AMD slaví 50.let (založena 1.5.1969) – Jaké byly? Co se povedlo a nepovedlo a jaké vlastně je AMD? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 01 květen 2019
Přejít na obsah
AMD slaví 50.let (založena 1.5.1969) – Jaké byly? Co se povedlo a nepovedlo a jaké vlastně je AMD?
Jaké je AMD?

 

 

 

  • Jaké je AMD?

Protože osobně jsem v profesionálním i osobním kontaktu s lidmi a společnostmi AMD i s Intelem a NVIDIA téměř od samého založení mého webu, tedy nějakých 13 let, mohu mluvit i z vlastní zkušenosti, zejména pokud jde o přístup firem, který je velmi rozdílný. Jak k zákazníkům, tak k partnerům, novinářům atd. AMD vždy byl vidět hlavně zájem o technologie, slušný produkt za slušné peníze (tedy poměr cena/výkon byl a je u něj vždy důležitý) a ke všem se chová jako k partnerům. To Intel, ten byl vždy jasně nad věcí. Vědom si své dominantní pozice, ale vždy tam byly jasné znaky korporátního chování velkého molocha, kde zájem o technologii a zájem o business byl zcela vyrovnaný. V přímém kontrastu toho byla vždy NVIDIA, její přístup byl vždy takový, že technologie hlavně kupovala a sbírala od jiných (3Dfx a spoustu dalších). Přístup k zákazníkům a partnerům nikdy nebyl ideální, prakticky vždy je to ve stylu: „řekneme vám, co budete kupovat, a hlavně nepřemýšlejte nad tím, co říkáme“. NVIDIA klade zdaleka největší důraz na marketing a neštítí se v něm prakticky ničeho. Zjistila totiž, že je to prostě výhodnější. Místo investování do vývoje lepších a výhodnější grafik, NVIDIA radši ty peníze vrazí do marketingu a podpory prodeje. A tak i když konkurenční AMD dokázala udělat lepší a pro zákazníky výhodnější karty, NVIDIA těch svých, horších a méně výhodných prodává více. I několikrát více. Protože prostě přístup firem je zcela rozdílný a na spoustu zákazníků marketing funguje (jinak by ho nikdo nedělal kdyby nefungoval ;) ). .

Je to velmi zajímavé v praxi a z první ruky sledovat dlouhodobě, jak moc se přístup těchto tří firem v mnoha věcech zásadně liší. A to i pokud jde o spolupráci a zejména přijímání kritiky. AMD a Intel si kritiku vyslechnou a nikdy jsem s nimi nemusel řešit, že by jim vadilo, jak o nich píši. Ano, mají připomínky, ale vždy jednají férově a vědí, že jsem férový k nim ačkoliv je ve všem automaticky nechválím, a pochopitelně by rádi abych psal jen o pozitivních věcech :). Nicméně drtivá většina lidí z těch firem si cenila prostě objektivity a vyváženého přístupu více než lezení do zadku. Obě firmy jsou však na rovinu naprostý opak NVIDIA, kde kritika, která je zejména v posledních letech chování firmy oprávněná, se absolutně nenosí. Je prakticky nepřípustná, jedno zda jste objektivní a vyvážení jako k ostatním. Prostě podle NV jste ****, urazí vás, pomlouvají vás a jak profesionální, tak osobní přístup NVIDIA je naprosto otřesný a zhoršil se opravdu výrazně za poslední roky. Ale jak jsem v posledních letech zjistil na akcích po světě, kde jsem se mohl setkat s předními světovými IT novináři a youtubery, není to jen můj problém a mé pozorování. Stejné problémy má prakticky každý, kdo je jako DDWorld.cz skutečně nezaujatý, objektivní a nezávislý a nevyhýbá se tématům jen proto, že se pravda někomu nelíbí nebo ho nudí a obtěžuje.

 

Každopádně za posledních 13 let jsem poznal spoustu lidí ze všech tří firem, a nezdráhám se říci, že přístup AMD je zdaleka nejsympatičtější, hlavně proto, že je pro nás zákazníky nejvýhodnější :). Samozřejmě to samo ještě automaticky neznamená, že konkurence nedokáže na trh dodat také zajímavé a někdy i výhodné produkty, proto zkrátka nelze brát při hodnocení produktů v potaz logo, které je na nich, protože prostě produkt neudělá automaticky lepší/horší apod. Ale je v zájmu nás všech, aby se AMD dařilo, protože to, jak vypadá situace a trh bez konkurence, to jsme zažili na poli jak procesorů, tak grafik, a není to hezké. Zpomalení vývoje, vysoké ceny atd. Není to o tom, že máme AMD za všechno chválit a kupovat ho v každém případě, jde o to, že ho máme brát v potaz, přestože marketingově nemůže s konkurencí soupeřit, a máme objektivně připomínat souvislosti a pozici, ve které je. Jde o to že díky AMD máme konečně srovnání, máme výběr (někde a někdy) a hlavně je tu někdo další, který může jít trochu jinou cestou, kdy cesta jednoho dominantního výrobce narazí na překážku, tak s ním nemusíme narazit všichni.

 Ale je to divné, že tak moc věcí závisí na tak malé firmě. Přesto v současnosti jsme všichni docela optimističtí, že současná zajímavá situaci nám tentokrát chvíli vydrží. Bez přehánění je AMD ve zdaleka nejlepší kondici v historii s nejlepším výhledem. A to proto, že se vrátilo k tomu stylu, v jakém jej vedl její zakladatel před rokem 2002. Efektivní přístup, využití těch minimálních zdrojů k maximálnímu výsledku, důraz na technologie a technologický posun a nikoliv marketing. Důraz na spokojeného zákazníka, který je pro AMD partnerem, nikoliv jen ovcí k oškubání. Ano, cílem firmy je vydělat, ale je spousta firem jako AMD, u kterých to není jediný cíl, kterému je vše za každou cenu podřízeno. Nezapomínejme, že firmy jsou tvořeny a řízeny lidmi a lidi jsou různí. Nemůžeme tedy všechny lidi a všechny firmy házet do jednoho pytle. AMD v tuto chvíli jde v tom stylu, ve kterém bylo kdysi založeno a fungovalo mnoho let. Prošlo si potížemi, ale byly překonány, a i díky těm potížím jsme se hodně naučili a dozvěděli.

Někteří si asi řeknou, že jsem nemusel v dnešním článku zmiňovat ty přešlapy a problémy AMD, ale já si myslím, že musel. Protože bez nich bychom si asi neuvědomili, v jaké pozici AMD je, jaký obrovský kus efektivní práce se za ní skrývá a jak není normální a prakticky v žádné jiné oblasti IT trhu nenajdeme nic podobného. A nemůžem bárt pozici a současnou situaci AMD a trhu za samozřejmost. Ale doufejme, že to vydrží, protože bohužel to nevypadá, že by měl někdo další zájem dělat procesory a klasické grafiky, pokud by to AMD vzdalo. To naštěstí evidentně nehrozí. AMD aktuálně oznámilo slušné hospodářské výsledky za Q1 2019 a samozřejmě velmi slušný výhled. Potvrdilo také start prodejů nových 7nm procesorů v polovině roku a uvedení nových 7nm grafik NAVI v Q3 2019, což vzhledem k nabídce konkurence bude znamenat další posilování AMD a alespoň v ohledu nabídky produktů konkurenční prostředí. Bohužel pokud jde o marketing, tak několik miliard dolarů, které by byly třeba na srovnání kroku s konkurenci, jen tak nevykouzlíte. A AMD zjevně nemá žádný zájem dělat marketing tak jako konkurence, což je vlastně i dobře. Nepotřebujeme další rozvoj ve stylu prezentace „alternativních faktů“ a agresivního marketingu apod.

Pro trh a nás všechny AMD není důležité jen pokud jde o nabídku produktů, ale také mnohé technologie a optimalizace všechno možného. Bez AMD bychom extra platili za mnoho věcí, či mnoho věcí, včetně PC i konzolové platformy jako takové, by zdaleka nebylo tam kde je, počínaje API DX12, VULKAN, přes FreeSync/Adaptive Sync, GDDR a HBM paměti (obojí je z velké části dílem AMD), složených APU, vícejádrových procesorů a tak dále a tak dále. AMD nadále bude utvářet i do značné míry podobu nadcházející generace počítačů, kde se pravděpodobně dočkáme složených multičipových procesorů, grafik a velkých SoC. Nevíme přesně, co přinese budoucnost, ostatně když si představíme, jak moc se IT svět změnil za těch 50 let, co je AMD na světě, neopovažuji se ani hádat, jak bude vypadat třeba za dalších 50 let. Doufejme, že bude stejně zajímavý jako dnes a budeme u toho :).

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-02 10:55:11

AMD je nutné uznat jednu zásadní věc. Na začátku to byli jen další "kopírovači" Intelu. Po příchodu Pentia tato praktika ustala v podstatě u většiny takových firem a přišla snaha vydal něco vlastního, aby neumřely. Zde v podstatě pouze AMD dokázalo vydat produkt, který nebyl jen 486ka na steroidech, ale měl architekturu, která se celkem od Pentia lišila. Tím byla řada K5 vydaná jako alternativa k Pentiu, ale některé prvky architektury byly podobné třeba s modely PentiumPro. I když K6 byly v podstatě koupené procesory NexGenu, tak pokračovaly v této cestě a byly vyvíjeny do 3 subgenerací, kdy procesory sice nestačily na soudobá Pentia II a používaly zastaralou platformu, ale i tak dokázaly dělat konkurenci Celeronům. V podobě K7 pak mělo AMD prvního skutečného konkurenta k soudobé produkci Intelu až do příchodu P4, kdy K7 došel dech a především frekvence. A v podobě K8 dokázalo využít zaváhání Intelu v podobě slepé cesty za paměťmi od Rambusu a slepé víry, že dojde k masivnímu přechodu na SIMD instrukce. Procesory P4 byly silné právě v aplikacích, které spoléhaly na nové SIMD instrukce v té době především SSE2, později SSE3. Naopak velmi slabé bylo P4 ve skalárních instrukcích, kde naopak vévodil super-skalární Athlon 64. Tomu naopak zrovna moc nešly SSE instrukce. Aplikace a hry tehdy ale preferovaly přístup AMD a AMD proto slavilo několik let úspěch.
Pak přišel velký útlum, protože firmu dohnaly finance, navíc AMD koupilo Ati. Když přišlo C2D od Intelu, tak AMD nemělo žádnou odpověď a nemělo ji ani pro další generace Core architektury až do nedávné doby.
Aktuálně je AMD jedinou firmou, která v x86 segmentu CPU dokáže konkurovat Intelu. Třeba taková VIA to dlouho zkoušela také, ale kdo o ní dnes ví?
Právě proto je třeba AMD vyzdvihnout. Dokázali koexistovat vedle kolosu a hegemona x86 světa a čas od času mu dokáží celkem slušně šlapat na paty. A my zákazníci díky tomu dnes neplatíme 10 tisíc s DPH za 4 jádra s HT a 7 tisíc za to samé bez HT ... a nemusíme to považovat za vrchol mainstream platformy.
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-02 11:53:22
avatar
Nemohu úplně souhlasit. Matematický koprocesor(patent AMD), zajistil převahu AMD už u CPU 386 a integrovaný do CPU byl opět první u AMD v CPU 486. Pokud jde o SSE instrukce se vědělo že Intel nechal tyto instrukce vypínat když bylo aplikací načucháno CPU AMD. To se provalilo po docela dlouhé době, když na to přišel jeden maník na Linuxu a výmluva Intelu byla že se obával horší kopatibility CPU AMD Směšná to byla výmluva, zvláště když se Intel neobtěžoval po tak dlouhou dobu to někomu zdělit.
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-02 13:56:27

Ohledně 486 a FPU ... první i486DX modely Intelu 20MHz, 25MHz a 33MHz s integrovanou FPU jednotkou vyšly v letech 1989 a 1990. V té době AMD ještě ani nevyrábělo svoje Am386, které vyšly až v roce 1991 souběžně s Intelovo i486DX-50. Am486DX-40 vyšla až v roce 1993.
Takže AMD asi nebylo první, kdo měl první 486ku s FPU. Intel vydal svoje DX modely 486ky dřív, než AMD stihlo okopírovat 386ku a vydat Am386.
Ano, AMD nakonec ty modely vždy vyšperkovalo do stavu, kdy měly vyšší výkon, než původní originály od Intelu, ale v té době už Intel dávno prodával nástupce nové generace.
A co se druhého tématu týká. Tak Intel tento trik pokud vím použil v roce 2000, kdy u AMD K7 procesorů v Sysmarku byla vypnuta SSE podpora a u P4 a PIII ne a proto Athlony spadly ve výsledku pod tyto procesory. Obří problém pro AMD vždy obecně byl fakt, že všechny kompilátory jely na striktně na Intel. Dokonce jedna verze POV-Ray byla kompilována tak, že zařízla jak AMD, jako P4 Northwood a preferovala nový Prescott. To je sice realita v rámci programu Cripple AMD programu. Nicméně realita byla taková, že i po uplatnění patche neměly AMD procesory z generace K8 stejný výkon v SIMD instrukcích jako Intel a většinou byly o generaci pozadu v případě SSE verzí.
fotoba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Nemáte pravdu 2019-05-02 14:44:04

> Na začátku to byli jen další "kopírovači" Intelu.

To predsa nie je pravda AMD má patenty na.

1. Matematický koprocesor
2. Integráciu matematického koprocesora do CPU(integrovaný koprocesor sa dnes nazýva FPU)
3. Integráciu matematického koprocesora do CPU architektúry x86.


The Intel i8080/8085 and MCS-48 were licensed to AMD, in exchange for AMD’s designs of the Am9511/12 math co-processors, plus an error-correction (EDC) chip (Am2960?). In exchange for the i8088, i8086 and future Intel processors, AMD was to design more such peripheral chips and cross-license them to Intel.
Odkaz


The 8087 was the first math coprocessor for 16-bit processors designed by Intel. It was built to be paired with the Intel 8088 or 8086 microprocessors. (Intel's earlier 8231 and 8232 floating-point processors, marketed for use with the i8080 CPU, were in fact licensed versions of AMD's Am9511 and Am9512 FPUs from 1977 and 1979
Odkaz

Takže nekopírovali ale vzájomne si licencovali časti x86 na základe dones platnej cross-license zmluvy podpísanej v roku 1976 a platnej od 1.1.1977, Len pri jej predlžovaní o 5 alebo 10 rokov sa dejú tančeky pre verejnosť.
A IBM malo podmienku, že víťaz tendra na CPU pre IBM PC z roku 1978 musí zabezpečiť druhého dodávateľa CPU. Bez tej zmluvy by to Intel nevyhral, ale ani AMD , kby uspeli so svojimi rezovými CPU am93xx. Proraie bolo

1. Intel
2. AMD
3, Motorola

Vylepšená verzia am93ab alias am93abc sa pridaním dekódera x86 inštrukcií zmenila na K5, kde K je skratka anglického Kryptonite a číslo znamená verziu

Najlepšie boli kryptonity boli verzie 7,8, 9(dual core Opteron) a 17 (dnes známe ako 17h family alebo ZEN/Zen+)
VelDro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Zamyšlení....? 2019-05-02 21:03:02

Kdybych já byl výrobce čehokoliv a někdo komu ten svůj výrobek pošlu na odzkoušení mi řekl, že můj výrobek nestojí za nic, protože konkurence ho má lepší, tak řeknu OK. Ale abych někomu posílal své výrobky, ten dotyčný je zkoušel a pak mi řekl, že ten můj výrobek nestojí za nic, ale bude se prodávat, protože podplácím distributora a já nevím co ještě, tak to bych překousl jednou, možná dvakrát, dal bych varování a po třetí už bych nikdy nic tomu člověku na odzkoušení neposlal.

Zní to logicky že ? Tak jak je možné, že ty výrobky stále dostáváte ? Malou zemi jako je ČR a v ní ještě menší jakýkoliv web který se zabývá recenzemi ať už se jmenuje třeba DD world taková společnost ať už AMD, Nvidia nebo Intel přeci nepotřebuje.

Nebo mi chcete říct že se ať už kterákoliv společnost nechá dobrovolně v recenzích od kohokoliv urážet a pomlouvat a na konci článku si to ten co to píše vyžehlí poděkováním za zapůjčení ? I kdyby ty pomluvy byly pravdou a já to věděl, že to tak je, pořád platí přísloví potrefená husa se ozve první a nevěřím, že by to bylo jinde na světě jinak.... hmm......
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-03 01:29:52
avatar
Jak je možné že ty produkty dostávám? jednoduše je rozdíl mezi pomlouváním, urážením a objektivní kritikou ... na DDWorld.cz najdeš jen objektivní kritiku, žádné pomlouvání ani urážení ... to já nemám zapotřebí ... proto nemám o produkty na testování nouzi ...

mám problém s jedinou firmou, ta dělá podlosti, kritiku oprávněnou nijak neuznává a dokonce potírá a nejsem zdaleka jediný. je to její právo, ale naším právěm a povinností je na tuhle praxi upozorňovat .... jak ale píši v článku firmy jsou různé, jejich přístup a cíle také a naštěstí ta jedna firma je opravdu výjímkou ... Intel nemá s naším přístupem problém, i když píši na rovinu že "uplácí" OEM ... on to jako uplácení nebere, protože zákon to tak nedefinuje, ale nemá problém přiznat, že posílá výrobcům extra podporu za odběry, je to prostě business pro něj, lidi v Intelu ví, že za to vděčí své pozici a nemají problém s tím, že na to někdo upozorní, je to všeobecně známý fakt. Intel ale nemá problém s tím, jak o jeho produktech píšu, sám ví, jaké jeho produkty jsou a ví, jaké dnes má kde mezery a kde se soupeřit ani nesnaží ....

pomlouvání na DDWorld.cz prostě neděláme, děláme oprávněnou fakty podloženou kritiku ... to že se to někomu nehodí do krámu a pravdu se snaží potírat, to je jeho problém.
VelDro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-03 12:42:36

Aha, takže jim nevadí, že se o nich píše, že používají nekalé praktiky, že se nikam neposouvají vůči staré generaci produktu, že jsou jejich zákazníci hloupí, když si kupují jejich méně výhodné produkty.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-03 13:15:10
avatar
tak samozřejmě že by rádi, abychom to nepsali, ale zase nemohou rozporovat realitu a sami vědí jak na tom jsou .... nemají s tím probém pokud zachováváme objektivitu a vyvážený přístup a rádi nám půjčí jakýkoliv produkt který mají (zejména když vědí že je nějak dobrý) ...

vědí že jakmile dodají slušný něco posouvající a zajímavý produkt, dostane od nás náležité hodnocení .... součástí fungování je rpostě umět přijmout oprávěnněnou podloženou kritiku, a setkal jsem se jen s jedinou firmou, která toho není schopna ...
VelDro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-04 13:01:49

Jo to zni logicky. Neberou kritiku.... Testy existuji lide maji svuj rozum a jsou to jejich penize a jejich volba. Proti gustu....at si kazdy kupuje co chce. Kdyz se bude neznaly clovek cca 14 dni zajimat o IT (testy recenze atp.) na netu tak nemuze koupit vylozene spatne produkty. Edit: Mluvim o lidech znalych ze v pc je nejaky zdroj zakladni deska procesor pameti uloziste a chladic na procesor....
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-03 14:03:48
avatar
Dokud to nepociťují na prodejích, tak je jim to buřt. Že ty prodeje neklesají není jen to že mají perfektní marketing, ale lví podíl za prodeje odmakají prodejci. Co si budeme namlouvat, na GK od NV či CPU Intelu mají větší marše a tak dřou do úmoru aby přesvědčili lidi kupovat tyto značky. Kolikrát se mi stalo že přišli známí, prosím tě máme na nové PC tolik peněz pomoz nám najít nejlepší konfiguraci za dané peníze. Já u nich sedím i 2 hodiny a probírám to ze všech stran a když mám vybráno a oni odjedou nakupovat, vrátí se se sestavou o 30% dražší a konfiguračně jinde. Na mou výtku proč mě připravili o 2 hodiny času odpoví "v obchodě nás přesvědčili že tohle je lepší než to co jsi navrhl ty". Netrvalo dlouho a ozvali se další se stejným problémem. Já už po výběru poučen co je v obchodě čeká jim před odjezdem říkám"hlavně se nenechte zblbnout prodavači v obchodě. Vy je nezajímáte ani za mák, je zajímá vaše peněženka, oni jsou často finančně motivováni vám prodat to co je pro obchod nejvýhodnější". Jejich odpověď zněla " jasně nejsme žádní troubové co skočí na špek", Hádejte co přivezli ...... Zařekl jsem se dál pro kohokoli cokoli už něco podobného nebudu dělat. Lidi jsou manipulovatelné ovce a není jim pomoci. Koupí výrazně dražší a aby na to měli si vezmou úvěr a po kvartálu kňučí že je splátky pořádně vysávají a trnou hrůzou že by mohli třeba stonat.
VelDro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-04 13:03:26

Komu neni rady tomu neni pomoci.
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-02 23:58:54
avatar
Na druhou stranu jak dlouho budete navštěvovat web, kde recenzenti lakují recenze aby se zavděčili výrobci. Výrobce bude takový web určitě podporovat či aspoň preferovat, ale jak odejdou čtenáři, tak se i takový spřízněný web dočká přehlížení od takového výrobce. Proč by měl výrobce podporovat či preferovat spřízněný web kam chodí málo lidí.
exRathanuviel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-03 14:59:56
avatar
Blbé je, že lidé většinou dají na první dojem.
Takže když se někde objeví neověřená, nebo podvržená informace o tom, že AMD je šrot, většina lidí to vezme za fakt a už jim to těžko vyvrátíte.
Nedostatek kritického myšlení ve společnosti je vidět na každém kroku. A to bez ohledu na vzdělání...
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-03 16:27:12

Ano a ten první dojem je plný předsudků. Takový lidé jsou odkázáni na vlastní neznalost plných nesmyslných předsudků.
Nejhorší je, že jim to stačí a dál se nepídí po skutečnostech.
Pak stačí další ovce kolem, které to potvrdí a vesele si jedou na vlně dementnosti a ještě se tváří jak nějací borečci
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-03 17:57:23
avatar
Ámen
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Prusa Core One – nová uzavřená 3D tiskárna
Prusa Core One – nová uzavřená 3D tiskárnaStředa, 20 listopad 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 557x
Komentářů: 1
Star Wars Outlaws dostává Update 1.4 – zásadní herní změny!
Star Wars Outlaws dostává Update 1.4 – zásadní herní změny!Středa, 20 listopad 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 376x
Komentářů: 0
Jak to vypadá v uvnitř DATACENTRA?
Jak to vypadá v uvnitř DATACENTRA?Pondělí, 18 listopad 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 893x
Komentářů: 0
Vychází LEGO Horizon Adventures – další zábavná LEGO hra?
Vychází LEGO Horizon Adventures – další zábavná LEGO hra?Úterý, 12 listopad 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1171x
Komentářů: 0
Indiana Jones and the Great Circle hra ala film?
Indiana Jones and the Great Circle hra ala film?Pondělí, 11 listopad 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1492x
Komentářů: 0
Nový Captain America nevypadá dobře. Thunderbolts* jsou na tom lépe.
Nový Captain America nevypadá dobře. Thunderbolts* jsou na tom lépe.Pátek, 08 listopad 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1332x
Komentářů: 6