Společnost Microsoft pracuje na 128bit architektuře nových Windows 8 a 9!
Opravdu zajímavá informace se objevila na internetu. Jak jistě víme, společnost Microsoft aktuálně vydává Windows 7, který je ale jen vylepšením Windows Vista. Jak také bohužel víme, stále nejsou jen čistě 64bit a kvůli přežívání 32bit architektury je Microsoft dlouhodobě kritizován.
Kritiky na adresu Microsoftu možná ubude poté, co se na svět dostala informace, že Windows 8 a 9 jsou prý plánovány s podporou primárně 64 a 128bit! Windows 8 by měly spatřit světlo světa za cca minimálně 2, ale spíše tři roky. Lze je tedy očekávat v roce 2011/2012. Pokud ponesou podporu 128bit, nemůže to být bez toho, aby na trhu chyběly 128bit procesory. Současné AMD a Intel modely jsou ale maximálně 64bit (Intel má 64b instrukce vyvinuté AMD). Rozhodně ale není nemožné, aby v době vydání Windows 8 tu 128bit procesory byly. Intel připravuje novou generaci Sandy Bridge procesorů k představení už na konec příštího roku a AMD pak zcela novou generaci svých procesorů Bulldozer na Q1 2011. Nevidím důvod, proč by vzhledem k velkému množství výpočetních jader, které tyto procesory budou mít, nedisponovali i 128bit podporou. Samozřejmě zatím je to jen spekulace a víme z minulosti, jak to s plány Microsoftu občas dopadá, jestli ale 128bit budou i nové procesory, to opravdu nevíme a pokud bychom to věděli, tak vám to stejně teť říci nemůžeme ;) … uvidíme, zda se to potvrdí, máme na to minimálně celý rok plný spekulací na toto téma ....
No nvm nvm. Většina lidí se nedokopala ještě ani k 64 bit. OS, tak netušim jak najednou chtěji mít 128.S aplikacema pro 64 bit. OS je to taky na štíru. Ale musim říct že takový crysis mi na 64 bit. systému frčelo o poznání lépe!!
Mno pokud do bude tak skvela novinka jako AMD64 ci jeste lepe inteli EM64T tak uz se tesim!
PS: 64bitem myslite tu 48bitovou platformu a virtualnim 56bitovym adresovani, ze?
=> jakmile udelaji udelaji (resp. prosadi) opravdu 64bitovou soustavu, tak navrhuji rovnou 128 preskocit a nazvat ji treba 256bitova :-)
v linuxu je 64bitovy system uz nekolik let standard. u windows je diky ignoraci OEM vyrobcu porad bezny jakysi polofunkcni bastl typu vista HOME 32bit.
dale si nemyslim ze 128 bitu ma vubec vyuziti... a to ani do viditelne budoucnosti PC.
vzdyt bezne nikdo nepotrebuje ani 64bit. (respektive ve svete mimo vindows, ty nedokazi na 32bitove platforme adresovat vice nez 3.2GiB pameti)
Mě se líbí, že to bude IA-128, který bude zpětně kmpatibilní s IA-64, který je použito v Itaniich a zase zatluče pár hřebíčku do x86 rakve, kterou AMD svým 64bitovym x86 rozšířením zase jen zbytecne otevrelo na pár dalších dlouhých let... inu technologicky pokrok v rámci zpětné kompatibility...
Však se 64bity jeste vydržíme pekne dlouho, ve 128bitovy přesností už umí procesory počítat od dob Pentia 4 a 128bitový přístup do paměti bude sice někdy potřeba, ale i když se bude velikost RAM každý rok zdvojnásobovat takže než se spotřebuje vsech 18446744073709551616bytu, což je asi 18exobytů, tak jeste pár let uběhne.
"minWin v podání Windows 7 a WS08 R2 je opravdu jiné... dříve bylo možné volat aplikacemi a ovladači jádro jako takové naprosto bez problémů. nyní se jádro volá přes redirekce a je "fyzicky" oddělelno od vlastného OS, což je úplně nová (z pohledu Windows) fizlozofie jádra. Tak jak to pozná uživatel, jsou to v podstatě 2 věci :
1. rychlejší start díky paralelnímu natahování ovladačů (ve srovnání se sériovým u předešlých verzí Windows)
2. stabilita systému - ikdyž je ovldač/aplikace navázána na jádro, jako např v mém případě ovldače nVidia (které mne hodně pozlobily) tak při pádu ovladače je ovladač "odehrán" a znovu nahrán aniž by spadl celý systém"
tak třeba tohle. minwin byl i ve Vistě, ale dost odlišný...
Abych nebyl za fandu MS tak bych Win7 označil za radikálně vylepšené Visty.
nějaké ty změny tam v tomto jsou, ale stejně rychlejšího startu dosáhl MS především tím že se primárně při startu nespouští velké množství nepotřebných služeb jako je tomu u Vist (osobně sem po vlastním výběru služeb dosáhl u Vist rychlejšího startu než u Win7) a s tím taky související pomalejší odezva Vist, která je právě způsobena tím velkým množstvím služeb. Jinak Visty se stabilitou žádné problémy nemají (hlavně ve srovnání s WinXP), ale zase nějaké to potenciální zlepšení stability se vítá. V každém případě Win7 jde mimo mně. Oproti Vistám mně nenabízí zhola nic, naopak je pro mně nepřekonatelná ta nabídka Start, která nejde přepnout na klasickou a lá Win98
Jo samo, že když Visty osekáš tak jsou dost svižný, ale i tak- ty rekordy jak spustili Win7 na pentiu2....Do kódu nevidíme a i kdybysme viděli - kdo z nás mu rozumí do tý míry aby to dokázal porovnat- já mít Vísty na silným PC tak znova Win7 taky nekupuju. Ten argument s tím přepínáním nabídky start mě přijde zvláštní. Možnost volby se lidem líbí a tebe to nijak neomezí- prostě nepřepneš .
ale právě že ve Win7 to přepnou nejde. Ta zběsilá nabídka start co je na win7 je pro mně nepřijatelná. Sice se rád učím novým věcem, ale todle opravdu nee, to je asi jako zběsilé ovládání v nových MS Office, někdo říká že když si na člověk zvykne tak je to lepší a efektnější, ale já patřím mezi ty co si na to nemůžou zvyknou ani po půl roce užívání.
Jo takhle už jsem ospalej. No uvidím, já zatím jen teoretizuju - 7 mám jen stáhlý-snad si zvyknu při přechodu z XP. Za ovládání nových MS office bych vraždil - holt inovace za každou cenu.
Ono když se v tom učíš od začátku, tak je to hodně v pohodě a logicky seřazený, ačkoli já už je používám od první bety z roku 2006, takže mam už za sebou 3 roky a musím říct, že třeba v excelu je to neporovnatelný, proti předchozím verzím s doslova tisícem nabídek, kde když člověk už neměl nacviceny, kde co je, tak nemohl nijak logicky vydedukovat, kde co najit, což o 2007 už neplatí, tam jsem nasel funkce, který jsem nikdy předtím nepoužil a nevěděl sem o nich dokud jsem je nepotřeboval, docela rychle. To stejný je nabídka Start, tam se stačí naučit rychly vyhledávaní a radsi do toho vubec neklikat, protože rozklikat to dost dobře opravdu nejde...
napr na jednoduche formatovanie je to fajn, ale ked som chcel nastavit zlozitejsie cislovanie stran napr. tak mi to trvalo dlhsie o desat minut ako v klasickych ponukach
Připomíná mi diskuzi mých 2 a 4 letých dcerušek:
Ano! NE! Ano! NE! Ano! NE!
Co tak místo osobního útoku nějaké argumenty. Nemám na W7 osobní názor, ale rad bych četl něco obsažnějšího, než Ano! NE! Ano! NE! Ano! NE!
Nejlepší je si nainstalovat na 30 dní zkušební verzi, ať máš důkaz místo slibů, protože na téma Windows 7 už toho bylo napsáno mraky, a to ještě ani nevyšly pro koncové zákazníky.
Děkuji, určitě občas o tom něco přečtu. A pro příští počítač i koupím.
Ale to nic nemění na tom, že osobní útok je chábá záměna argumentaci. Je to flood a flame a opravdu to nemusím. A myslím, nejenom já.
Udělat 128bit procík je sranda..vždyt 64bit procíky s náma už byli před 15lety :-D, ale co z toho zase se zpátky přešlo na 32bit procíky, protože nikdo 64bit instrukce nepodporoval!!no a máme tu rok 2009 a kolik společností má podporu 64bit instrukcí ? No souhlas s váma, že kdyby mrkvosoft udělal jen 64bit verzi Vist a Win7 tak by bylo 64bit aplikací víc, ale neudělal to z jednoho prostýho důvodu. Víte kolik sračka notebooku se prodalo s win vista 32bit ? Tisíce spíš miliony a kdyby byli visty a Win7 pouze 64bit tak se zvíší náročnost a oni by neměli co dát na ty slabí stroje a tím by jim šel zisk dolů.
Na microsoftu je nejhorší, že jemu nestačí jen zisk - on musel za každou cenu všude rvát visty, aby dokázal že jsou lepší než XP, i když mohl dát XP za stejnou cenu a lidi by neremcali. Nakonec k tomu byl stejně částečně donucen, ale i tak dokázal, že "na zákazníky sereme, jsme monopol".
Já jsem v práci prodával notebooky bez OS a rval jsem na to OEM licence XP. Jako občas to byl s ovladačema porod, ale po cca 3měsích vyrobci pochopili, že musejí ty ovladače pro XP dělat a bylo to o poznání lepší :-)
Zábavný je, že uplně stejný ale vlastne opacny problem si pamatuju v roce 2001/2002 s windows XP, potažmo předtím s windows 2000, který zmenili system ovladacu a vyrobcum se nechtelo delat novy jeste o mnoho delsi dobu než se ted zacli delat na visty, pamatuju si jak jsem dlooouhou dobu hledal ovladac na modem, který mi predtim ve win98 slapal normálně a taky ovladac na tiskarnu, což mi prodlouzilo dobu prechodu na winXP asi o rok, ale dobry je, ze kdyz sem na ten stary komp pak zkousel betu Vist a to byl taky nejaky rok 2005/2006 tak vsechny ovladace mela už obsazeny v sobe a fungovaly tak, jak mely. Z cehoz plyne, proc mi Visty nikdy nevadily, protože je prakticky už používám dele než WindowsXP, a zpet bych opravdu nechtěl, protože až na hardwarovou narocnost (která byla u WindowsXP sveho času uplne stejne krvava, ale lidi byli zvykly z vydavaním novych woken prakticky kazdy rok) to je o mnoho lepsi system nez WindowsXP
no to si niesom celkom isty ci su rovnake, kazdopadne si pamatam na prechod z 98 na 2k ze na vascinu hardwaru som ovladace nemohol zohnat. Ale bol to dobry operacny system, skoda ze ho ms tak rychlo odpisal s xpckom. To tu mame zase doteraz
IMHO je 128 bit naprostá zbytečnost a nadále tomu bude v příštích několika desítek (minimálně) let... vzhledem k tomu, kolik bytů dokáže adresovat 64bitový systém (2 na 64ou), je to jako už myslet na nástupce IPv6
podle mě něco jako 32 vs 64bit.... pokud pro to bude napsaná aplikace (což jen tak brzo nebude vzhledem k tomu jak "rychle" se vyvíjí pro x64 dnes) tak by to mohlo zas o kousek zvýšit výkon.... a taky více adresovatelné paměti ale to je (v této době) přehršel už u 64bit...
Myslim, ze ten rozdil bude o dost mensi nez 32vs64, protoze to prakticky pozname maximalne na vykonu (trosku), ale na adresaci pameti ne ta je na hodne dlouho dostacuji
2x se zrychlí masové operace. S textem (kodování, hledání), s grafikou.
Pokud 128 bit budou i realní čísla, tak se zvýší přesnost při řešení nestabilních úkolů. Tzn, ušetři se práce pro převádění úkolů z nestabilních do stabilních. Je to jedna z nejtěžších mozkových činností. Takže se občas prostě přímo spočítá úkol, pro který bychom jinak museli emulovat 128bit real čísla. Satelity, astrometrie, přesný čas, gravimetrie, astronomická geodezie, precízní konstrukce - pro to všechno to bude velice užitečné.
2x zrychlení se čekalo i u 64bit a dneska už víme, že to tak ani zdaleka není. Takže s tím bych počkal, až tady budou 128bit procesory. Jinak ty astronomický čísla najdou uplatnění asi opravdu hlavně ve vědě, běžnější využití mě pro ně nenapadá - už dneska se provádějí výpočty, kterým by stačil rozsah jednoho bajtu s xkrát většími datovými typy.
PS: Nějak jsem nepobral to "převádění úkolů z nestabilních do stabilních" - můžeš mi to nějak polopaticky osvětlit?
ad zrychlení. Asi je to proto, že masové operace netvoří až takovou většinu. A proto, že se skvělé optimalizují i přes pipe a cache procesorů.
ad PS. Předem se omlouvám za to, že používám přímý překlad termínů místo termínů, které možná jsou ustálené v české vědě.
Nestabilní algoritmicky = nekoréktní, choulostivý k chybám dat
Stabilní algoritmicky = koréktní, odolný proti chybám dat.
Při formalizaci jakéhokoliv reálního úkolu dostáváš rovnice. Přistupovat k tomuto úkolu můžeš nekonečným množstvím způsobů. Prakticky všechny ti přivedou k systémům rovnic, které budou dávat velké změný výsledků při malých změnách původních dat. TJ, mimo jiného, budou nekoréktní, tj. šíleně choulostivé k přesnosti, se kterou počítáš. Řekněme, máš 5 nekoréktních matematických modelů a všechny jsou na nic, protože potřebuji počítání se 100, 150, 200, 1000 a 10000 bitů, abys dostal výsledek s 8 bity přesnosti. A jsou moc složite a proto emulace ti vezme přílíš mnoho času. A ten úkol můžeš potřebovat i v reálním čase. Takže 128bitový procesor ti najednou umožní používat jeden model. Na druhou stranu, existuje i tzv. koréktní model stejného úkolu, který potřebuje 8 bitové počítání pro 8bitový výsledek. Ale ten model zatím neměl svého Einštejna a nikdo ho nezná. Pracovat s pořádně algoritmicky stabilním modelem je sranda - i úplně blbá chyba v datech nevadí.
Uf, no dost svérázné vysvětlení, ale zas tak daleko od pravdy není. Trošku lepší vysvětlení je tady: http://en.wikipedia.org/wiki/Numerically_stable a úplně nejlepší člověk najde v učebnicích Numerických metod.
A btw. nějakých 128 nebo 64 bitů tu nehraje moc roli. Pokud je algoritmus nestabilní, tak je prostě nestabilní a chyba většinou roste hodně rychle.
"Uf, no dost svérázné vysvětlení, ale zas tak daleko od pravdy není. " Já bych to řekl o uvedeném tebou članku z Wikipedii. :-) Bohužel, tam není ani ň o stabilitě vůči chybam původních dat. A to je půlka věci. Ale pro naše téma opravdu stačí.
Samozřejmě jsem rád i za tvoje vysvětlení, oba máte ode mě palec nahoru. V běžných učebnicích se člověk až takhle do hloubky nedostane. Nutno podotknout, že v běžných aplikacích tohle člověk ani nevyužije, ale každá znalost navíc se může kdykoliv hodit.
To tam není správně, protože to už je zase něco jiného. Souvisí to s tzv. dobrou podmíněností problému (anglicky well-conditioned) a dalšími věcmi. A to že ten článek je ideální snad v tom svém příspěvku netvrdím, naopak říkám, že pokud chce člověk pořádnou matematickou definici, tak si má pořídit učebnici Numerických metod.
Samozřejmě, máš pravdu, - do určité úrovně. Po ní ale čteš učebnici numerických metod a vidíš chyby a nadáváš, co tam autor zpackal atd. A z kvality překladů jseš na mrtvici.
Samozřejmě, pokud autorem není Knut pro algoritmy nebo Fisher pro teor. pravděpodobností nebo nejlepší - Feinman pro fyziku.
Ptám se jako amater. Jak velký výkonový rozdíl je mezi 32 a 64 bit verzí win 7? Využiju a vyplatí se mi 64 bitová architektura jako takřka obyčejnému uživateli PC? Dík za odpověď ...
Co se výkonu týká, tak jako běžný uživatel si můžeš hodit korunou a podle toho se rozhodnout. S ohledem na to, že dneska už se 4GB RAM začíná brát jako standard, tak ber radši 64bit.
Aby se pak nedivil, až si nainstaluje hru, ona se nainstaluje do složky Program Files (x86)\atd.., pak nainstaluje češtinu, jejíž instalátor bude mít výchozí cestu do Program Files\atd... a ona mu ta čeština nebude fungovat. Na to už jsem narazil a ne každýho napadne tohle zkontrolovat. A těchhle lapálií s dvojí složkou Program Files může být víc.
Do program files by se hlavne nemelo instalovat pokud to neni uplne nutne - lidi by se uz konecne mohli naucit vytvaret vlastni adresare a instalovat kraviny tam - stejne se to pak aspon lip hleda
Do Program Files se opravdu instalují programy. Kdo chce ale mít přehled, ten si vytvoří vlastní systém. Já mám složky dokonce pojmenovaný písmenama abecedy a až v nich jednotlivý aplikace. A to mám ještě rozdělený hry, programy, atd. Možná jsem úchyl, ale výborně se v tom orientuje .
jakýkoliv slušný běžný instalátor automaticky nabízí Program Files (x86). Ale je pravda že třeba u nějaké amaterské instalačky češtiny, nebo něčeho podobného to často automaticky nabízí Program Files.
Něco by se určitě našlo. Já mám jenom 4 GB a když jsem jednou vydělal 2 GB, tak moje Visty x64 byly nepoužitelné, ale se 4 GB jsou vcelku svižné. Takže odhaduji, že 6 GB by mohlo jít ještě poznat.
blbost. Provozoval sem Visty x64 nějaký půlrok na 2GB a běželi naprosto stejně jako na mých současných 6GB. Na 2GB si jenom člověk nemůže dovolit luxus X spuštěných náročných programů naráz a do toho spustit třeba ještě virtuaální OS, či náročnou hru.
Ty bez těch svých osobních útoků a hulvátství asi prostě nedokážeš, že?
A radší netvrď něco kategoricky - máš velké problémy s logikou a vypádáš prostě směšně. To, že TOBĚ stačily 2 GB vůbec neznamená, že stačí JEMU. Existuji různé počítače, SW, úkoly... Jiní lidé nejsou tvým odrazem. A chvala Bohu, že jsme všichni různí.
já sem přece nikoho nenapadal. Já jen říkám že Visty na 2GB jsou použitelné a funkční stejně jako na 4, či 6GB. Druhou věcí je samozřejmě, jaké jsou na 2GB použitelné programy. Nejde o to že by mně stačili, jde o to že stačí každým Vistám, to jakým samotným programům stačí je druhá věc. Neboli jen reaguje na "...moje Visty x64 byly nepoužitelné..."
Má logika věci je nezpochybnitelná
možná pokud spustíš prohlížeč, 3 stránky (všechno FB) a přehrávač, tak možná, ale jakmile chceš trochu víc, tak už to nestačí - pamatuju si jak mi visty ukazovali při normální činnosti 2,5GB ram obsazeno - s Win7 je to 1,4GB.....
mno já nevím ale já sem na Vistách s 2GB naprosto v klidu hrál hry jako crysis, Bioshock, pracoval v programech jako Macromedia Flash, Dreamweawer...
to že v klidu Visty ukazují obsazených 2,5GB naprosto nic neznamená v případě že je potřeba volná paměť tak ji uvolní-navíc občas stojí za to se podívat co se do paměti při startu PC všechno načítá, protože většinou za to nemůže OS ale spousta zbytečného balastu od ruzných programů
Musím se zastat kolegy. Na mém NTB běží visty zcela bez problému i se 2 GB ram. A po startu si vezmou jen cca 1 GB a to jsem s klidem vypnul i swapování. I při otevření několika programů je paměti stále dostatek, teda pokud nepočítám maxthona, který je opravdu nenažraný.
1. Ano, jasně, nenapadal jsi. Začínat odpověď slovem "blbost" přece patři k těm nejlepším mravům.
2. Jaký má smysl použitelnost OS bez použitelnosti SW, prosím? Právě OS se POUŽÍVÁ pro běh a řízení dalšího SW, že jo? Samozřejmě, autor měl na mysli problémový běh SW ve Vistách, ne samotného systému. S jádrem nehrajeme a nepracujeme - MS nedovolí :-)
Vykrucuješ se kvalitně, je vidět dobrou školu, ale z toho, co jsi napsal se vykroutit prostě nejde.
jestli sis nevšimnul tak sem nikdy nikoho neurážel a osobně nenapadal. To sis tady ty sám nevím z čeho vykonstruoval. Já napadal pouze samotný názor, který někdo řekl a oponoval jsem svým vlastním názorem (tak se to v diskuzích dělá že ano). Zatím jediný co tady někoho osbně napadá jsi ty sám. A vůbec, dej nám pokoj, už nás nebavíš
Promiňte, Sire, že jsem tak opvažlivý, zapoměl jsem na svou hlávní životní úlohu, a to Vás, Sire, bavit. Samozřejmě, ano, "blbost" patři do normalních argumentu v diskuzi, jen ať to bude podle Vašeho slova, Pane, Sahibe, Sire, Satrapo. Plaču nad Vašim trapením. To je strašně, ten svět měl by se radovat tomu, že jste račite o nás vytírat Vaše božské nožičky a povolit se Vám i dále chovat jako nevychované 5leté dítě, ale ten svět, stále ne a ne Vám vyhovět. Douvám, že se aspoň tímto dopisem Vašeho pokorného služebníka pobavit račite, o Pane, Sahibe, Satrapo, Vysosti, Sire.
a co vyplyva z tvojho prispevku? ze si na 2GB nemohol pouzivat system Suhlasim, 2GB su na vistu malo, mozno to staci na net a office ale na pracu v poriadnom programe alebo hry nie
Budeš se dívit, ale právě na office 2007 aspoň s konfiguraci, co měl v zimě můj tchan, 2GB pro VISTY právě že nestačily. Tak jsem mu tam dal 8Gb - paměť byla levná a může se v budoucnu i hodit. Teď je to bez problémů.
Podobný problém měl tady ještě někdo, ale ano, není to častá věc.
No, je to hnus, mám to nainstalovaný v práci a je to horší než obě předchozí verze. Nejvíce se mi líbí help, který občas popisuje akce uživatele office 2003 místo 2007. Moc užitečný!
Nestras DD, rok spekulaci to je s tebou o infarkt, bohate staci vyhlidka ze neco pres mesic jeste budes spekulovat o Fermi resp. o nV a jejich produktech....
alebo mozno prechod na 128bit je prostě blbost. Přeci jenom kolik roků(nějaké ty desítky to budou) se 64 bit používalo v profi oblasti serverů a výkonných pracovních stanic a pak se to pustilo mezi lidi a je to už taky nějaký ten pátek a 64bit aplikací je pořád jako šafránu. Tak pochybuji, že by se teď mělo přejít na 128bit, když se ještě v profi oblasti 128bit CPU a aplikace nepoužívají(nebo spíše ne nativně). Takže, jestli se dnes začíná mluvit o 128bit, tak to bude právěže ve spojení se servery a pracovními stanicemi a tudíž nás obyčejné smrtelníky to nemusí ještě nejméně 50 dalších let zajímat.
Jen dodám, že můj první kontakt s 64bit CPU a aplikacemi se konal v roce 1999 a byl to s nějakou pracovní stanicí od Sun Microsystems a v ní bylo CPU UltraSPARC.
mne sa to zda aj na profi nasadenie skoro.. a pripadne by som ocakal, ze to bude najskor nejaky iny OS a nie prave Win.. ale mozno uz vidia v tom nejaky zmysel.. uvidime..
To je tezky to hodnotit, vem si kdyby MS utnul podporu 32bitu tak je do par mesicu vetsina aplikaci preklopena, a ti co se bez 32bitu neobejdou(at uz ze firma co dodala 32bit aplikaci neexistuje a neni za ni nahrada na trhu ci podobne pripady) tak pojedou dal na WXP a pomalu ale jiste zacnou schanet firmy ktere jim vyrobi 64bit SW....
To ze pocitacova gramotnost stoupa pomalu a zakaznik by dnes mel daleko vice tlacit na firmy at mu dodaji SW v 64bit verzi to je sice pravda ale prave proto by takove "reseni" od MS pomohlo temto zakaznikum tlacit na firmy aby si to nezjedusovali....
64 bit OS je prakticky nutností již třeba jen z důvodů omezení operační paměti. Navíc není vždy udržování zpětné kompatibility tou nejlepší variantou.
Nevím, do jaké míry je u aplikací složitý přechod na 64bit, ale od toho tu jsou pro zachování zpětné kompatibility zastaralých programů virtuální PC.
To není pravda. 128bit by umožnilo v jednom taktu zpracovat větší čísla, ale ne více instrukcí. U normálních aplikací by byl přínos nulový. U výpočetně náročných by se to projevilo, ale podle mě je to nesmysl.
pripada mi to ako kachna.. keby sa zacalo hovorit o zruseni 32b a uz len 64b verzii, tak tomu asi uverim bezvyhradne.. ale ako vzdy hovorievam: UDIVIME..
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!