Nová generace procesorů Intel s Integrovanými GPU …
Jistě víte, že současné 32nm procesory Intel Core i3 a Core i5, ale jen modely vyráběné 32nm, které mají jen dvě procesorová jádra, jsou vybavena i integrovaným 40nm GPU. Ale pořád jde o dva čipy vedle sebe. Nová generel procesorů Intel, na architektuře Sandy Bridge bude rozšiřovat Nehalem.
Tentokrát už ale na 32nm jádře bude, jak CPU, tak GPU. Dočkáme se také více než dvoujádrových modelů. Co by se ale měnit nemělo, je označení. Core i3/5/7 stále zůstane. V tomto případě ale u procesorů Sandy Bridge, které budou kompatibilní se socketem LGA 1155 a čipovou sadou P67/H67, bude přídomek 2000. Dvoujádrové procesory zůstanou doménou maximálně Core i3 modelů, Core i5 už budou čtyřjádrový, ale bez HT a Core i7 bude čtyřjádrový se vším všudy. Tyto procesory jsou přípravou na high endové modely, které budou mít až 8 jader, ale přijdou až na přelomu Q3/4 2011.
Jak už víte z dřívějších informací, LGA 1155 patice není kompatibiliní se současnými procesory, stejně jako nové SandyBridge procesory neosadíte do stávající LGA 1156. Budete si muset tedy koupit novou desku. LGA 1156 platforma bude kompletně nahrazena na přelomu roku, kdy to bude probíhat následujícím způsobem. Již za pár týdnů se naplno rozeběhne výroba Sandy Bridge procesorů, které v závěru roku už budou mít výrobci PC. Oficiální uvedení na běžný trh a do našich obchodů je pak naplánován na začátek ledna. V případě nutnosti – tedy toho, že by AMD uvedlo podobné čipy FUSION, které ale budou vynikat výkonem grafiky, ale budou slabší na CPU části, dříve, Intel termín uvedení na trh může posunout.
Jestli se ptáte, jaký výkon nové procesory přinesou, tak vzhledem k frekvencím v mnoha případech asi nebude ten přínos velký, nicméně v oblasti integrované grafiky by měl Intel opět udělat významný pokrok a pak jsou tu nové instrukční specializované sady pro komprese a kódování, které by v některých aplikacích měly znamenat rapidní nárůsty výkonu, i když tedy v samotném výpočetním jádru nelze čekat asi nějaké překotné změny. Ostatně pořád to má být rodina procesorů Core.
Ze vraj Intel zase zdvojnasobi vykon grafickej casti, momentalne ta Inel HD uz nieje na smiech, da sa pouzivat, tak ked nasledujuca bude min. 2nasobne vykonna, tak to bude pre intel parada...., ved intel nikdy nejak nevenoval pozornost grafikam, no postupne sa stavaju v danej triede pouzitelne....., nemyslim si, ze Fusion od AMD bude to mat lahke, mozno bude mat lepsiu grafiku, no v danej triede to nemusi az tak vela znamenat....., tesim sa na obe, vyberieme si co bude lepsie pomer cena/vykon/spotreba...
Aspoň se v tom vyznám když to zůstane I3/I5/I7. A ne zase nové I9/I12.... No ještě odpovím kapovi: cena/výkon/spotřeba bude mít určitě lepší AMD protože cena/výkon má oproti Intelu vždycky lepší a spotřebu mají cca stejnou
To já taky, to já taky, sám, čekám, na to ČtyřJádro, AMD Athlon II X4 615e, na Frekvenci, asi tak 2,5 GHz, a se spotřebou, asi jen tak, 45 Wattů, a na tomhle, Základu, budu, stavět, nový počítač, tedy!
vidim, ze intel sa chce zase nabalit z novych cipovych sad a zakladnych dosiek, lebo robit novu dosku s rozdielom jedneho pinu mi nedava zmysel.. ale no priznajme si to, taky je business a kazdy chce peniaze
Nové 256-bitové vektorové instrukce, které Intel uvede v architektuře Sandy Bridge, zvýší výkon na dvojnásobek ve srovnání se SSE. Víte někdo, na kdy AMD plánuje CPU s AVX?
Přesněji zvýší výkon u operací, které do teď využívaly SSEx instrukce Mě by spíš zajímalo, jak je to s tím hardware-accelerated šifrováním (AES) - už to Intel má? Nebo chystá?
AES-NI mají snad všechny 32nm Intel procesory, tedy řada dvoujádrových Clarkdale a šestijádrový Gulftown. Ze čtyřjádrových 45nm Lynnfield a Bloomfield procesorů nemá ovšem podporu AES-NI žádný.
Tak to ti neporadím jelikož co se týče Intelu tak zaostávám a dost značně a proč jelikož jsem od AMD.Jsem zase mimojdu raději na pivko.Tak jsi to tu užijte