Významný nákup udělal Intel, když koupil velkou bezpečnostní softwarovou společnost McAfee
Společnost Intel rozšiřuje své aktivity na poli softwaru. Poměrně překvapivě koupil za 7,68 miliardy dolarů společnost McAffe a to není žádný drobeček. McAffe dělá bezpečnostní software, který do svých PC instalují téměř všechny velké značky. Najdete jej téměř v každém novém PC i notebooku. To z Intelu okamžitě udělalo rovnou jednoho z největších hráčů na poli bezpečnostního softwaru a ještě více tak posílí svou platformu.
Důsledek tohoto spojení by navíc do budoucna mohl znamenat ještě větší monopolizaci celého PC trhu, protože Intel nepochybně plánuje optimalizovat software pro svůj hardware a obojí více propojit. Ve hře jsou i přímo speciální instrukce v procesorech, které by byly na míru udělány pro tento software.
Obavy ze zhoršení konkurenční situace jsou jistě na místě. Každopádně Intel je pečlivě hlídán antimonopolními úřady a doufejme, že při prvním náznaku toho, že rostoucí vliv Intelu na poli softwaru pro PC, kde drží většinu se svou HW platformou, což není ku prospěchu zákazníků a trhu, zasáhnou. Bohužel se obávám, že už může být pozdě. Každopádně Intel mílovými kroky směřuje k tomu, udělat si nejen vlastní samostatnou HW ale i SF platformu, což by bylo na jednu stranu fajn, podívejme se na Apple, který si pro „svůj“ HW dokonale optimalizuje SF. Na druhou stranu už tak velký monopolní podíl Intelu na poli CPU a tedy základu moderních PC není ideální a pokud Intel tímto způsobem získá ještě obrovský vliv na software, tak vážně nevím …
Z jejich příjmy si může koupit malou zemi a kdyby tady nebyla nějaká regulace tak myslím že pod hlavičkou Intelu by skončila veškerá rádoby konkurence.A proto mi Intel nesmí do baráku a vše mám od konkurence. .
Možná to je připomínka trošku mimo, ale je velmi pravděpodobné, že Intel koupí časem i nVidii..
Záleží jak se podaří Fermi II a jestli by to dovolil antimonopolní úřad, ale krachující nVidii by mohli dovolit Intelu.
Možná předbíhám, ale situace u nVidie je již delší dobu velice špatná a hospodářský výsledek je kvartál od kvartálu horší a horší a vzhledem k tomu, že se platformy uzavírají a nVidia nemám bez CPU moc šancí bych to viděl jako jedno z řešení.
Intel by o nVidii určitě stál, pak by byl opravdu králem u PC platformy.
Naprostá hovadina. Když prošlo spojení AMD a ATI tak klidně v budoucnu může dojít ke spojení Intel a Nvidia. Navíc je přesně tohle v zájmu ameriky, protože AMD je teď v arabských rukách a jakmile by AMD začalo více vystrkovat růžky nad Intelem tak ke spojení určitě dojde.
Chápu, že ty bys s toho měl asi rovnou infarkt.
AMD nevyrábělo grafické karty ani čipsety takže nešlo o konkurenty a ohrožení výběru na trhu .... naopak v zájmu trhu bylo vytvořit firmu, schopnou nabídnout kompletní platformu jako Intel. A to spojení AMD a ATI nabízelo. Stejně tak ve hře bylo i spojení AMD a NVIDIA, ale to vzhledem k EGU tehdejších/současných šéfů zůčastněných firem neprošlo ...
Intel s NVIDIA se ale sloučit nemůže. Intel má platformu sám pro sebe, je dominantní a nikdo nedá tomu, kdo ovládá 50% trhu s grafikami, dalších x% podílu na trhu s klasickými nebo profi graifkami ...
Chápu, že to nejseš schopen se svým vnímáním souvislostí pochopit, ale tak to prostě je. ke spojení NVIDIA a Intel dojít opravdu nemůže, to už je větší šance na to, že AMD po nákupu ATI koupí i NVIDIA aby se tu skutečně mohla vytvořit konkurence k Intelu (byť ani to se nestane).
Jinak mě je jedno jestli intel, AMD, ATI nebo NVIDIA já spolupracuji se všemi stejně, pokud mají zájem, se stejným přístupem a sám osobně nepreferuji žádnou značku. Žádná značka ani konkrétní logo na čipu žádný výkon nebo lepší vlastnosti nepřináší. Já mám jen oaby o vývoj situace na trhu, pokud by se někteří silní, stali silnějšími a tak dále, ale k samotným výrobkům je mi jedno jestli se nějaký jmenuje Intel, AMD nebo Ferda Mravenec ...
Zjavne im nestačí spolupráca s Mrkvosoftom, chcú robiť niečo vlastné, vôbec by som sa nečudoval keby Intel pre svoje kancelárske a firemné platformy urobil aj nejaký O.S. (niečo na spôsob Google Android)
A IBM vlastni Symantec uz nejaky ten patek a taky z toho profituje, proste je to obchodni model, stejne jako jiz zmineny Apple. Mno, treba k desce dostaneme antivirak zdarma a Intel bude stejne jako Microsoft s prohlizeci nucen nabizet antiviraky zdarma Zajimave, ja v tom vidim prilezitost k optimalizaci a k vetsim prijmum. Jak na poli end useru jsou tu konkurenti tak na trhu serveru. Nevidim v tom zatim takove nebezpeci, jak tady DD navrhuje.
Jenže IBM nenabízí procesory a platformy do běžných PC jako Intel a mcAfee se objevuje nově v téměř každém novém PC ;) takže poněkud diametrálně odlišná situace, že ;)
McAffee je spicka (alespon co do podilu na trhu). Porad nevim, kde je to jina situace. Na serverovem trhu to bude predevsim souboj McAfee vs Symantec (popravde nevim, co pouziva Oracle, kterej koupil Sun a bude treti s vlastni platformou co se OS a serveroveho reseni tyce- HP, Dell, pokud se nepletu jedou na McAffee).
Co se tyce osobnich pocitacu, prestoze McAffee je velky hrac, tam je podstatne vetsi differenciacem, at uz je to Norton, Avast, Eset, AVG, Kaspersky, BitDefender, F-Secure a mnoho mnoho dalsich)... proto rikam, ze se antiviru od Intelu nebojim. DD, když je to diametralně odlišná situace, prosím tě, vysvětli mi, jak na Microsoft po letech došlo a musi ke svemu OS přidávat prohlížeče třetích stran? Proč by se v případě potlačování konkurence nemohlo stát to samé intelu (může použít model k HW i SW, jako třeba u grafik, i když tam je výrobců mraky).
Jasně beru to zeširoka, ale šlo mi právě o ty souvislosti, které zajímají i tebe a chtěl bych, abys tu svou úvahu více rozvedl. V článku zmiňuješ obavu, ale až v diskusi níže přidáváš další informaci...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!