Pokud vyhlížíte nové základní desky s čipsety AMD 890FX a 880G, tak vás budou jistě zajímat tyhle …
Gigabyte už pomalu sune své novinky do obchodů a velmi brzy je očekáváme v naší redakci na testy. Zatím se na ně můžeme podrobně podívat díky Bit-tech.net, kde už je evidentně ukořistili. Jako první zde máme špičkový model s čipsetm AMD 890FX, jako vlajkovou lodí pro nové procesory AMD Phenom II X6.
Gigabyte GA-890FXA-UD7 je skutečný nefalšovaný High end pro AMD. Gigabyte se na ní dost vyřádilo. Základem je samozřejmě patice AM3. Deska má pořádné chlazení včetně speciálního nástavce pasivu a také vodního bloku. Vzhledem k příchodu X6 procesorů se očekává větší zájem nadšenějších uživatelů.
Výbava desky je opravdu luxusní ve všech ohledech. 6xPCIe x16, SATA6G a USB3.0 jsou standardem. Desce nechybí ani žádná jiná běžná výbava a technologie. Za tohle a špičkovou kvalitu si ale Gigabyte něco naúčtuje. Nicméně cena nebude tak extrémní, na jakou jsou zvyklí třeba uživatelé u Intelu. Cena téhle desky by měla být někam k 5000 korunám. Na trh se ale určitě dostane i nižší verze UD5, která bude mít v podstatě stejnou výbavu, bez těch speciálních vylepšení na chlazení apod. a její cena se rozhodně bude pohybovat kolem velmi zajímavých 4000 korun.
Někteří také čekají na AMD 880G čipset. Těm GB nabízí novinku v podobě GA-880GMA-UD2H. Čipset AMD 880G nepřinese žádnou podstatnou novinku. Jedná se vlastně o AMD785G s novým jižním můstkem SB850. Integrované grafické jádro je HD 4200, zde možná bude nazýváno HD 4250. Nic se na něm nemění, proti 880GX, která už je na trhu bude mít jen nižší takt.
Deska je v podstatě inovací současných GB 785G. Jako taková vás tedy nepřekvapí bohatou výbavou. Nově má samozřejmě nativně SATA6G díky novému jižnímu můstku. GB pak ještě osadí už standardně USB3.0, takže vás nic nemůže překvapit.
Tahle deska nabídne v malých rozměrech špičkovou kvalitu, pokročilé funkce včetně OC a další technologie. Cena této desky bude něco mezi přes 2000-2500 korun včetně DPH. Dostupnost těchto desek očekávejte během dubna, po uvedení příslušných čipsetů na trh, což bude poměrně brzy.
Vlastním už třetím rokem desku Gigabyte (690G) a spokojenost. High end deska nic pro mě, ale 880G je určitě zajímavá at už cenou nebo osazením sata6G, usb 3.0 Pro dost lidí zajímavá volba
dle wiki: Odkaz by 890fx mělo mít celkem 38PCIE 2.0 linek, což na 6x16, tedy 96 tedy rozhodně nemůže stačit, ještě k tomu některé pcie linky jsou vyhrazeny pro disky či usb atp. takže..... ALE... zdroj jsem uvedl wiki, takžeto berte s rezervou protože jí sám stoprocentně nevěřím
16x má prostě dvakrát tak velkou propustnost dat..... teoreticky to něco udělá, ale schválně píšu teoreticky, nemám jak otestovat. navíc na x8 se to většinou přepíná v případě CF/SLI....
to bych neresil,.. pac stejne vecsinu grfik mas dvouslotovych,.. takze v extreme bys potreboval 4xPCIe16 ale kdo jde osazovat 4 grafiky jde taky (pravdepodobne) intelu
Ono podľa tej špecifikácie to vyzerá, že by si tam nedal ani 3xPCIe x16.
Zaujímalo ma to, lebo sa mi tých plných 6 slotov nezdalo (v zapojení naraz). Samozrejme skôr išlo o to, že by sa mali dať zamieňať, napr. podľa potreby pre chladenie.
Jasné, že maximálne by som tam aj tak dával len 2xPCIe x16
Pořád si myslím, že rozdíl cen u vysokých modelů je u Intelu natolik jinde, že v případě konfigurací kde máme např. 3x HD5770 v CrossFire, by vysoké ceny Intelu jednoduše dostaly cenu sestavy monhem výš než při použití levných X6 jader od AMD. Poczbuju, že při dostatečné frekvenci by byla omezujicí rychlost procesoru navíc se šesti jádry a cena? Odpovězte si sám^^.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!