Testujeme za použití programu Furmark (mód Stability Test, full-scren off, 640x480, 0xAA). Ten dovede teploty vyhnat o pěkných pár stupňů výše, než kterákoli hra. Takže jestliže má karta při renderingu chlupaté americké koblihy přijatelnou teplotu, ve hrách na tom bude ještě o něco lépe.
Původně jsem používal 12cm ventilátor od Thermaltake TT-1225, který ale při 1400 ot./min. nebyl úplně nejtižší. Dnes jsem jej tedy nahradil stejně velkým kouskem od firmy Akasa, který běží zhruba 1000 ot./min. Měřit budeme s oběma ventilátory i zcela pasivně.
Teploty měříme jak s referenčními takty (750/3200), tak po přetaktování na 850MHz jádro a 4GHz pro paměti. Odečítání hodnot se děje za pomocí programu GPU-Z. Kromě teploty GPU uvádím i teplotu MEMIO, která byla vždy citelně výše.
Jak vidno, Radeon HD 4770 je bez přetaktování uchladitelný s pomocí Accelera i pasivně. V mém případě sice měla karta vyšší teploty než s referenčním chladičem, ale to bylo nejspíše způsobeno nedokonale vyřešeným air-flowem ve skříni, protože stačilo přidat ventilátor a teploty klesly na krásně nízké hodnoty.
Po přetaktování jsem raději kartu netestoval zcela pasivně, nevěřím, že by bylo schopné dostatečně odvádět teplo. Budete se tedy muset spokojit pouze s výsledky aktivních chlazení.
Teploty jsou po OC dokonce ještě nižší než u referenčního chladiče a základních taktů. Podle všeho stačí k účinnému chlazení i ventilátor s nízkým počtem otáček a jejich případné zvýšení nemá na teplotu až tak zásadní vliv.
Zajímavý je razantně zvětšený rozdíl mezi teplotou GPU a MEMIO po instalaci Accelera. Snažil jsem se jemně poštelovat šroubky a zajistit tak stejnoměrný tlak na všech částech jádra, ale bez výsledku.