AMD sice oficiální ceník ještě nezměnilo, ale ceny v internetových obchodech výrazně klesly.
Dnes vychází model AMD Phenom II X4 965 na 3,4GHz. Jeho cena je 245 dolarů, což je ovšem stejně, jako stojí 955 na 3,2GHz. Je tedy jasné, že to nebude mít dlouhého trvání. Pohyby cen v obchodech ale naznačují, že v oficiálním ceníku je těch divných cen více.
V některých významných obchodech se model 955 prodává již za 199 dolarů, to je o 45 méně než uvádí oficiální ceník AMD. U nás by to znamenalo cenu opravdu zajímavých 4400 korun včetně DPH. O nic méně zajímavější je model X4 945 na 3,0GHz, který v obchodech již padl na 169 dolarů, zatímco v oficiálním ceníku je na 225 dolarech. V jeho případě bychom tak v ČR měly brzy platit nějakých 3700 korun včetně DPH, což zní vážně skvěle.
Hodně zajímavý je ale i tříjádrový AMD phenom II X3 720 BE. Ten sice stojí podle ceníku AMD 145 dolarů, ale některé obchody ho nově nabízejí již za pouhých 119 dolarů (2600 korun včetně DPH). Spadl i AMD Phenom II X2 550 a to na 102 dolarů. Následoval jej i AMD Athlon II X2 250, který sice má stát oficiálně 87 dolarů, ale v obchodech se prodává za skvělých 76 dolarů (1650 korun včetně DPH).
Novinkou v ceníku je i zatím nejlevnější 45nm procesor AMD a je to dokonce jednojádro. Tedy oficiálně. Ve skutečnosti je to zamčené dvoujádro. SEOMPRON 140 se totiž hned několika redakcím podařilo bez problémů odemknout s využitím běžných postupů osvědčených už u jiných procesorů AMD. Vzhledem k tomu, že SEMPRON 140 stojí pouhých 39 dolarů (850 korun včetně DPH), tak když jej odemknete, máte rázem procesor dvojnásob drahý a výkonný. Nice!
AMD tedy s velkou pravděpodobností velmi brzy upraví oficiální ceník. Z výše uvedeného jasně vyplývá, že slevy procesorů AMD jsou nemalé a opět tedy za pakatel dnes můžeme mít hodně výkonu. AMD se snaží držet si lepší poměr cena-výkon, než Intel, což se mu daří zejména u tříjádrových procesorů, kterým AMD může konkurovat jen Core 2 Duo, které ale už opravdu přestávají být zajímavé.
nevim jak u tech ctyrjader, ale ceny jake uvadis u X3 a X2 procesoru jsou jiz delsi dobu bezne i na vetsinou drazsim czc. a co se tyce odemykani toho sempronu, tak si myslim ze to je docela zbytecnost. ten spise miri do levnych firemnich pocitacu a tam se tezko bude neco odemykat, spise se hledi na nizsi spotrebu.
Dříve jsem kupoval u czc kvůli spolehlivosti. Ale teď mají i relativně nizké ceny. Pokud budu porovnávat s Alza nebo Mironet. Před 2 léty csz byl o dost dražší. Teď je spíše levnější. Samozřejmě, existují i ještělevnější obchody, ale takové znám jen mimo Prahu. Takže ty kvůli ceně dobírky se vyplatí jen při větších nákupech. Ovšem, pokud mi někdo řekne levnější a spolehlivý pražský obchod, jedině poděkuji.
dát 80 KČ za poštu se většinou vždy vyplatí. Jsou obchody co jsou o dost levnější než klasické CZC, Alza, Mironet. Osobně mám jenom dobré zkušenosti s www.lan-shop.cz ve kterém jsou výborné ceny.
ja kupuju v alfacompu... ceny velmi priznive, je to v ostrave takze tam pripadne muzu dojet kdyby neco ... a sluzby perfektni... kdyz obednym brzo po ranu tak odpoledne mam obednavku doma
Pro pripadny OC/coreunlock vrele doporucuji 720BE, nevim jak ostatni, ale ja mam se zvedanim BCLK frekvence na AM2/+ deskach spatnou zkusenost; i s hlidanim frekvence HT a pridanym napetim se vetsinou zastavi kolem 210 MHz (pri testech cilenych na 100% stabilitu, jinak se da 220-225, ale to uz kolikrat ani nenabootuje)...
Otevreny nasobic u cetnych BE edici asi zpusobuje "nepotrebnost" vylepsovani tohoto parametru. Naopak u umirajici Intelacke FSB byla vzdy moznost dosazeni vysoke FSB chloubou, ktera si vzdy nasla misto na krabici v podobe nejake ultrabarevne samolepky
ono nejde jen o FSB jde taky o to že X3 710 jsou většinou horší kousky a často i s kvalitní deskou se sotva dostaneš na nějaké 3,2, kdežto X3 720 jde většinou v klidu kolem 3,8
Mě by jen zajímalo jestli to nečinný jádro něco žere. Když porovnávám spotřebu X4 a X3 tak X3 nepochopitelně moc žere. Jako kdyby to uzamčený jádro něco odebíralo i když nepracuje. Rozdíl ve spotřebě sestavy (X4-X3) jen 5-6 W u stejné frekvence a výrobního procesu. Pokud jdou nečinná jádra odemykat jen pomocí BIOSU tak nejsou od zbytku procesoru úplně "odstřihnutý" a třeba něco sosaj.
Neni to linearni. Porad tam mas radic pameti a spolecnou cache, ktere neco zerou nezavisle na mnozstvi jader. Pravdepodobne nicmene zere neco i toto "mrtve" jadro.
Právě včera jsem kupil přes kámoše tenhle skvost a je to úžasná změna z Athlon x2 6000+. Nemluvě o tom že on to má přímo od AMD takže vymazlený kus a bez změny napětí to jede na 3,6 GHz levou zadní dneska ještě poladím
3.6GHz dava beze zmeny napeti i muj 940BE , ale i na slusne desce pod mohutnym chlazenim konci na 3.8, kde ovsem zacina nehorazne papat. Takze jedu na... 3.0GHz, protoze vubec nikde nepocituju nedostatek vykonu. Hodne stesti a radosti s novou hrackou ;)