Další studie ukazuje, že počítačové hry nemají jen zhoubný vliv.
Ano, akční hry jsou často brutální, někdy více, než je nutné a příhodné, někdy naopak méně, protože neukazují celou realitu a tak mohou zkreslit skutečnost. Akční hry by také neměly hrát děti, protože na ty mají tyto hry jasně negativní účinky. Nová dlouholetá studie byla prováděna na dospělých jedincích od 18 do 25 let. Porovnávány byly dvě skupiny lidi, které jinak hry nehrají. Jedna skupina hrála akční hry typu Call of Duty 2 a UT3 a druhá skupina hrála The SIMS 2.
Po nějaké době byly obě skupiny podrobeny zkoušce, kdy dostávali účastníci normální otázky a měli rychle odpovídat. U lidí, kteří hráli akční hry, byly odpovědi o 25% rychlejší a odpovídali správně. Akční hry prostě podporují rozvoj rychlého rozhodování a orientace. Hráči akčních her tak prý mohou dělat v běžném životě rychleji správná rozhodnutí, než jiní. U některých povolání to může být dosti klíčové.
Samozřejmě nemá smysl tyto výzkumy přeceňovat, ale také bych je nepodceňoval. Nic se nemá přehánět a nemyslím si, že pokud nebudete dělat nic jiného, než hrát ty akční hry, že se z vás stane nějaký nadčlověk :). Pořád je tu řada jiných faktorů a věcí, které se hraním nenaučíte, nedozvíte a nevyzkoušíte si je, takže bude sice pěkné, že se budete umět rychleji rozhodnout, ale nemusíte vědět jak. Váš potenciál a hodiny hraní akčních her tak přijdou v niveč. Na druhou stranu, když berete jako já akční hry jako občasnou zábavu a relaxaci, můžete v klidu podobnou studii použít jako argument, že se vlastně smyslově zdokonalujete používat rychleji to, co jste se jinde naučili ;).
Zdroj: Fudzilla.com, DDWord.cz
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|