Intel uvádí SandyBridge – 32nm čtyřjádra Core i5 a Corei7 řady 2000 – vše co jste chtěli vědět Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 03 leden 2011
Přejít na obsah
Intel uvádí SandyBridge – 32nm čtyřjádra Core i5 a Corei7 řady 2000 – vše co jste chtěli vědět
Procesory Intel Core i3/5/7 řady 2000 a platforma LGA 1155
Mobilní Core i3/5/7 Sandy Bridge - Hlavní cíl Intelu
Výkon procesorů
Závěry a hodnocení

 

 

 

 

  • Závěry a hodnocení

Musím říci, že většina recenzí zdaleka nezachycuje přesně situaci nových procesorů a z mnoha článků vycházejí poměrně zkreslující závěry a dojmy. Intel to udělal chytře. Poslal na trh a médiím jen Core i5-2500K a Core i7-2600K. Tedy to nejlepší na desktopu, které se chlubí HD 3000 grafikou.

Jenže všechny ostatní desktopové modely mají jen HD 2000 grafiku a ta je o dost slabší. Takže pokud se radujete z výkonu integrované grafiky Intel na desktopu, bohužel ji mají jen ty dva nejdražší modely, které si vlastně nikdo nekupuje, aby na nich fungoval s jejich integrovanou grafikou. Ta je tam v podstatě úplně na nic, protože P67 desky nemají žádné grafické výstupy a procesor neumí těžit z integrované grafiky, pokud ji nepoužíváte pro zobrazování. Výkon HD 2000 verze integrované grafiky Intel je pak o poznání nižší, protože má nižší frekvenci, ale také jen polovinu aktivních jednotek. Tato grafika je ale vlastní všem ostatním desktopovým modelům, včetně levnějším Core i3, kde už lze uvažovat o tom, že si je někteří uživatelé koupí aby je v kombinaci s H67 používali s jejich integrovanou grafikou. Radovat se ale můžeme ze schopností těch grafik, akcelerace i práce s videem nové grafiky Intel konečně umí a i většina her jde už spustit a dokonce hrát (samozřejmě v nejnižších nastaveních). Intel prostě konečně dostal své integrované grafiky do stavu skutečné použitelnosti, ale minimálně na desktopu rozhodně jakákoliv přídavná grafická karta za 2000 korun a výše je mnohem výkonnější.

U mobilní platformy je to zcela jiné, tam mají všechny procesory HD 3000 grafiku a tedy zlepšení je skutečně značné a hlavně přínosem, protože zde už skutečně reálně schopnosti a fungování Intel grafiky jsou takové, že vyřazují ze hry běžné low end grafiky, které jsou prostě zbytečné. AMD a NVIDIA mají tedy po žížalkách a to mluvíme o velkých žížalkách. AMD to mrzet nemusí, má velmi dobrou nabídku i vyšších mobilních grafik a hlavně její CPU s GPU míří také na trh. NVIDIA má v současnosti horší grafické karty a nemá do čeho integrovat. Intel tedy jasně skóruje a zajistil si další růst podílu na grafickém trhu, kterému už tak jasně vládne s 55%.

Výkon samotných procesorů je skvělý, ale nikterak překvapivý. Většina toho výkonu a zlepšení jde pouze na vrub přechodu z 45nm na 32nm u čtyřjader. 32nm čtyřjádro na trhu totiž celý minulý rok chyběla, ale mělo to i svůj důvod. Jednak kapacity 32nm výroby, jednak 32nm QuadCore + 45nm GPU by byl možná problém z hlediska TDP a hlavně 32nm čtyřjádro by příliš na krok šlapala 32nm šestijádrům, která by si nemohla dovolit svou cenu. Ostatně vidíme to v testech jasně, v mnoha testech není výkon nových čtyřjádrových Core i5/7 o moc nižší než má Core i7-980X, které ale stojí 3-4x více a to jen samotný CPU. Pak je tu ještě rozdíl ceny v platformě P67 vs X58.Kromě toho, když srovnáte frekvence starších 45nm čtyřjader s novými, tak v mnoha aplikacích není nárůst výkonu zase tak markantní. Ale 32nm je důležitá změna.

(Zdroj: ComputerBase.de)

Samozřejmě 32nm výrobní proces hraje hlavní roli ve spotřebě, která je vzhledem k výkonu skvělá, ale celkově v klidu ani v zátěži nevybočuje nijak výrazně z hodnot spotřeby, co nabízejí všechny současné procesory s výjimkou velmi žravých 32nm šestijader na X58. Proti nim je vidět značné zlepšení. Je jasné, že co do efektivity na nové 32nm Sandy Bridge Core i3/5/7 nic na trhu dnes nemá.

 

  • Za OC si zaplatíte

Negativně lze rozhodně vnímat fakt, že Intel značně omezil možnosti a volnost taktování a konečně docílil toho, že si z jeho hlediska nebudou zákazníci užívat výkonu, za který si vlastně nezaplatili. Teď si za možnost taktování zaplatí. Jednak si musí pro plné využití OC koupit ten nejdražší model z každé řady a jednak si ještě připlatit cca 10 dolarů, proti úplně stejnému modelu, který však OC neumožňuje. Pro Intel rozhodně velký přínos, pro zákazníky to rozhodně moc pozitivní není a končí prostě doba, kdy jsme si z nejlevnějšího čtyřjádra Core i5 mohli udělat model nejdražší. Teď si prostě procesor koupíme tak jak je. Útěchou budiž fakt, že výkon nových CPU je tak vysoký, že OC vlastně netřeba. K tomu lze přičíst Turbo, které zvýší frekvenci automaticky hodně vysoko, takže vlastně v mezích běžných hladin OC, takže opět se nemusíme OC zabývat. A ještě, pokud budeme mít opravdu dobré chlazení, Turbo automaticky zvýší frekvenci ještě více i nad hranici TDP, protože to budou teploty umožňovat. Procesory s označením K jsou zcela odemčeny pro OC, procesory bez K jsou limitovány v možnostech OC a nejnižší procesory pravděpodobně řady Core i3, budou zcela bez možnosti OC.

Core i5-2500K a Core i7-2600K, jsou procesory, které do mainstreamu vlastně nezasahují. Jako takové jsou to dva téměř nejvýkonnější modely na trhu, které ale nemusí zajímat majitele X58 platformy. Majitele X58 možná Intel brzy odmění nabídkou nějakého mnohem dostupnějšího šestijádra než je Core i7-980X, protože cenový rozdíl absolutně neodpovídá výkonovému vůči novým LGA1155 modelům. Majitelé LGA1156 platformy mají smůlu, ta končí a nové CPU do ní neosadí, i když nástup levnějších CPU pro LGA1155 bude velmi pozvolný a LGA 1156 nás tedy jen tak neopustí. Díky 32nm je ale rozdíl mezi čtyřjádrovým Core i5-700 a Core i5-2000 více než velký a pokud jste o nákupu nějakého dražšícho Core i5-7 CPU pro LGA1156 uvažovali, tak víte, že by to byla hloupost. Rozhodně berte Core i5/7 řady 2000 a P67.

Z hlediska konkurence se žádné překvapení nekoná. Na mobilní platformě je Intel bezkonkurenční a AMD nemá nic proti starým Core i5/7 natož proti těm novým. A ještě půl roku mít minimálně nebude. První FUSIOn míří proti ATOMu a Llano na 32nm dorazí až v půlce roku. Na desktopu jsou ceny Core i7 modelů tak vysoko, že ani žádnou konkurenci ze strany AMD nemají, protože i ten nejdražší CPU stojí u AMD o dost méně a tedy výkonově tomu odpovídá. AMD Phenom II X6 1100T stojí 6000 korun včetně DPH. Výhodnější X6 1090T pak jen 5400 Korun a nejlevnější X6 1055T pak 4100 korun. Těm tak konkuruje Core i5-2000, které ale nemá hyperthreading, ale v odemčené verzi stojí 5000, což je zajímavá nabídka, i s přihlédnutím k provozním vlastnostem 32nm čipu. Ale to není nic překvapivého, 45nm procesory nemohou soupeřit s 32nm. Už to také nebude dlouho trvat a AMD s novou platformou AM3+ a novými 32nm procesory vyrukuje, stát by se tak mělo v Dubnu (04/2011). Do té doby je jasnou volbou za 5000 odemčené Intel Core i5-2500K. Levnější modely Core i5-2000 trochu shazuje při jejich ceně ono zamčení pro do této doby běžné OC, takže žádné taktování. Jejich výkon je ale i bez něho vyšší než u konkurence nemluvě o těch provozních vlastnostech a výhodách 32nm.

Neznámou pak zůstává výkon, který přinášejí nové instrukce včetně těch specializovaných. Ty mohou navýšit výkon dost, nicméně v současnosti není vlastně běžný software, který by je využil. Velký potenciál naznačují některé instrukce a funkce a integrace GPU a její využití na výpočty je stále větší i u Intelu a Intel sám dohání ztrátu, kterou v tomto ohledu má na AMD nebo NVIDIA (třeba ve videu a jeho zpracování ji zdá se téměř dohnal). Specializovaným instrukcím patří následujících pár let a nové verze běžných aplikací pravděpodobně nové instrukce využijí. Otázkou je, zda některé ty nové instrukce nevyužívající jen výkon GPU, budou mít jen Intel CPU, nebo i AMD. Něco mi říká, že by se to antimonopolním úřadům nemuselo líbit, kdyby Intel měl takovou výhodu. Je tedy možné, že v rámci CrossLicenční dohody prostě nové Intel Instrukce pro některé speciální úlohy, budou mít i AMD CPU. Ale jak říkám, výkon, využití a podoba v reálných aplikacích a vše okolo těchto instrukcí je otázka dalších mnoha měsíců a příštích minimálně 2 let.  

 

  • Závěr

Procesory samozřejmě budeme mít později v naší vlastní recenzi. A to jak desktopu, tak mobilní platformy. Nicméně už teď mohu předjímat závěry. Nové čtyřjádrové Core i5/7 procesory jsou to, na co jsme čekali. 32nm čtyřjádra Intel. Bohužel jejich cena je vysoká, u odemčených modelů velmi vysoká, ale to je i výkon. A právě proto, že konkurence v současnosti vlastně není, mohou si tu cenu dovolit. Zase však kopírují ceny starších Core 5/7 modelů a ty byly z hlediska výkonu i provozu horší, protože byly jen 45nm, takže to posun je.

Nicméně ty starší modely se daly taktovat všechny bez rozdílu, u nové generace procesorů už si Intel pohlídá, že si nikdo nebude užívat výkonu, za který si nezaplatí. Intel novými procesory jen potvrzuje svou pozici technologické i výkonové jedničky a dominanci na x86 trhu s CPU. Skuteční nadšenci však zatím stále na své procesory čekají. Stárnoucí X58 platforma dostane nástupce až na sklonku roku, i když možná jim za 4 měsíce zvedne náladu alespoň AMD, které jako první uvede 32nm X8 procesory do desktopu.

Střední vyšší segment a střední segment ale novými modely jasně ovládne Intel a doufejme, že brzy dorazí od AMD nějaká srovnatelná konkurence, protože ani to nejlepší, co dnes má, tedy X6 modely už na stařičkém 45nm procesu i za ty současné nízké ceny, prostě na 32nm novou konkurenci s novou architekturou nestačí a stačit nemohou. Intel tedy vstupuje do ringu nového roku 2011 ve velkém stylu a čeká na vyzyvatele. Posiluje ve všech ohledech zcela podle očekávání a svou platformu hlavně posílil na poli výkonu a použitelnosti GPU, i když to platí hlavně pro mobilní platformu, protože na desktopu mají HD 3000 grafiky jen procesory, u kterých integrovanou grafiku nikdo nehledá a stěží využívá. Zejména na tom mobilním segmentu, bude mít posílení Intelu na tomto poli značný dopad na trh s přídavnými grafikami AMD a NVIDIA, které ve jejich klasické Low end podobě, jež tvoří většinu prodejů a zisků, prostě reálně není zapotřebí. Integrace GPU do CPU je jasná cesta už několik let a další etapa integrace. Sandy Bridge jsou jistě další vydařený krok ve vývoji procesorů Intel.

Zdroj: Intel.com, brightsideofnews.com, pcper.com

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
bobesko [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-03 22:01:44

Co som zaregitroval na zahr. weboch tak v porovnaniach s Amd 5550 straca hd3000 skoro polovicu vykonu. A kedze 5550 je lowend tak sa mi zda ze este stale maju grafiky od 5550 vyssie vyznam. Inac aky vykon +- budu mat gpu v Bulldozery?
alifuk [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-03 22:06:33
avatar
ten by snad grafiku mít neměl
bobesko [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-03 22:21:58

Lliane...
rico231 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-03 22:15:11

Mam Intel E8400 3Ghz a pred Vianocami som si kupil AMD 6970,takze co som tu cital,ma zmysel este s mojim procesorom E8400 trapit AMD 6970 a pockat az na AMD procesory alebo hned teraz prejst na corei5 2500K a vyssie?
Phil [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-03 22:17:33

Cena bude přiměřená výkonu. Z jiného zdroje:

Core i5-2500K je dnes nejvýhodnější čtyřjádro, výhodnější jsou pouze dvoujádrové modely Intelu a AMD. Ani šestijádrový Phenom II X6 1055T na novinku nestačí, je méně výhodnější i výkonnější.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-03 22:22:44
avatar
ehm, já jsem napsal něco jiného?
Phil [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-04 09:09:01

Nikoliv. Krásně jste to napsal. To jen pro ty co přeskočili rovnou na závěr a tam našli tuhle větu: Bohužel jejich cena je vysoká, u odemčených modelů velmi vysoká, ale to je i výkon. a nedovedli si pořádně představit tu vysokou cenu.
Mimochodem nemáte někdo informace, kdy budou tyto procesory v obchodech?
net.Xtreme [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-05 07:12:08
avatar
Snad desátého, s tím, že od devátého půjdou objednat:-) Ale zda jich bude dost, to nevím.
Bohumil Stejskal [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-03 22:43:24
avatar
Je to krásné ten pokrok, ale k čemu to je, když nové hry jsou stále stejně náročné a šité podle konzolí a pak jen předělané horkou jehlou na PC a max. přidané nějaké vychytávky malé. Podle mě dobrá doba na koupi nového procáku bude tak půl roku po nástupu nové generace konzolí ( a to teda nevím kdy bude , příští rok ? - 2012 ), kdy se snad začnou objevovat nové hry. Do té doby bych řekl, že pro hráče nemá upgrade žádnou velkou cenu, pokud má aspoň nějaké levné 4 core na 45 nm ať už od Intelu nebo od AMD
urban.novak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-04 06:35:57

Nechápu na co si stěžujete. Buďte rád, že nemusíte utrácet za nový hardware a místo toho si můžete koupit pár originálních her.
RiMr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-04 12:42:00
avatar
"...i pozvedla rámě a pravila: vidím lidské plémě, jež nevyužívá poč jen na hraní...!"
J.C.Denton [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-03 23:00:08
avatar
i modely bez "K" jdou taktovat a mas to napsany i v tom obrazku pod kterym se o taktovani zminujes. v celkovych cislech to dela zhruba o nejakych 400-500MHz...neni to zadna slava, ale aspon neco. kdo si chce zataktovat poradne tak si muze koupit "K" verzi, ten priplatek tri stovek oproti klasickemu stejne taktovanemu procesoru je nic.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-03 23:10:11
avatar
ano z toho obrázku je to jasné - já jsem to asi nepopsal tak podrobně, už jsem to napravil ...
Triplespace [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-03 23:15:54
avatar
Neni to zas taka bomba aby som hned utekal do obchodu pre novy procak. Skor si pockam na Ivy Bridge a 22nm technologiu.
urban.novak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-04 06:39:38

Ivy bridge taky nebude žádná bomba. Výkon bude mít stejný jako SB, max. o trochu nižší spotřebu a lepší taktování.

Opravdová bomba přijde od AMD. Bulldozer bude mít 2x vyšší výkon než Phenomy II díky vylepšenému hyperthreadingu.
Callisto [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-04 09:09:52

Bomba mely byt i prvni Phenomy a jak to dopadlo.... Od ty doby ma AMD slusny zpozdeni za Intelem. Takze doufam ze AMD fofrem s necim novym a konkurencnim prijde, klidne i bez FX Protoze tohle je situace naprd, u grafik je to o mooc lepsi.
jmmazuch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - spravny test 2011-01-03 23:29:26
avatar
Nezabudnite pouzit Windows 7 SP1 - s podporou AVX
AIDA64 1.5 s podporou AVX
budu aj dalsie programy

Hlavnou devizou Sandy Bridge je akceleracia dat-streamu - maju realne 1,5 2x vnutornu datovu priepustnost i7
/video encoding, archivacia, rendering, crysis cpu test/

V case prvých testov i7- prve boli rozpacite a po roku ked vysli optimalizovanie aplikacie i7-je king, god......
viperman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-04 07:31:10

sak este nevysiel service pack 1
t.s.28 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-03 23:47:45

no ja bi som bral ten i7 2600K ale pockam este na Bulldozery.
giorgo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - PCIe 2.0 x16 2011-01-04 02:39:40
avatar
Caute

chcem sa opytat, neviete ci niektora zo zakl. dosiek 1155 P67 ma dve plnohodnotne PCI Express 2.0 x16? Chcel by som ich osadit dvoma 6850 bez straty výkonu. Ak ano tak ktore?


Dakujem
RiMr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-04 12:46:38
avatar
Super...! Měním plány a místo "starého" i7 beru 2600K. Jen té RAMky kdyby se tam dalo víc nacpat...
Konečně po dlouhé době něco, co trochu zamíchá stojaté vody. Co víc si přát - za přijatelný peníz (nepočítejte celou cenu CPU ale cenový rozdíl mezi novým a levnější alternativou) CPU výkonný jak prase a v klidu úsporný skoro jak staré dvoujádro...
Paráda! Intel jede, to se musí nechat!!!
Nethmed [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-04 13:24:03

Intel jede, to se musí nechat. Dnes jsem někde četl že procesory bez označení "K" jsou v některých případech dokonce rychlejší nebo stejně rychlé jako jejich dražší sourozenci s "K" díky funkcím Turbo. Prý pro ty co si pořídí procesory s odemčeným násobičem je prý nutností taktovat. Každopádně hodnoty kolem 5Ghz na vzduchu to už je opravdu mazec!!
Ještě jsem se chtěl zeptat nevíte jak je to s integrovanou grafikou, má Intel nějakou utilitu se kterou bych pohodlně přepínal mezi jejich a jinou grafikou, nebo to musím řešit přes Bios? Nebo to nemusím řešit vůbec??
Mám Intel Quad a jsem s ním zatím velmi spokojen, ale tak za rok a půl bych o něčem podobném uvažoval. To už ale bude zase něco jiného, minimálně Ivy Bridge..
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-04 14:15:55
avatar
O žádné možnosti přepínání nevím .... to by měla řešit právě novinka od Lucid Hydra, kde má Intel prsty.
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-04 15:50:13

Ono s tim CPU a frekvenciami je takto, v klude ci s K ci bez K procesor ide na frekvencii 1,6GHz 0,91V pri vitiženi všetkych štiroch jadier procesor sa pretaktuje na 3,5GHz pri vitiženi 3 jadier sa CPU pretaktuje na 3,6GHz pri zatazi dvoch jadier ide na 3,7GHz a pri vitizeni len jednoho jadra ide CPU na 3,8GHz 1,2V to plati pre 2600(K). To iste plati pre 2500(K) len to všetko je o 0,1GHz pomalsie. CPU s (K) ma odomknuty nasobič a da sa na vzduchu zvysit mu frekvencia na 4,5-4,6GHz 1,35V 160-180W spotreba.
Taka zaujimavost s toho kremika CPU tvoria len 1/4 tie 4 procesori, 1/4 pamat L3 a 2/4 GPU ktora pri desktopu plni ukol zvyšenia plochy chladena ta 1/4 pamati nielen zvysuje plochu chladenia CPU ale aj o 2-4% zvysuje vykom
Neutron [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-05 02:22:44
avatar
a jdou tyhle úsporný funkce všechny povypínat? Já v ně moc důvěru nemam a mam rád frekvence pevně nastavené. Už se mi párkrát stalo že SW se tohle moc nezamlouvalo a hlásil zbytečně nizký výkon....
Leclerk [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-04 14:09:07
avatar
Ten výkon grafik je po ntb hodně dobrý. Myslím že má Nvidia opravdu velký problém.
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-04 15:53:45
avatar
Intel je lídrem co k tomu dodat.Jenom OK já však zůstávám u AMD.
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-04 17:05:10
avatar
Takze do prelomu roku si musime pockat na srovnatelnou konkurenci. Vyplati se pockat?

Novinka je to urcite dobra a kdo upgraduje na Intelu, asi nema co resit
Dr.Ocas [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-04 18:50:23
avatar
Jedine co me stve je ze zas clovek musi koupit i nove prkno aby tam ten procak mohl nacpat. Oni proste nemuzou udelat CPU co strcis i do starsi fosny. Tohle se mi libi u AMD ze ti fosna vydrzi nejaky ten patek a muzes do ni nacpat jeste nejaky procak za rok dva a pecko +-jeste drzi vykonovy krok.U Intelu se muzes ledas tak jit vyfotit se starou fosnou a procakem. At se jdou bodnout s tim svojim Tick-Tock"em" stejne vzdy cekam na jednu fazi a tu druhou zcela vynecham clovek aby furt kupoval a kupoval.Pak tu mame patic a socketu jak na*rane
Jsem sice Intelak (ne zas uplne zaryty) ale fandim i AMD a budu jen rad kdyz se jim podari s Buldozerem zazarit protoze pro nas koncove uzivatele to bude jen plus.
RiMr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-05 00:44:33
avatar
Hmmm. Já jsem do svojí 4 roky staré desky s775 strčil o Vánocích Q8300 co přinesl Ježíšek a jsem o 60% rychlejší (né že by to stačilo ) a kdyby ta deska nešla do kytek, resp. její kondíky (Asus P5B), tak bych to s tím ještě aspoň rok určitě vydržel... Nevím, jaké desky se dělaly u AMD před 4 roky, do kterých strčíš nejrychlejší možné AMD CPU které udělá nejrychlejší možné CPU na s775? Nerýpu, skutečně to nevím. Třeba se už před 4 roky dělaly desky do kterých lezou poslední Phenomy a Athlony...
Ale ať tak či tak, není pravda že musíš každý rok kupovat novou desku. Pokud ti tedy jde o to mít poč s dostatečným výkonem, a ne o to mít pod stolem stále to nejnovější...
snowflake [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - L O L 2011-01-05 16:31:30

Fakt mě baví, že přesto, že není pochyb o tom, že Sandy Bridge se Intelu povedl, tak AMD-DD článek opět napsal zcela v pesimistickém duchu Fakt objetivní
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-05 17:02:25
avatar
???? Co ? Kde je nějaká neobjektivita? Kde je co pesimistického? Mě se ty CPU líbí i osobně ... jsou to nejlepší za 5000
rookie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-10 10:20:55

kde si objavil pesimizmus v clanku?
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Kingdom Come: Deliverance 2 – první dojmy!
Kingdom Come: Deliverance 2 – první dojmy!Pátek, 10 leden 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1591x
Komentářů: 2
Nové RX 9070 a RTX 5000 grafiky pěkně v detailech!
Nové RX 9070 a RTX 5000 grafiky pěkně v detailech!Čtvrtek, 09 leden 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1790x
Komentářů: 3
CES 2025 startuje! Sledujte představení AMD, NVIDIA, Intel, ASUS atd
CES 2025 startuje! Sledujte představení AMD, NVIDIA, Intel, ASUS atdPondělí, 06 leden 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3914x
Komentářů: 0
Jak si vyrobit diamant? Není to zase tak složité!
Jak si vyrobit diamant? Není to zase tak složité!Neděle, 05 leden 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1288x
Komentářů: 1
Space Engineers 2 ohlášeno a dorazí brzy!
Space Engineers 2 ohlášeno a dorazí brzy!Sobota, 04 leden 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1259x
Komentářů: 1
Nové 27“ OLED 4K 240Hz monitory v akci!
Nové 27“ OLED 4K 240Hz monitory v akci!Pátek, 03 leden 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1224x
Komentářů: 1