Hraní MMORPG her vám může zapříčinit to, že neseženete práci. Někteří zaměstnavatelé WoW hráče nechtějí …
Prozatím to není běžná praxe, ale jak se to rozkřikne, tak se to běžnou praxí stát klidně může. Údajně někteří zaměstnavatelé začali klást zajímavou podmínku. Nechtějí hráče WoW (Word of Warcraft). Proč?
Zaměstnavatelé se bojí toho, že tito závisláci se nebudou dostatečně soustředit na práci. Ba co více, klidně mohou uspokojovat svou závislost a koníček v pracovní době. Mezi námi, ono na tom něco bude. Už delší dobu se v Asijských zemích hovoří o lidech, kteří skutečně hraním MMORP tráví naprosto všechen čas. Náruživější hráči, kteří by chtěli chodit do práce, pak svému koníčku také určitě budou obětovat volný čas, nicméně mohlo by to být na škodu tomu pracovnímu. Unavený pracovník není dobrý pracovník. Navíc místo soustředění na práci by se fanda MMORPG (netýká se jen WoW) zabýval jen sledováním hodinek, kdy už bude mít padla, aby se pustil zase do hraní.
On line hraní, zejména pokud je ho nadbytek a že to někteří opravdu přehánějí, se stává pomalu ale jistě civilizační nemocí. Plně chápu, proč si některé firmy začínají dávat na náruživé hráče pozor. Možná se teď někteří začnou ohánět, že je to diskriminace a že do toho, co dělá zaměstnanec ve volném čase, zaměstnavateli nic není. Já si myslím, že je, když to může a také nejspíše zasahuje do pracovního času a výkonu. Aby tomu nasadili někteří korunu, tak jsou prý i takoví, kteří si myslí, že hraním MMORPG a WoW konkrétně se naučili pro život užitečným věcem. Některé pracovní agentury tak radí, abyste hraní WoW a MMORPG a možná vůbec hraní her na počítači apod., do životopisů raději nepsali. Chápu však, že u některých bude extrémně obtížné, ne-li přímo nemožné vymyslet jiného koníčka ...
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|