Boj proti pirátství dostal další facku. Dvojí metr pro různé části světa už nemůže být zřetelnější!
Jsme slušní a málo krademe. Za to budeme potrestáni a budeme za písničky na Internetu platit. Protože v Číně kradou hodně, tak platit nebudou a legálně jim bude přístup k hudbě umožněn přes Google. Tak asi tak lze shrnout vývoj posledních dní.
Společnost Google spouští projekt, ve kterém si v číně budou moci tamní uživatelé stáhnout hudbu od předních hudebních vydavatelství zcela zdarma. Společnost Google za ni zaplatí společnostem Sony BMG, Warner, Universal a EMI výdělky z reklamy umístěné na stránkách, které budou hudbu zdarma nabízet. Google tím přiláká pozornost Čínských uživatelů, kteří jej využívají jen v podílu 16,6%. V Číně totiž vede tamní portál Baidu se 76,9%, což vzhledem k počtu uživatelů internetu v Číně není zrovna málo. Čína patří k několika zemím na světě, kde Google nevede, co se podílu využití vyhledávačů týká. Do této malé skupinky zemí patří i ČR, kde je dominantním prohlížečem Seznam.cz. Nicméně abych dokončil myšlenku. Google podobný projekt zatím neplánuje rozšířit i do dalších zemích, natož do západního světa tedy i k nám.
Proč? Zkrátka to není nutné. U nás za hudbu mnoho lidí poctivě platí a trh s online hudbou se slibně rozvíjí. A protože tak vydělají hudební studia více, není zde zájem poskytovat hudbu zdarma, placenou z reklamy na stránkách kde se nabízí. Zkrátka málo se krade. Je neuvěřitelné, že tento dvojí metr se toleruje. Možná, že by se tím naše ochranářská EU měla zabývat těmito zjevně nerovnými podmínkami. Já chci taky hudbu zadarmo! Proč za ní musím platit a v Číně ji mají zadarmo? Jaký signál nám je tímto vysílán? Máme snad porušovat zákon abychom se domohli stejných práv a legálního přístupu k hudbě zdarma jako mají v Číně?
Zdroj: PCworld
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|