Aktuálně i k nám do ČR přicházejí nové procesory AMD a potěší příznivce dobrého výkonu za málo peněz.
Očekávané levné 45nm procesory AMD s podporou DDR3 (i DDR2) jsou zde. Po nedávno uvedeném dvoujádrovém Athlon II X2 250 na 3GHz za pěkných 1900 korun včetně DPH, přichází i modely 245 na 2,9GHz a 240 na 2,8GHz. Jejich ceny jsou 1600 a 1450 korun, což je hodně zajímavé. Pokud hledáte ještě něco levnějšího pro platformu AMD, ale chcete jen 45nm technologii a AM3 socket s podporou DDR3, tak vás jistě potěší nový model jednojádrového procesoru SEMPRON II 140 na frekvenci 2,7GHz s 1M L2. Za ten si AMD řekne 40 dolarů, u nás tedy něco kolem 900 korun včetně DPH. Dostupnost už tento, nebo příští týden. Osobně ale dávám přednost doplatku na dvoujdárový Athlon II X2 240, který toho za těch pár korun nabízí opravdu hodně. Uvidíte již brzy v naší recenzi, kterou právě s těmito novými procesory do 2000 korun už dokončujeme …
No jako ten Athlon 240 za 1450,- je solidní procík i když nevim no ono zas za 3jadro taky nechtej moc mozna bych priplatil ale zalezi k cemu se to bude pouzivat. ty cenovy rozdily mezi tema vsema procakama nejsou tak velky.
do tej dosky (záleží na výrobcovi a modeli) napraceš aj Phenoma 65nm, ale odporúčam napr. Athlon X2 Black Edition (niektoré vyššie rady) a dotakovať. Osobne by som ale radšej vymenil celú MB a dokúpil tam A 240 a riadne to pretočil. Výkon za babku.
Dost jsme po tehle informaci patral a prakticky zadna AM2 deska nezvladne AM3 procesor. Doporucuji zmenit desku i procesor! Uz jsme si tim prosel a vim o cem mluvim.
stačí se podívat na stránky výrobce např. drtivá většina AM2 desek gigabyte a MSI mají podporu jak AM2+ tak AM3 procesorů. Pokud mluvíš o té prakticky žádné AM2 tak tím je asi myšleno desky AM2 od Asus, které vskutku z nepochopitelného důvodu nemají podporu AM3 CPU.
No práveže ten výkon nového Athlonu X2 250 bez L3 cache je veľmi diskutabilný. Jediné plus oproti starým Athlonom X2 je vyššia pretaktovateľnosť... Keby som mal kúpiť dvojjadro od AMD idem do X2 550 čo je síce okriplené štvorjadro, ale aspoň má L3 cache, ktorá ho drží vyššie...
Nejsem si jisty jestli ve vsech aplikacich bude rozdil L3 cache tak markantne znat, a pokud bude OC potencial bez L3 cache vyssi jako ze to je dost pravdepodobne tak se da predpokladat ze minimalne "smyje" rozdil ten no L3 cache procak a spise "predbehne" za stale nizsi ci stejne spotreby...
Samozrejme neni to berna mince, jen predpoklady takze jsem zvedav na testy...
PS: Co je pro me daleko diskutabilnejsi ci spise nesmyslny je uvadet v dnesni dobe jednojadro, vzdyt to nema zadny prinos a vse co je HWove na urovni Eee a vys nema smysl davat jednojadro, uz rada dvoujader dokaze byt se spotrebou na tom podobne jako jednojadro ovsem aplikacni vykon je nekde jinde....
V tom prípade je to procesor vhodný pre ľudí čo pozerajú na spotrebu a nie na výkon. Aj po pretaktovaní je ten procesor príliž... čajový. Do HTPC ale kľudne...
Ten SEMPRON II 140 se mi nějak nezdá... To je něco očesanýho (očesaný Athlon II X2) a nebo sólo jádro?
Jinak, teď jsem stál před otázkou, co do levnýho PC a nakonec jsem odvrhnul "Athlon II X2 245", i když mě lákal, a dám tam "Athlon X2 7550+" (za 1040,- s DPH).
Je to sice kripl "jen" na 2,5GHz, ale má L3 cache a když se poladí voltage a nasadí Phenom Msr Tweaker, tak slušně spadne i spotřeba.
Tak teď jsem osazoval Athlon II 245 2,9GHz(socket AM3) do desky MSI KA780G(což je primárně AM2 deska,ale i s podporou AM3 procíků) a vše bezproblémů jede.
Jo, tak sem napiš, jaký wattáže "na zásuvce" jsi dosáhl v idle . Já jsem taky použil AMD780G, ale s Athlonem X2 7550+ (nechtělo se mi utrácet o polovinu víc za II 245), a mám to za 49W.
Toho Athlona jsem pomocí Phenom Msr Tweaker navoltoval na 0,85V(cpu idle)/1,15V(cpu burn)/1,10V(memory controller).
Fachal i na 0,80/1,10V (ověřeno hodinovým během Orthosu), ale to už se mi zdálo moc neuvěřitelný, tak jsem to pro jistotu zvedl...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!