GlobalFoundries do toho pořádně šlape. Již brzy chce kromě AMD nabídnout své služby i mnoha dalším …
Společnost GlobalFoundries je výrobní společnost, která v současné době vlastní veškeré výrobní kapacity AMD. Samotné GlobalFoundries je částečně po kontrolou AMD a z větší části ji ovládá investiční společnost přímo napojena na Abu Dhabi. Už před časem začala GlobaFoundries velké investice do výrobních kapacit a oznámila plán vyrábět i pro další firmy než je jen AMD-ATI.
V současnosti se staví továrna v New Yorku a plánuje se výstavba a rozšiřování dalších. Kromě toho se urychleně modernizují stávající provozy. GlobalFoundries by ráda kromě výroby procesorů AMD brzy spustila výrobu GPU ATI a dále pak nabídla své služby i společnosti NVIDIA a dalším. GlobalFoundries je přímou konkurencí TSMC a to v poslední době nemá zrovna štěstí.
Problémy se 40nm výrobou už sice nic nezmění na tom, že AMD-ATI čipy hned jako to bude možné, se u TSMC přestanou vyrábět a výroba poběží v GF. Nicméně problémy TSMC nahrávají i případnému odchodu NVIDIA. Nicméně aby si někteří nemysleli, že GlobalFoundries má úspěch zaručený. V současné době nemá potřebné výrobní kapacity, většina je ve fázi budování nebo dokonce jen plánů na papíře. Plán expanze GlobaFoundries pracuje v rozmezí 2-3let, nicméně už nyní firma buduje pozice. Slušný zásah opět do řad TSMC se již podařil. GlobalFoundries do svých řad nově získala Subramani Kengeriho, který byl u TSMC vedoucí designu a vývoje, tedy přímo klíčová osoba v TSMC. Tento člověk také zařídil, že procesory Intel ATOM vyrábí TSMC. A tím nábor nekončí. Globalfoundries získala i Mojy Chiana, který u jednoho z partnerů TSMC má na starosti vývoj 40nm procesoru TSMC. I ten je nově posilou Globalfoundries spolu s dalším člověkem původně z UMC, kde dělal marketingového prezidenta.
Zahraniční zdroje dodávají, že GlobalFoundries posiluje na všech frontách a lov ve vodách konkurentů po klíčových lidech bude nadále pokračovat. GlobalFoundries se může opřít o ohromný kapitál pocházející z AbuDhabi. Pro AMD to znamená velké naděje v horizontu 2-3 let na řešení mnoha výrobních problémů a velký rozvoj a příjem a přínos i z výroby jiných čipů než jen AMD-ATI …
mozno o tie 2-3 roky bude mat amd podiel na trhu s procakmi 40-50% a na grafikach 60%(ked su peniaze tak je mozne vsetko).To bude konkurencia uz teraz sa tesim
njn, ale vsecko se casem meni...kdyz si to tak vezmes, urcite by uz tedokm jen tak ledabyle na prdeli nesedeli ale nejak to uz prece prodali,,,sice nerikam ze by to hned bylo styl NVDIS ze prodaj vsecko i kdyz je to dvakrat tak drahe a stoji to za starou belu. (timhle se nenavazim do nvidie ale jen chvalim jej markteting kdyby neco )
Sorry, ale tohle je teda hodně mokrej sen. To by se AMDcku musel povést trojnásobek athlonu a Intelu trojdeleno? p4. A do marketingu dosadit polární lišky.
Kdyz se do toho obujou tak uz mozna brzo nebude jak si Intel piskne tak to bude a vyrobci PC nebudou muset skakat kolem intelu a rikat jak si prejete pane velkomozny!!!
nemůžou fuzi Intel a NVIDIA by žádný antimonopolní úřad neschválil ...
Navíc Intel k ničemu NVIDIA nepotřebuje a o její spolupráci vyloženě nestojí ...
jak říkáš business je business, ale pro Intel je NVIDIA naprosto zbytnou společností ... naopak je to přímá konkurence ... cpe se mu do jeho businessu a jeho platformy ...
Kam na tohle chodíš? Co by kdo neschválil? Intel a NVidia nejsou přímí konkurenti, pouze částeční, a jejich spojením by žádný monopol nevznikl, to by tu nesmělo být AMD/ATI. Stačí aby se nVidia dostala do větších potíží (např v jakých je AMD/ATI - čili dlouhodobá ztráta), a takový scénář by lehce mohl nastat. Nemusí se ti to líbit, ale to neznamená, že se to nemůže stát. Tyhle prognózy si nech, až to bude aktuální, v současné době je na tom nVidia tak, že něco takového nepadá v úvahu, ono i spojení AMD s ATi bylo svého času těžko představitelné...
amd/ati bolo mozno niekedy tazko predstavitelne, ale amd kupovalo ati kvoli svojej vlastnej grafickej platforme ... intel si svoju graficku platformu robi sam tak nevidim ziaden dovod kupovat nvidiu ... naviac intel ide cestou viacjadrovej grafiky a nvidia robi stale jednojadro ... uvidime ako sa to zmeni ale intel tazko kupi nvidiu ... jedine ak kvoli nejakym patentom
Pokud máš na mysli Larrabee, tak to bude X86 grafický procesor (resp. několik procesorů). Nvidia podle všeho půjde podobnou cestou a spíše než klasické grafické jádro vytvoří grafický procesor (nikoli ale x86). ..Přístup ke zpracování výpočtů by mě být velmi podobný ...pokud tedy sedí spekulace z Fudzilli a dalších.