Mám pro vás také jednu dobrou zprávu … i fandové v České/Slovenské republice se tentokrát dočkají.
Blíží se uvedení již dříve oznámených ThreadRipper 2 procesorů v čele s ničím menším, než vůbec nejvýkonnějším desktopovým procesorem všech dob v podobě 32 jádrového RYZENu se 64 vlákny! Ten doplní i další modely s méně jádry všechny postavené na 12nm čipech. Dobrou zprávou je, že ať máte jakoukoliv současnou X399 základní desku, nové 12nm procesory s nimi budou bez problémů kompatibilní (ano, i když původní ThreadRipper měl jen maximálně 16 jader). Stačí provést update BIOSu (už by měly být dostupné na stránkách výrobců jednotlivých desek). U X399 platformy je celá věc o to jednodušší, že v podstatě všechny tyto high end desky obsahují funkci Bios FlashBack, kdy můžete aktualizovat BIOS z USB flash disku pomocí tlačítka na desce a nemusíte mít ani procesor v patici.
Jistě také víte, že loni byla Česká/Slovenská republika vynechána z testování a prezentace a nezbyl pro nás tady žádný ThreadRipper procesor k otestování oficiálně od AMD na vydání. Takže jsme vše vyřešili dodatečně s odstupem ve spolupráci s našimi dobrými partnery ze společností ASUS a GIGABYTE, kteří nám s odstupem poskytly a stále poskytují vše k otestování:
Článků jsme na to měli spoustu, dokonce jsem udělal i video (což mě dalo hodně zabrat):
Každopádně máme rok 2018, ThreadRipper 2 je před námi a pokud se bojíte, že i tentokrát fandové technologií a čtenáři z Česka a Slovenska budou mít smůlu a žádná česká recenze a testy při uvedení novinek na trh nebudou, tak mám pro vás velmi dobrou zprávu! Více zatím nepovím, budete si muset několik dní počkat :).
Takže nemůžu bohužel komentovat údajné úniky kolem RYZEN 2990X, případně 2990WX, 2970X a 2950X …
Stejně tak nemůžu zatím komentovat ta velmi pěkná nová balení, ve kterých ThreadRipper 2 procesory budou údajně dodávány … :)
Mohu jen říci, že v dohledné době se dozvíte vše zásadní a budete si moci postavit nejvýkonnější klasický „normální“ desktopový počítač všech dob. V letošním roce ani čtenáři a PC nadšenci z Česka a Slovenska nebudou při uvedení novinek na náš trh informačně strádat. Takže nás sledujte dále, brzy budu moci prozradit, a především ukázat, více. Zatím jen řeknu, že koukat na to, jak se Windows 10 a hlavně spousta dalších aplikací, které jsme dosud považovali za docela dobře optimalizované pro více jádrové procesory CPU, snaží nějak zaměstnat 32jader/64 vláken, je docela tragikomické. Ještě zábavnější bude sledovat, kteří tvůrci aplikací dodají v krátké době aktualizace a nové verze svých programů využívající a nabízející podstatně vyšší výkon, a za kterými aplikacemi stojí jen banda přeplacených flákačů. Situace u některých i velmi náročných a rozšířených v podstatě profesionálních aplikací je opravdu tristní. Že, Adobe?
Jinak musím říci, že jsem docela spokojený s vývojem a možnostmi upgradů za posledních 13 měsíců ;). Z 8 jader a starého slabého Intel Core i7-5960X, který byl ještě začátkem loňského roku považován za TOP procesor, jsem si poslední rok užíval 16 jader (a pozoroval mizerný stav optimalizací celé řady aplikací, ***ADOBE***). A rok se s rokem sešel a já mohu plynule bez problémů a nějaké nutné drahé výměny většiny PC, přejít na 32jádrový procesor! A nepotřebuji k tomu ani statisíce korun, ani mrazící zařízení na chlazení či elektrárnu na napájení toho procesoru ….
Až budou hry využívat 32/64 tak si takový procesor rád koupím, čili počítám, že tak za 30 let do důchodu to bude aktuální, bohužel ... To využívání HW je už delší dobu tristní a mantle, Vulkan i DX 12 tu už jsou taky sakra dlouho a změnilo se velký kulový ... je to k zblití Připadá mě, že posun byl největší když si AMD sama prosazovala mantle, jenže to bylo jen chvilenku ... pak a a to už je roky dozadu, že z mantle bude Vulkan a DX12 a jak všechno pujde hned rychleji a bude to prostě paráda a přitom velký hovno, dokonce i nový Tomb Raider si bude čvachtat v DX11 a nějaká Vulkan nebo DX12 only hra, která by konečně ukázala grafiku a optimalizace jak se to sluší a patří stále v léťe roku 2018 v nedohlednu, ... už je mi z tý frašky fakt zle jak je to žalostný ... ať jdou fakt vývojaři už všichni do prdele !
tohle je furt dokola nedávno sem postoval proč DX12 hry nejsou a znovu to zopakuju!!!
DX12 jsou windows 10 ONLY!! to tedy znamená že se jdou jen na tento OS!! tedy až do října 2017 nebyla kupní síla na tyto hry protože win 10 nebyli ani na 40% PC co jsou na trhu!! tedy nikdo by ani hry na DX12 nekupoval!!!!
vývojář tedy ani nebude dělat žádnou hru pokud ví že nebude mít odbit!! a ten by neměl protože win 10 měli sotva 20% z všech PC a na tuhle výši se dostávali rok a půl!!
tedy je od MS totálně dementní že udělala DX12 jen pro win 10!! díky tomu trvalo 3 roky než se DX12 rozšířil alespoň na 40% PC s windows!!! tedy 3 roky vývojáři museli díky MS čekat než se jim vytvoří trh pro DX12 hry!!!
kam byl vulkán směřovanej a kdy vyšel? že by náhrada openGL a linux platformu?
tak si zase dáme kousek historie když pán nechce googlit
1. vzik značky Vulkán je datovaný od roku: 2015 a to konkrétně od února
2. vznik api vulkán a tedy první uvedení na trh se datuje od roku: 2016 a to od 16 února!!!
3. vývoj jedné AAA hry je minimálně 3 roky!!
tedy mi z toho plyne, že když api bylo uvedeno až v roce 2016 a většina vývojářů nebyla v partnerským programu KHRNOSu tak logicky musí uplynout minimálně 3 roky aby jsi mohl soudit zda jsou hry na vulkán nebo nejsou!!!
a jestli ti přijde tento seznam malý:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_games_with_Vulkan_support
tak nevim co čekáš že jako mávnutím proutku všichni přejdou na DX12 nebo vulkán?
no a pokud budu ještě konkrétnější tak si dohledej na webu od kdy podporují 3 největší enginy DX12 a api vulkan ;)
cry engine, UDK4 a UNITY
Unity podpouje vulkán od 29. září 2016!!! tak že mi hceš opravdu jako tvrdit, že tu má dneska být každá druhá hra na DX12 a vulkánu?
UDK4 má předběžnou podporu od února 2016!!
Cryengin zase až od září 2017!!!
tak že mi jako chceš říct že tu od roku 2015 je ideální stav aby se tu jako houby po dešti objevovali hry na vulkánu a DX12?
to už mě tu opravu trolíš vit?
ach jo dávjte si ty věci alespoň do souvislostí kurnik...
Až na to, že druhoválečné Německo (průmysl) bylo asi z půlky vlastněno USS, kteří dokonce zaplatili Adolfíkovi 45 % volebních výdajů a během války je zásobovali ropou, pak "obrátili" a půjčili peníze na německé poražení UK a Rusku..... taková byla historická realita, bez USS by 2. světová nebyla
No a analogie podvodů je zde stejná, takže máš vlastně pravdu, určitě to nebyl plán ani v jednom případě :-D
Prekrucas fakty. Bol to Prescott Bush ktory spolupracoval s financnikmi podporujucimi Hitlerov rezim. Hned ako sa na to prislo v 1942 bol Bushovej firme zhabany majetok. Nebolo to teda za aktivnej podpory USA ale bola to tajna sukromna akcia Bushovej firmy. Kecy o tom ze bez US by nebola 2. svetova su konspiracie.
Jen Bush? řekl bych, že uvádíš jen omezené množsví informaci: "I.G. Farben, the company that became the German war machine's key component, was under the control of Rockefeller's Standard Oil at the time it funded 45 percent of Hitler's election campaign in 1930. "
A prozradím ti veřejné tajemství, Rockefellerové vládnou USS do dnes, tedy jde o akci defacto USS, wake up! ;)
Analogie protlačování Intelu a nVidie je tu naprosto stejná = zničit konkurenci, i když je technologicky i morálně o úrovně výše... prostě to je svět, na prvním místě západu jsou peníze, na východě to tak naštěstí ještě není, proto nás v průměrném IQ již dávno převyšují, a to přestože mají nižší vzdělanost!
Hodně lidí řeší výkon ve hrách, nicméně přínos nových procesorů je značný hlavně u pracovních aplikací (kdyby to některé v této době mohly využít, hlavně zatracené Adobe), jako 3D, rendering atd.
Ono je spíš problém jiný. O "chybách" Intelu v cpu už se toho napovídalo tolik a do dnešního dne není jediný důkaz napadení, jen se tedy spekuluje co kdyby, možná atd atd....
Chyb v hw je tolik ale tenhle balast se tak rozmnožil ale zatím k ničemu nedošlo a to už se o tom mele víc jak 8 měsíců a nikde nic. Proto si Intel vesele prodává dál a dál a vydělává...AMD vzestup určitě přeji, zaslouží si to víc jak kdokoli jiný....
Nevím, jestli je snadné (lze-li to vůbec) napsat aplikaci pro neurčitý počet jader, aby si prostě vzala všechno, co CPU nabízí, nebo se to musí psát na konkrétní počet jader.
Pokud platí druhá varianta, což spíš předpokládám, tak kromě serverů to asi nemá zatím smysl.
Takze mame nejvykonejsi CPU, ale protoze ho moc aplikaci neumi vyuzit, zustava nejvykonejsim Intel.
To je fakt prdel...
16 nebo 32 jader nedokaze obecne nikdo vyuzit jeste dlouho. Rok psat aplikaci znovu - kdo to zaplati? Zakaznici tezko...nemaji duvod.
To se ale dost blbe programuje. Jsou na to spesl apky, vo tom zadna... A proto nelze hovorit o tom, ze to je nejvykonnejsi platforma.nejvykonejsi auto sveta bude na boulích pomalejší nez fabie
No a na silnici si fábie ani neprdne.
To prostě nic ale nemění na tom, že ta nejvýkonější auta jsou prostě nejvýkonější. Protože 500+ koní je více než 100. To nezměníš. To že při jedněch podmínkách je lepší to a při druhých ono je už něco jiného.
Tady ani nemusí jít o programování. Program nemusí využívat všechna vlákna. Např. když budu potřebovat konvertovat video, tak si spustím 3 instance Handbraku, každému přidělím po 8c/16t a tradá...a ještě mám 8c/16t k dispozici na cokoliv jiného.
I s R7 1700@3,8GHz konvertuji v Hybridu do x265 a protože nevyužívá CPU naplno (jako třeba DVDfab), mohl jsem si u toho v klidu hrát Ghost Recon Wildlands. Pravda, bylo znát že fps sklesla a místo 60 jsem měl 50-60. Tohle si ale s 4c/8t Intel dovolit nemůžeš. A přesně v tomhle je síla takovýchto CPU.
Když ten výkon máš, můžeš si dovolil jej např. takhle využít. Když nemáš, tak prostě nemáš. Někdy je lepší mít a ne vždy naplno využít než nemít a potřebovat. Toť můj názor.
Ale jak jsem psal výše, tahle CPU jsou na práci, né na hry. Na ty dneska stačí slušné 4c/8t až 6c/12t úplně s přehledem.
Takhle jeenoduse ty CPU ale srovnavat prave nejde. Kazde pouziti ma svojeho nejvykonejsiho procaka. U auta je jasne dana velicina, u CPU to tak jednoznacne neni.
Tak si to převeď na TFlopy. Pokud AMD a Intel (čistě hypoteticky) má na jádro výkon 4TFlopy a AMD má o třetinu více jader, tak kdo má výkonější cpu?
Využití: vypočty na pozadí, schopnost zpracovávat více věcí najednou i bez programů šitých na míru, což je zatím škoda.
intel te bude brzdit kdyz budes na pozaí renderovat a na popředí hrát, nebo když budeš natáčet hraní....
prostě tyhle CPU jsou na multitasking jako dělaý, a že to dneska mladý používají a fakt jsou multitasking tak se mrkni jen na youtube a na to kolik decek streamuje a hraje zarovn...
už je to jak se používá dneska PC určuje ž se ty 8 a výce jádra využijí
jen dám příklad!! budu renderovat na 8 vláknech video, na 4 budu hrát na 2 budu mít pustený prohlížeč a na 4 budu natáčet video ci na dalsich 4 budu mít pustenou platformu na strihani videa.... jestli dobre pocitam to je 22 vláken!!!
a reálná situace dneska je že máš hru (4 vlákna a více) steam 1 vlákno prohlížeč 1 vlákno.... tedy už jen tímhle jsi si zadrbal 6 vláken!!! a to je běžná situace!!!
"jen dám příklad!! budu renderovat na 8 vláknech video, na 4 budu hrát na 2 budu mít pustený prohlížeč a na 4 budu natáčet video ci na dalsich 4 budu mít pustenou platformu na strihani videa.... jestli dobre pocitam to je 22 vláken!!!"
Určitě, taky mi to horko vadí, zkus sprchu nebo studené pivo.