Záplava mobilních aplikací a kopie nápadů neznamenají snadné a rychlé peníze.
App Store, či Google Play, tedy dvě nejrozšířenější mobilní platformy jsou doslova zaplaveny obrovským množstvím aplikací a mobilních her od mnoha vývojářů. Aktuální studie však ukazuje, že sen mnohých mobilních vývojářů o snadných penězích a rychlém zbohatnutí, skutečně zůstává jen u snu.
Studie mezi více než desetitisíci mobilními vývojáři ze 137 zemích světa totiž ukázala, že 47% vývojářů nevydělává skoro nic (méně než 100 dolarů, cca 2000 korun, měsíčně) a horní 1,6% vývojářů má stejné příjmy jako zbylých 98,4% a pobírají tedy více než 50% všech příjmů z mobilních her a aplikací. Ty horní 1,6% mají příjmy přes 500 tisíc dolarů (10 250 000 korun) měsíčně! Nejvíce vydělávají nepřekvapivě hry a placené doplňky ke hrám.
Ze studie také vyplývá, že kromě ANDROIDu a APPLE vývojáři upouštějí od vývoje pro ostatní platformy. BlackBerry je v podstatě odepsané a Windows Phone je drženo jen díky marketingu Microsoftu, ovšem nemá uživatele. Celkový podíl aplikací jen pro ANDROID a iOS nadále roste, zatímco ostatní ztrácí. Zdá se tedy, že je v souboji mobilních platforem dobojováno. ANDROID má v současnosti 79% podíl, s 16% je druhý Apple s iOS a zbytek už nestojí za řeč. Microsoft s Windows Phone má 3% a upadající BlackBerry spadlo na 1%.
Každopádně přes poměrně snadnou distribuci aplikací, i když se budete soustředit jako vývojář jen na ty dvě hlavní, které vydělávají 99% peněz, v záplavě více než 2 milionů aplikací a her je opravdu těžké se prosadit. Zvlášť když ty úspěšné aplikace mají i desítky různě podobných kopií. Každopádně zajímavá studie, jejíž závěry ale asi zase tolik nepřekvapí.
Zdroj: VisionMobile
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|