Strana 2 z 3
- ASUS TUF SaberTooth Z77 – deska
Jak vypadá deska s termálním brněním (což je plastový kryt, který snadno odmontujete), už víte:
Nyní je na čase podívat se pod něj. Jak už jsem řekl, SaberTooth jsou modely soustředící se na maximální kvalitu, solidní výbavu a slušnou cenu. To znamená, že SaberTooth není model vyloženě pro taktovací nadšence, na to jsou tu ROG desky, které toho pro tyto účely nabízejí více včetně speciální výbavy, kterou SaberTooth nemá, ale ani nepotřebuje. Rozhodně se ale nebojte, že by i větší domácí taktování SaberTooth nedal :).
Tím se tedy dostáváme k výbavě. Ta rozhodně nemůže konkurovat takové DELUXE verzi P8Z77 série, ale opět, SaberTooth nabízí přesně to, co běžný i velmi náročný uživatel potřebuje. Najdeme tu prostě všechno.
Tři PCIe x16 sloty, kde ten horní tmavě hnědý je jediný verze PCIe x16, druhý hnědý je už jen PCIe x8, oba dva jsou ale již verze PCIE 3.0. Třetí černý má také jen 8 linek, a je to jen PCIE 2.0. Připomínám, že podpora PCIE 3.0 je vyhrazena pouze zatím neuvedeným 22nm procesorům nové generace. Pak jsou tu ještě 3 PCIe x1 sloty pro další výbavu. Deska samozřejmě podporuje NVIDIA SLI i AMD CrossFireX. Novinkou je také technologie Virtu MVP, o které si toho více řekneme jindy.
Z další výbavy desky jmenujme celkem 8x SATA + 2x eSATA, kdy všechny kromě těch černých jsou formátu 6Gbps, ty černé jsou jen 3Gbps. Pokud jde o USB, zde deska nabízí prostřednictvím Intel čipsetu USB 2.0, to jsou ty černé vzadu + ty připojitelné na desce a 4x USB 3.0. ASUS osadil patřičné čipy, takže najdeme modré USB 3.0.
Vzadu jste si všimli i grafických výstupů, což je HDMI a DisplayPort. Nechybí samozřejmě ani LAN a zvukovka.Deska samotná nabízí unikátní TUF technologie a všechny další ASUS vychytávky. Samozřejmostí je obrázkový a velmi prorpacovaný UEFI BIOS.
Deska má 8+4+2 napájecí soustavu, opět jsou tu certifikované kvalitní komponenty a ASUS tedy dává nadstandardní záruku 5 let na tuto desku. Deska má samozřejmě 4 sloty pro paměti a podporovány jsou oficiálně maximálně 32GB DDR3 paměti a to na rychlostech 1866/1600/1333/1066MHz. Podpora XPM je samozřejmostí. Rychlejší paměti pomáhají hlavně integrované grafické kartě v procesorech Intel, která samozřejmě tuto systémovou paměť částečně používá jako vlastní. A rychlejší paměť znamená vyšší výkon.
|