Vítězství bohatého crypto-lobingu na úkor nás všech! V EU neprošel zákaz těžby digitálních měn.
Takže je to jasné, Evropa nemá zájem na budování energetické udržitelnosti ani na prosazování smysluplných digitálních technologií apod. Šetření a rozumné nakládání s energiemi je pro pitomce. Pokud je pro vás benzín za 50 korun drahý, tak prostě jen netěžíte dost Bitcoinů. Tak by se dalo shrnout aktuální rozhodnutí jedné komise evropského parlametu. Evropský parlament dnes měl jednoduchý úkol. Možnost zakázat Bitcoin, Ethereum a další „měny“ vznikající zvráceným systémem nesmyslného pálení obrovské množství energie „a dělání z toho hodnot“ pro pár vyvolených na úkor a účet všech ostatních na planetě. Bohužel část hlasujících je přímo zainteresovaná v kryptobusinessu, který má samozřejmě hluboké kapsy, a tak podle všeho poměrně těsnou většinou odmítl Výbor evropského parlamentu podobu případného nařízení o části návrhu, který by „proof-of-work“ digitální měny v EU zakázal.
Je to jednoznačné selhání zdravého rozumu, tvrdá rána skutečnému technologickému vývoji a snaze o energetickou bezpečnost a udržitelnost v Evropě. Je to asi stejná věc, jako bychom v Evropě nezakázali olovo v benzínu nebo bychom podporovali ruského tažení proti Evropě tím, že budeme nadále kupovat ruskou ropu a p… … aha … no jo … tak nic. Že mě to vůbec překvapuje :-/.
Další totální selhání odpovědných slabých a zkorumpovaných politiků. EP sice schválí nějaké regulace, ale zákaz digitálních měn jako je Bitcoin atd., které jednoznačně škodí planetě a většině lidí na ní a přinášejí nesmyslné pohádkové zisky bez práce jen pro pár vyvolených, k tomu se zkrátka Evropa nemá. Někteří z odpovědných na tom totiž vydělávají, stejně jako na pokračující podpoře Ruské války, kterou svou existencí podporuje i řada anonymních kryptoměn.
Konec Bitcoinu, Etherea a dalších měn typu proof-of-work by přitom neznamenal konec digitálních měn jako takových v Evropě, natož konec blockchainu apod. To nikdo nepožaduje, rozhodně ne já a DDWorld.cz. Rozhodně by neznamenal konec technologického vývoje na tomto poli, ale pravý opak. Koncept proof-of-work, speciálně Bitcoin a Ethereum a další neustále nově vznikající měny z ničeho nesmyslnou těžbou, jsou zvěrstvo, které mělo být dávno zakázáno a vymýceno. Ale protože několika lidem hodně bez skutečné práce vydělává a dokázali uplatit ty, kteří rozhodují, tak budeme většina trpět.
Dopad toho, že EU nezakázala proof-of-work, BitCoin, Ethereum a spol. znamená, že budeme všichni, hlavně nezúčastnění, doplácet na vyšší ceny energií, nedostatek a případně vysoké ceny počítačových komponent, plýtvání materiálem na výrobu kryptoHW atd., trpět dalšími podvody typu „Mám pro tebe špatné zprávy. Přibližně před několika měsíci jsem získal přístup k zařízení, které používáš k prohlížení internetu, a ihned poté jsem začal tvoje online aktivity sledovat, zaplať v Bitcoinech tolik a tolik“ atd.
A zbytečně bude trpět životní prostředí. Evropská Unie však díky tomu řekla zatím ne skutečnému technologickému vývoji digitálních měn a vzniku nějaké rozumné digitální měnové budoucnosti, kterou nemohou a nesmí být měny jako BitCoin či Ethereum. Naštěstí to neznamená úplný konec snah zakázat zvěrstvo jménem BitCoin a proof-of-work cryptoměny, protože mnoho evropských států tato rozumná a nutná opatření stále podporuje. Pokud má mít digitální měna nějakou budoucnost a skutečně být prospěšná technologie použitelná a efektivní pro všechny, musí být BitCoin, Ethereum a všechny dosavadní digitální měny, speciálně typu proof-of-work, naprosto a totálně zlikvidovány.
Pokračování jejich existence jen brzdí skutečný vývoj na poli udržitelných smysluplných digitálních měn a škodí mnoha lidem, hlavně těm, kteří s nimi nemají a nechtějí nic společného …. Škoda, že Evropa zatím řekla NE skutečnému technologickému vývoji a nějaké smysluplnosti blockchainu. Mohli jsme mít technologický náskok na tomto poli a přijít na nějaký smysluplný koncept digitální měnové budoucnosti. Jak říkám, vzhledem k pokračující impotenci EU účinně a rozhodně zasáhnout proti Rusku, mě nepřekvapuje že selhali i v tak jednoduché věci, jako zákaz na zvrácené neefektivní těžbě založených digitálních měn. Zkrátka další selhání těch, kteří mohli udělat něco dobrého …
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|