Strana 7 z 7
- Jaký je rozdíl mezi 1333MHz a 1600MHz u pamětí?
Podívejme se, jak vypadá procesor x4 975 BE na defaultním nastavení s RAM na 1333 MHz a poté s RAM nastavených na 1600 MHz. Testovány byly tyto benchmarky: Superpi 1M, Hyperpi 32M, MaxxPi, MaxxFlops, wprime, y-cruncher, Geekbench, Passmark, Fritzchessbenchmark, Cinebench R10, Cinebench R11.5, x264 benchmark (jeho náročnější druhý průběh), 3Dmark2006, 3Dmark Vantage. To vše pod operačním systémém Windows 7 v 64-bitové verzi.
A nyní tedy směle na benchmarky na defaultním nastavení a porovnání pouze výkonu RAM na 1333 MHz cl8 a nebo na 1600 MHz c6 7-8-7. Kdyby měl někdo zájem i o obrázky z testů, nestyďte se a já je případně dodám na vyžádání. Pro větší přehlednost jsem se však rozhodl pro sloupcové grafy.
Jak vidíme, jisté zlepšení v případě 1600 MHz modulů můžeme vidět. Nejvíce se projeví ve výpočtových benchmarcích využívajících všechna 4 jádra a v Cinebench R10.
Ukázali jsme si dnes postup jak přetaktovat procesory AMD pro AM3 socket, speciálně zaměřené v praxi na provedení v ASUS deskách. Vysvětlil jsem vám alespoň zevrubně teoretický i praktický postup, ukázal,jak rozeznáte nový silicon refresh jádra Deneb a také jsem předvedl vliv přetaktování na výkon včetně různých podčástí jako jsou uncore a nebo hypertransport link. Příště nás čeká obdobný postup, tentokrát pro neméně populární platformu Intel Sandy Bridge. Na vaše dotazy v diskuzi se pochopitelně budu snažit odpovědět nejlépe jak budu schopen.
AUTOR: FlanK3r (alias Michal) |
---|
Vystupuji pod přezdívkou flanker a nebo v zahraničí FlanK3r. Již několik let se zajímám o hardware, poslední roky však o procesory. Ještě více směřuji k procesorům AMD a ohledně Phenomů a Phenomů II jsem takový český AMD guru :). |
|