Nová generace vlajkové série telefonů od SAMSUNG přináší i nástupce Galaxy NOTE a solidní ceny.
Společnost SAMSUNG určitě cítí v zádech tlak konkurence, zejména té z Číny. Ačkoliv je v tabulkách oficiálně stále největším výrobcem mobilních telefonů na světě, reálně je největším výrobcem Čínská firma BBK Electronics, která vlastní hned několik „samostatných“ mobilních značek, jejichž celkový podíl na trhu dnes již převyšuje podíl oficiálně prvního SAMSUNG. A na rozdíl od něj, tyhle firmy stále výrazně rostou. Co s tím? Nabídnout prostě víc …?
A tak přichází nová série Galaxy vlajkových lodí SAMSUNG, která přináší několika zajímavých novinek a překvapivě i solidní ceny (i když levné nejsou, vyhnulo se jim výrazné zdražování). Galaxy S22 série obsahuje celkem tři modely.
Základem je nejmenší 6,1“ (1080 x 2340) Galaxy S22, prostředním modelem je 6,6“ (1080 x 2340) model Galaxy S22+ a největším modelem je nástupce série NOTE se stylusem, nový Galaxy S22 ULTRA který má 6,8“ (1440 x 3080) a regulérní stylus ve výbavě. Všechny tři modely mají sAMOLED 2x displeje se 120Hz a vysokým jasem 1300 až 1750 nit.
Do Evropy tyhle tři novinky přichází také s výraznou novinkou v rámci svého pohonu. O ten se u nás postará již 4nm SoC SAMSUNG EXYNOS 2200 platforma s ARM CPU částí a poprvé také AMD Radeon RDNA 2 grafickou částí (oficiálně pojmenovaná jako Samsung Xclipse 920). Je to úplná premiéra této konstrukce. Základem pro všechny tři modely je 8GB LPDDR5 paměti, S22 ULTRA může mít ale také 12GB variantu.
Oba menší modely mají 50MPx hlavní fotoaparát a k tomu 12MPx + 10MPX přídavné. Přední má 10Mpx. Větší S22 ULTRA má hlavní 1080Mpx k tomu 12+10 a ještě 10Mpx. Přední má 40Mpx. Samozřejmě se liší také kapacitou baterie, kdy nejmenší S22 má 3700mAh, S22+ má 4500mAh a S22 Ultra má 5000mAh. Všechny tři modely jsou vybaveny i bezdrátovým nabíjením, oba větší modely paj také 45W klasické nabíjení. Nejmenší S22 má „jen“ 25W.
Ve všech třech případech jde také o podobné konstrukce, kombinující nový zesílený hliník s Corning Gorilla Glass Victus+ sklem z obou stran. Všechny tři novinky mají vysokou odolnost a IP68 certifikaci. Zajímavým oznámením SAMSUNGu je také nebývale dlouhá plánovaná oficiální podpora (na ANDROID telefony). Novinky přichází ve verzi se systémem ANDROID 12, ale firma říká, že bude podporovat a nabídne aktualizace na další 4 generace ANDROID systému, tedy až „ANDROID 16“ a k tomu 5 let bezpečnostních aktualizací. Tato prodloužená záruka se nově týká i předchozí generace S21. Tohle je docela zajímavá nabídka, protože Androidí telefony byly doposud proslulé svou „krátkou životností“ z hlediska podpory výrobců, a záměrnou neochotou nabízet aktualizace na nové verze systému proto, aby zákazníci měli důvod kupovat nové modely telefonů.
Jihokorejský Samsung také překvapil cenami. Tedy ne že by byly nízké a telefony levné. To opravdu nejsou a na Čínskou více, či méně státem dotovanou konkurenci poměrem cena/výkon pochopitelně zdaleka stačit nebudou, ale překvapivě nedošlo k masivnímu nárůstu ceny mezi generacemi. Což je překvapivé speciálně s ohledem na současnou situaci ve světě, výrobě a všemu co se děje (inflace, vysoké ceny materiálů, výroby a dopravy atd.)
Nejlevnější a nejmenší jen 6,1“ model Galaxy S22 s 8GB RAM a 128GB úložištěm má stát 22 tisíc korun vč. DPH. Prostřední 6,6“ S22+ v základní verzi 8/128GB vychází na 27 tisíc korun s DPH. Největší Galaxy S22 Ultra, který je nástupcem série NOTE, pak stojí v základní verzi 8/128GB 32 tisíc s DPH. Ve špičkové verzi 12/512GB pak 37 tisíc korun vč. DPH. Ano, ceny jsou to stále hodně vysoké, musely by být tak o 10 tisíc u každého modelu níže, aby to skutečně konkurovalo poměrem cena/výkon Čínským výrobcům, ale i ti v poslední době znatelně zdražují a jejich ceny TOP modelů se tak začínají přibližovat TOP modelům SAMSUNG apod. Oficiálně dorazí do českých obchodů série Galaxy S22 na přelomu únor/březen.
firma říká, že bude podporovat a nabídne aktualizace na další 4 generace ANDROID systému, tedy až „ANDROID 16“ a k tomu 5 let bezpečnostních aktualizací. Tato prodloužená záruka se nově týká i předchozí generace S21. Tohle je docela zajímavá nabídka, protože Androidí telefony byly doposud proslulé svou „krátkou životností“ z hlediska podpory výrobců
Citace:
6. září 2021
Zatímco Evropská komise bude po výrobcích v brzké době, alespoň podle prvních nástřelů pravidel, požadovat pětiletou softwarovou podporu a dostupnost náhradních dílů, Německo chce tento limit nastavit na rovných sedm let.
Nová pravidla mají v EU vstoupit v platnost v roce 2023
The EU requires 7 years of maintenance and upgrades for smartphones. Opposed by Samsung, Apple and Huawei
European specifications require manufacturers not only to provide system updates and connection updates, but also to repair parts because many are forced to upgrade their smartphones and tablets simply because the parts needed for repair are not available.
The European Union plans to increase the service life to 5 years, but for example, the German government wants to extend support to 7 years and insist on preliminary notice and pricing for complete parts.
Chtělo by to taky aby EU protlačila že každý výrobce musí dělat pár chytrých telefonů které mají "postaru" sundavací zadní kryt a vyměnitelnou baterii.
Nemyslím si že by si ty mobily nikdo pak nekupoval jen kvůli tomu že budou o 1mm tlustší a bez voděodolnosti vůči potopení.
Na co voděodolnost? Nikdy jsem neměl telefon co by byl voděodolný a nikdy mi ho voda nerozbila.
Holt nepotřebuju být na telefonu i na bazéně nebo ve sprše
Ty zakulacený rohy, včetně kulatých rohů u displeje, to je hnus! Chápu, že výrobci asi ví líp než já, co se prodává nejlíp, ale mě je z toho na zvracení. Top řada a ono to vypadá jak lacinej čínskej šunt. Čest výjimkám jako tady S22 Ultra nebo řadě Xperia 1 a 5 od Sony, kde ještě jako jedni z posledních zaměstnávají jedny z posledních designérů, co se ještě věnujou telefonům.
Vzhledově je mi to celkem jedno, já zaoblené hrany po obvodu nesnáším z jiného důvodu - blbě se telefon chytá a rád vyklouzává z prstů. Mám pocit, že s tím přišel Apple u iPhone 6 a dodnes se toho výrobci drží. A u iPhone 6 si pamatuji, že bez krytu jsem téměř nebyl schopen ho sebrat jednou rukou. Při práci, kdy člověk něco držel jednou rukou a druhou potřeboval sebrat telefon, to bylo opravdu nesnesitelné.
Řeknu to asi takto, každý telefon s cenou nad 16 000 Kč je úlet. Proč se tak děje? Protože to již nejsou jen telefony a případně komunikátory, ale jsou to již přenosné počítače kde se může cena upárat ještě více. Přiznejme si zda opravdu takové přístroje dnes a denně potřebujeme aby se ta cena dala obhájit jako opodstatněná. Já se každý den přesvědčuji, že můj Samsung NOTE 4 mým potřebám (až na kvalitu integrovaného fotoaparátu, který dnes již velmi zaostává) stačí. Navíc si mohu během 1 minuty (a do toho započítávám vypnutí a zapnutí) vyměním již stárnoucí baterii. Já už nikdy na tuto hru s výrobci telefonů nepřistoupím a budu kupovat jen to co opravdu potřebuji a nikoli platit za něco co využiji párkrát za jeho životnost a nebo dokonce nikdy.
Kdysi, když se telefony vyvíjely mílovými kroky, jsem byl fanda drahých telefonů. Ostatně v dobách prvního iPhonu jsem byl ochoten za telefon vysolit tehdy neuvěřitelných 15000Kč. Dnes bych ty peníze za telefon nedal v té době to byl ale jeden z prvních smartphonů s GPS, amoled displejem, solidním fotoaparátem atd. (Samsung i8910), svou cenu si tedy u mě obhájil.
Dnes drahé telefony pro mě nepřináší nic, za co bych byl ochoten utratit tolik peněz. Popravdě jsem se zasekl na Samsung S6 a jediné co mě limituje, je baterie. O co bych ale nechtěl přijít, to je středové mechanické tlačítko. Popravdě bych byl rád za všechny tři tlačítka mechanické, neboť už teď si při manipulaci s telefonem občas aktivuju některé z těch dotykových. Telefon s displejem až do krajů je tak pro mě nucené zlo. O vyměnitelné baterii, odolném vyměnitelném krytu a vyvýšeném rámečku okolo displeje ani nemluvě
Samsung to má stejně spočítané ... Xiaomi a koncern BBK Electronics ho během pár let převálcují. Samsung je v podstatě poslední, kdo z původních výrobců zbyl. Zbytek už je komplet Čína. Tady se bude ukazovat výhoda Applu v jeho vlastní platformě, na kterou se nikdo jiný nepodívá. Za deset let bude podle mne Apple jediná alternativa proti Čínským značkám. Samsung skončí tam kde LG, Sony s Ericssonem nebo bez, HTC, Motorola, Nokia a další ...
Představení S22 = krátký věcný článek, malá zmínka že je to drahý
Představení iPhone 13 = půl stránkový hate jak je to nepochopitelně předražený a neinovativní
doufam ze DD teda pride s pulstrankovym hatem ze Samsung lhal o panelech S22 a S22+ ze jsou 10-120hz a tim padem LTPO, ale tedka zmenili specs potom co bambilion lidi si to predobjednalo na 48-120hz tzn. jedna se o LTPS panely takze spotreba bude brutalni
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!