Hudební průmysl pláče. Hvězdy a hlavně jejich manažeři si nemohli pořídit tolik zbytečných drahých nesmyslů, jako dříve …
Hudební průmysl hlásí o 14% nižší prodeje hudebních alb proti roku 2007 a dokonce o 45% méně než v roce 2000. Důvodem podle nich je pirátství. Nutno však říci, že důvodem je zejména fakt, že hudební alba jsou předražená záležitost a to zejména z důvodů počtu příživníků, kteří se na umění toho a toho interpreta snaží přiživit. Různí vydavatelé, manageři apod. Toto v minulosti bylo velmi úspěšné a mnozí si tak přišli na ohromné peníze.
V současnosti už se ale lidé nenechají díky internetu tahat za fusekli a znají cenu hudby. K nemalé nevoli se tak sice pomalu, ale jistě rozjíždí mnohem levnější digitální distribuce hudby, která proti roku 2007 zaznamenala v roce 2008 naopak téměř 30% vzestup. Marže zde jsou však nižší, což samozřejmě příživníci jako jsou různí vydavatelé apod., nesou dost těžce.
Pirátství je sice rozhodně nebagaletizovatelný problém, zároveň však je důvodem, že ačkoliv náklady na distribuci mohou být dnes nulové a náklady na výrobu téměř nulové, stále je tu řada příživníků ze starých časů, řada vydavatelů, kteří nadělali ohromná mění na umění interpretů a stále malá odvaha mnohých interpretů odstavit tyto příživníky z hudebního businessu natrvalo. Myslím si, že zkrátka dokud se hudební průmysl kompletně nezreorganizuje a nepřijme fakt, že staré pořádky jsou prostě neudržitelné, že zkrátka bude pirátství růst, zisky klesat a biti na tom budou kromě uživatelů zejména samotní interpreti a autoři. Za problémy hudebního průmyslu, stojí stejně jako za současnými celosvětovými nejen hospodářskými problémy nenažranost, chamtivost a přílišný neblahý vliv některých subjetků.
Zdroj: DailyTech
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|