ASUS v tříslotovém provedení DirectCU II Radeon HD 6970, ale i GTX 580 – inspirováno ARESEm Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 12 leden 2011
altV následujících týdnech se na trh dostanou dvě DirectCU II verze špičkových grafik ASUS.

 

 

 

ASUS se rozhodl inspirovat se unikátním modelem ARES a vytvořila nový tříslotový chladič DirectCU II. Ten použije zatím na oba špičkové jednojádrové modely. Dočkáme se tedy nového ASUS HD 6970 DirectCU II a také ASUS GTX 580 DirectCU II.

Špičková edice HD 6970 byla vystavena na CES veletrhu a už víme, že má samozřejmě zcela nereferenční PCB s výrazně posílenou napájecí soustavou a zvýšenými takty. Karta má 2x 8pin napájení a počítá s dalším taktováním.

Verze postavená na GTX 580 byla vyzrazena dnes a má také nereferenční PCB, s mnohem kvalitnějšími komponenty a posílenou napájecí soustavou. Jako taková má samozřejmě zvýšené takty také. Jako taková se samozřejmě také neobejde bez 2x 8pin napájení a další OC je možné.

Chlazení DirectCu II, které je u obou modelů použité, je opravdu masivní. Karta s ním zabírá plné tři sloty a velký pasiv chladí speciálně vyvinuté dva 100x100mm ventilátory. ASUS říká, že základ chlazení je převzat právě z modelu ARES HD 5870 X2, který všechny nadšence zaujal loni.  Samozřejmě v případě těchto dvou DirectCU II modelů je toto chlazení výrazně účinnější než referenční, čemuž samozřejmě bude odpovídat cena. Karty jsou i se zvýšenými frekvencemi tišší a úspornější, než jejich referenční edice.

Na trh se dostanou během tohoto pololetí a samozřejmě jsou jasnou odpovědí a konkurencí proti MSI Lightning R6970 a N580GTX, které se představili o něco dříve. Zájemci o výkonné a kvalitní edice HD 6970 a GTX 580 tedy budou mít slušný výběr a DDWorld.cz bude mít všechny tyto edice mezi prvními na světě v recenzích.

Zdroj: Nordichardware.com, DDWorld.cz

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-12 21:10:39
avatar
Opravdu to jsou "monstra" Hlavne mit velkou skrin a clovek pak nema problem
Jack18 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-12 23:13:28
avatar
Ani ne tak velkou, jako dobře řešenou. Já mám microATX od coolermaster a vejde se tam cokoliv.
Ovšem prachy na to samozřejmě taky nedám a vyměním svojí 260tku za 560tku.
pyromanek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-12 21:14:04

sice si to asi nikdy nekoupim, ale na testy uz se tesim
snakehead28 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-12 21:16:35

Vyzeraju super :-)
Tesim sa na skvele testy od DD-ho

Len skoda ze nemam 500 € aby som jednu z nich mohol kupit
radvot [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-12 21:45:44

Tak zrovna grafiku tohodle typu bych nechtel ani nahodou.Jedine prijatelne chlazeni je pro me to ktere vyfukuje horky vzduch ven z casu.K tehle karte jeste pretaktovany procesor a v casu bude jak v saune.A muze mi kdokoli cokoli vykladat o dobre vetranych skrinich.Mam TT Armor.
milda001 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-12 22:16:07

Kolik to může mít na váhu? na obrázku to vypadá, že se stím nechá posilovat

Uvidíme na jaké frekvence se s těmito kartami půjde dostat, když jsou tak vymakané.
HellowCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-13 06:15:04
avatar
Pořád se mi jako nejlepší neref. verze jeví Vapor-x
Loki [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-13 01:25:46
avatar
Ježiši...to je bestie...
NRX [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-13 08:26:48

Tak to za tie peniaze radšej full-cover vodný blok, ktorý zaberie jednu pozíciu, umožní tiež nejaké to OC a bude hlavne to vyprodukované teplo odvádzať von zo skrinky ...
flanker [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - monstrozní 2011-01-13 08:30:27
avatar
pěkné kartičky , hodně masivní designově, slušné proklamované napájení, uvidíme co OC
palab [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-13 10:57:21

Moc pěkné, jen by mě zajímalo jestli k nim přidávají i dlouhé crossfire můstky, pro případ že bych někdo chtěl zapojit více grafik. Jelikož ty obyčejné jsou krátké dvouslotové, a dlouhé jsem nikde v prodeji neviděl..
BungEE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-13 11:08:50
avatar
toto sa mi už zdá trošku prehnané.. čo to váži?? Neviem si predstaviť, že to zapojím do dosky a nevytrhne mi to slot a neprevráti PC
Vesy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-13 15:20:06
avatar
No já svoji flahnoutou HD 6950 2Gb od PowerColoru, jen čekám až bude v prodeji nějaký přídavný chladič, jako naposled monstrum od Arctic Cooling Accele
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-13 21:55:44
avatar
Já rozhodně do nějaké půjdu tedy do 6950 jelikož chci prubnout to flešnutí biosu ale otázka je kdy a za kolik.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
GTA 5 dostane velkou technologickou aktualizaci!
GTA 5 dostane velkou technologickou aktualizaci!Sunday, 23 February 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 181x
Komentářů: 0
3 série The Wheel of Time v ukázce!
3 série The Wheel of Time v ukázce!Wednesday, 19 February 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 481x
Komentářů: 0
Atomfall od autorů Sniper Elite se blíží – vypadá divně.
Atomfall od autorů Sniper Elite se blíží – vypadá divně.Monday, 17 February 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 852x
Komentářů: 2
Avowed – nové RPG od Obsidian zklamalo
Avowed – nové RPG od Obsidian zklamaloFriday, 14 February 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1066x
Komentářů: 4
Thunderbolts* – konečně zajímavý MARVEL film?
Thunderbolts* – konečně zajímavý MARVEL film?Thursday, 13 February 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1315x
Komentářů: 0
Řešení hořících konektorů u NVIDIA grafik?
Řešení hořících konektorů u NVIDIA grafik?Wednesday, 12 February 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1274x
Komentářů: 1