I přes handicap pouze 45nm výroby a vysoký počet tranzistorů, dokáže AMD Phenom II X6 divy.
Že procesory AMD Phenom II jsou skvěle a hodně vysoko taktovat, se všeobecně ví. To je o to více, pozoruhodnější, že přeci jen mají nevýhodu ve starším 45nm výrobním procesu. Ještě pozoruhodnější je, že ani nový šestijádrový AMD Phenom II X6 neztratil nic ze svých schopností a to má tento procesor už přes miliardu tranzistorů a je stále vyráběn tím dnes už starým 45nm procesem.
Působivý rekord se podařilo dosáhnout s kapalným héliem, se kterým se nový procesor podařilo nejprve dostat na 6,8GHz a následně se podařilo dosáhnout neuvěřitelných 6,940MHz. To je absolutní rekord pro jakýkoliv šestijádrový procesor a to i pokud vezmeme v úvahu modernější 32nm Intel Core i7-980X procesory. Samozřejmě podobné frekvence nejsou v domácích podmínkách použitelné a udržitelné, ale podobné věci jen ukazují potenciál daných produktů. Je dobře, že X6 neztratila ani přidáním dvou jader nic ze svých vynikajících OC možností. A je také důkazem, že AMD se podařilo vyladit 45nm výrobu skutečně k dokonalosti.
Tento týden vás čeká kompletní test X6 na DDWorld.cz. Samozřejmě do podobných OC šíleností se pouštět nebudeme, ale nějaké to normální taktování vyzkoušíme.
Tento týden vás čeká kompletní test X6 na DDWorld.cz. Samozřejmě do podobných OC šíleností se pouštět nebudeme, ale nějaké to normální taktování vyzkoušíme.
Pri testovani hier by ste sa mohli hlavne venovat nejakym hram narocnym na cpu, teda tie co vyuzivaju viac jadier (GTA4,Arma2,...)
GTA4 máme, ARMA2 nemáme ... stejně testujeme to co používáme, takže se nebudeme omezovat jen na nějaký výběr, otestujeme to, co se používá a jak se to používá
Tento týden vás čeká kompletní test X6 na DDWorld.cz. Samozřejmě do podobných OC šíleností se pouštět nebudeme, ale nějaké to normální taktování vyzkoušíme.
Cézium je stabilnejšie
Ešte nejaký moderátor, deutérium asi nezoženie ale grafit je tiež fajn, mierne pozitívny void koeficient nemôže uškodiť Možnože ožiarená X6 pôjde s výkonom nahor a pobije neožiarený I7-980X
a este by som dodal ze by bolo dobre porovanie s phenomom II x4 ci sa oplati vymenit za x6..bo usetrenie casu pri hodinovych rendroch mi dost urobi do rozpoctu....
no vyzera to ze na render je to kupa za milion a pre obycajneho uzivatela asi skor krok spat..
http://www.behardware.com/articles/789-5/amd-phenom-ii-x6-1090t-1055t.html
no podla toho testu ani pri tom rendrovani nieje az taky narast vykonu, hlavne v cineme ktoru bezne pouzivam. V praxi vsak moze byt rozdiel vacsi ako v benchmarku.
skus sa pozret este raz na tie grafy a prepocitat si to. narast vykonu je aj v cineme niekolko percentny....dosiahnut na 1055T 3,5 Ghz nebude podla velky problem a to uz bude pri pouziti 6 jadier pekne nad 1090T..
no dnes som dostal do ruky 1055T a bez zvysenia napatia sa dal na 3,557 Ghz(stabilne-asus M4A78T-M) a v cinebench som dostal cislo 6,12-6,27..co je dost nad 960...pricom moj stary Phenom II 945 mal na frekvencii 3,39 Ghz skore 3,99 (na defaulte 3,5)v cinebenchi....to je dost vykonu za tolko penez...skusal este Artlantis render AMD 945 - 3,0Ghz=5,23 minut, 3,39Ghz=4,43minut...1055T - 2,8Ghz=4,04minut, 3,57Ghz=3,36 minut.
Jen 2 poznamky. V pripade brutalniho podchlazeni se da dostat s frekvenci pomerne hodne vysoko. Dnes uz neni omezujicim faktorem velikost tranzistoru(je uz tak maly, ze je to jedno). A druhou poznamkou je to, ze jsem jeste nevidel zadny procesor bezet na vzduchu na 5GHz, i presto ze kazdy rok nekdo prohlasi, ze za rok to tu bude.
Tak chlezani pomoci expanze helia to uz je pekna hracka(dostavame se na teplotu temer 0K) By me zajmalo jak to pri testovani vypada...to bude trosku jina liga nez kapalny dusik ne ?