Konferenční sezóna se blíží a mnozí už netrpělivě očekávají události letošního podzimu.
Již v září proběhne 5. ročník konference Data Storage Workshop, zaměřený především na řešení v oblasti zálohování, ukládání, archivace a správy dat. Tato akce, oblíbená především pro svou vysokou odbornou úroveň, proběhne 21. září 2010 v Kongresovém centru U Hájků v Praze 1. Konference určená především pro IT manažery a specialisty bude zahájena v 9 hodin.
Data Storage Workshop 2010 si klade za cíl přinést přehled produktů, služeb a řešení v oblasti zálohování, ukládání, archivace, migrace, integrace, konsolidace a správy dat či Business Inteligence. I v této oblasti však bude kladen důraz na zvyšování efektivnosti a úspornosti, a to za zachování bezpečnosti a dostupnosti dat. Návštěvníci se například dozvědí, jak zvyšovat výkon aplikací a vyhnout se nežádoucím výpadkům. Z aktuálních trendů samozřejmě nebude pominuto ani téma virtualizace, především pak výhody a nevýhody zavedení storage virtualizace.
Představená řešení budou rovněž předvedena na praktických ukázkách a případových studiích. Návštěvníci budou mít také možnost diskutovat se zástupci firem a blíže se seznámit s problematikou ve výstavní části konference.
V rámci konferenčního programu již tradičně vystoupí jak čeští, tak i zahraniční odborníci v dané oblasti. Hlavním partnerem konference je společnost D-Link, která se ve svém příspěvku bude věnovat oblasti SAN, konkrétně pak využití protokolu iSCSI a nasazení datových úložišť v různých odvětvích, z technického hlediska poté jejich nasazení pro SQL databáze, souborové systémy, poštu i kamerové. Cestu k vyšší efektivitě s pomocí de-duplikační technologie pro zálohování dat přiblíží návštěvníkům zástupce společnosti Servodata. Ze zahraničních hostů se za společnost CA Technologies představí Tamas Jung s přednáškou zaměřenou na zálohování a obnovu dat ve fyzickém i virtuálním prostředí. Jako generální partneři se představí společnosti EMC a Avnet, z dalších partnerů pak bohatý program doplní společnosti Acronis, Agora, Fujitsu, Hitachi a SGI.
Data Storage Workshop 2010 je letos opět pořádán pod záštitou oborové asociace The Storage Networking Industry Association (SNIA) Europe, která svou nezávislou přednáškou na téma Cloud Data Management Interface (CDMI) konferenci uvede.
Vzhledem k omezené kapacitě sálů doporučujeme všem návštěvníkům online registraci na stránkách www.dsw.cz, kde také mohou získat vstupné za zvýhodněnou cenu a další aktualizované informace k programu konference. Všem návštěvníkům jsme letos připravili anketu o zajímavé ceny a drobné občerstvení.
Hlavním mediálním partnerem akce je uživatelský magazín DDWorld.cz, magazín, který myslí na bezpečí vašich dat …
Bylo by fajn, kdyby se pak po konání akce tady na webu objevila nějaká stručná reportáž. Myslím, že by to bylo vítané osvěžení po neustálém bloku AMD-INTEL-NVIDIA.
Pojmy a trendy z této oblasti by mohly být pro spoustu čtenářů zajímavé.
Nevíte někdo, jaké je rozložení trhu s pevnými disky? Myslím tím % poměr mezi velkými hráči - Western Digital, Samsung, Seagate či někdo další respektive zbytek značek?
Také by mne zajímalo, jak jsou tito hlavní hráči "velcí" co se financí týče - v porovnání mezi sebou....
WD nedávno mírně předhonil dlouhodobého leadra Seagate. Oba mají kolem 31% trhu, což u nich znamená zhruba kolem 50 milionů prodaných disků (každá společnost) za první čtvrtletí.
Na třetím místě je Hitachi se 17% (to má nejrychlejší mezičtvrtletní růst), na čtvrtém místě Fujitsu/Toshiba s nějakými 11 a pak Samsung s asi 10 procenty.
Ohledně finančních čísel...Seagate měl za poslední fiskální období tržby kolem 11 mld. dolarů, WD pak kolem 7,5 mld. dolarů. U těch ostatních jako je Samsung a Fujitsu to bude samozřejmě víc, páč jsou mnohem větší a vyrábějí kotel jiných produktů.
No ohledně financials se vždycky dívej na stránky těch společností, mají tam svoje výroční zprávy a publikované výsledky.
To rozdělení jsem čerpal z nějakýho oficiálního business článku z června 2010, ale už se mi ho nechce znovu hledat
Neboj, jde to najít snadno.