Strana 2 z 3
- Technologické novinky a vylepšení
AMD servíruje také mnoho dalších vylepšení a novinek. Mezi nimi je například akcelerace HV9 4K 60Hz a podpora HDR 10. Funguje to například v Google Chrome pro Youtube atd. Podpora je logicky jen pro POLARIS grafiky. V případě HDR budou fungovat i Radeon FURY a 380/390 série.

Dalšího vylepšení se dočkal FreeSync, který nově umí fungovat i v Borderless Fullscreen režimu. Měl by tedy fungovat i v Microsoft hrách šířených přes Windows Store. AMD také vylepšilo FreeSync a jeho odezvy a přechody mezi frekvencemi.

Novinkou je také podpora DisplayPort HBR3, kdy grafiky POLARIS tak mohou skrze jediný port obsloužit i 120Hz 4K monitor nebo 8K monitor při 30Hz. Ano, v současnosti takové monitory na trhu nejsou, ale prý to nebude už dlouho trvat a první takové modely budou oznámeny. Už se testují a proto AMD tuto podporu připravilo už nyní.

AMD představilo i několik dalších novinek. Jednou z nich je detekce vadného kabelu, za kterou prý stojí sám šéf grafické divize. Nová funkce v případě připojení kabelu začne detekovat signál, pokud je vše v pořádku, bude to fungovat, jak jste zvyklí, pokud není, systém začne měnit a zkoušet různá nastavení a pokud se signál od grafiky do zobrazovaného zařízení přesto nedostane, upozorní vás na to, že problém může být v použitém kabelu. Chytré řešení, protože právě vadný kabel není tak neobvyklý, jak si mnozí myslí. A přitom většina hned při prvních problémech problém vidí v grafické kartě, ovladačích apod.

Vylepšení se dočkal i nástroj Radeon WattMan, který nově bude fungovat i u starších grafik včetně Radeon R 200 série.

Tím výčet novinek zdaleka nekončí. AMD upravilo a optimalizovalo spotřebu a výkon grafik například při Skypování, vylepšilo fungování AMX Xconnect technologie přídavných grafik u mobilních PC skrze Thuderbolt, připravilo podporu FreeSync pro LINUX.

Kromě běžných grafik se tento velký UPDATE týká i profesionálních modelů, pro něj v novém ovladači dochází k výraznému rozšíření podpory Linuxu, novinkou je engine Radeon ProRender (bude využit v roce 2017 v aplikacích Blender a Cinema 4D) a Radeon Loom určený pro vytváření 360-stupňových videí a týká se ho i samotné ReLive.
|