Šestijádrový model X6 1055T od AMD je ještě lepší, při stejném výkonu nabízí v základu nově nižší spotřebu.
Jak víte z naší i dalších recenzí, AMD Phenom II jsou hodně povedené procesory, kdy model 1055T nemá v podstatě konkurenci. A je to vidět i na zájmu o tyto procesory, kdy si mnozí výrobci desek stěžují, že zvýšený zájem o základní desky a čipové sady AMD nejsou schopni uspokojit, protože AMD nestíhá dodávky čipů (tradičně).
Ale to je jedno. Jak víte, i přesto, že AMD Phenom II X6 má o dvě jádra více než X4 a je vyráběn stále 45nm, není to v reálu na spotřebě téměř poznat:
A teď si představte, že AMD vylepšilo model 1055T a místo 125W TDP bude mít v základu jen 95W. Parametry i výkon jsou samozřejmě jinak zcela stejné, tedy 6 jader, 2,8GHz v základu + Turbo pro 3 jádra (až 3,3GHz). Procesor zatím AMD oficiálně neoznámilo v běžné prodejní verzi, takže nevím, zda bude stejná i cena, která u 125W modelu 1055T je poměrem cena-výkon bezkonkurenčních 199 dolarů, což u nás znamená dnes cenu kolem 5000 korun včetně DPH. V Asii je možné 95W verzi zakoupit za novinkovou cenu kolem 240 dolarů. Samozřejmě 95W verzi si můžete „vyrobit“ i doma. Procesory jdou bez problémů podvoltovat a provozovat na nižším napětí, což nemá vliv na výkon, ale výrazně to sníží spotřebu v zátěži až o pár desítek W. Ostatně nižší napájení je i celé tajemství nižšího TDP u 95W verze.
To je sice pravda ale tak nějak nač plýtvat z jedním potenciálem i když na to mám.Nevím asi na to pohlížím s jiné perspektivy,z té v které si každý nemůže dovolit vše ale každé své rozhodnutí musí s vážit jelikož na to nemá.
Nechápu jednu věc - Pokud stačilo pouze snížit voltáž, proč to AMD neudělalo rovnou. Pokud byl na nižším napětí procesor stabilní, proč přidávat voltáž. Kdyby šlo o pár wattů, neřeknu - ale tady jde o změnu 30W v TDP, což znamená, že v reálném provozu to může být ještě větší rozdíl a úspora proudu. když už vydávám nějaký produkt, pak se snažím, aby byl co nejlepší ve všech směrech. Proč byla u první verze voltáž tak zbytečně vysoko?
Nevieme ci nedoslo k nejakym mikrozmenam vo vyrobe alebo proste "nebol" cas na testovanie. Hadajme spolu: prisli na to ze nejeka mala vyrobna zmena umozni stabilitu aj pri nizsej voltazi lenze objednavky na cip boli uz zadane pripadne uz maju nieco na sklade alebo prave sa vyraba. Alebo v skutocnosti nebol dostatok casu na testovanie aj tohto aspektu a nemohli si dovolit dalej cakat. A je tu este 3 moznost ako este zvysit zaujem o 1055 po urcitej dobe.
Počkej na Phenoma, je tam možnost že AM3 ještě bude nějaký čas žít což se o patici pro i5 750 říct nedá a hlavně má o dvě jádra víc tak už to značí delší životnost. Záleží ovšem na tvém současném i budoucím stavu financí. i 750 není pro X6tku soupeř, to jsou až core i7
Už bylo na čase čekám na něj dost dlouho, už jsem málem nedočkavosti koupil ten 125w ještě že jsem vydržel, ale za to čekání to stálo. Už aby byli taky v prodeji...
V prvých desktopových procesoroch so šiestimi jadrami od AMD sa podaril husársky kúsok - počet jadier stúpol o 50%, no TDP ostalo na rovnakých hodnotách ako u štvorjadier. Umožnilo to pridanie ďalšej low-k dielektrickej vrstvy, ktorá znižuje stratové prúdy procesora.
HDT55TWFGRBOX-takhle by měl být označený./zdroj pc.sk/
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!