Strana 2 z 2
Stavba PC zase není taková věda, tedy pokud víte, co děláte :).
Pohled na osazenou skříň před montáží zdroje. Jak vidíte, přestože se jedná o malou skříň, je zde prostor na 3,5" i 2,5" disky a pod grafikou dost místa pro její účinné chlazení. V malé skříni samozřejmě platí, že je důležité veškerou kabeláž patřičně vyvázat
Pohled na plně osazenou skříň vč. napájení. Vše je barevně laděno do neutrální černé
Hotový počítač, pro představu velikosti: nalevo 26" 16:9 monitor, napravo láhev SodaStream, 17" notebook MSI GX70, studiový monitor Maudio BX5a a na něm mr. Spock (R.I.P)
Naneštěstí nebylo příliš času počítač otestovat, protože si ho majitel hned odvezl, takže uvedu jen měření, které jsem stihl. S SSD diskem a s BIOSem nastaveným na nejrychlejší boot (UEFI vč. UEFI na grafice) bootuje počítač cca 10s dokud nevyplivne plochu. To je myslím úctyhodné.
Dále tu mám dvě DX11 synťárny na ultra detaily v 1920x1200 (pro full HD připočtěte pár % navíc).
Unigine heaven s uměle přehnanou extrémní teselací ukazuje vylepšený teselační výkon GCN 1.2 architektury
Přívětivější Unigine Valley
Co se týče her, tu jsem stihl jen jednu jedinou. Záměrně jsem vybral hru, která danému CPU vyloženě nesedí. Ano singlethreadový World of tanks. A výsledek? Na 2 mapách cca 41-65 fps, na jedné 34-60. S klidem se dá tedy prohlásit, že i tato věc známá svou neoptimalizací, je na maximální detaily včetně AA v 1920x1200 na této sestavě naprosto hratelná.
To je dnes vše přátelé. Rád uvítám další diskuzi ohledně alternativ k této sestavě. Jako první mě napadá použití CPU od Intelu, otázka je jakého a jaké desky. Dále bychom mohli klidně osadit i osmijádrový FX 8300. Ten stojí 3500,- kč, mATX deska od Asrocku s moderní výbavou pro FX (USB3, SATA 6Gbps) stojí cca 1700,-. Za další cca 1800,- kč příplatek lze mít tedy i osmijádro.v tomto kompaktním provedení. Mini ITX desku na FX bychom totiž hledali marně.
Musím konstatovat, že přesto, že už obvykle nic jiného než mini ITX sestavy nestavím, tak tohle byla příjemná odbočka. Je vidět, že i ve větším mATX formátu lze stále postavit kompaktní stroj. Skříň tedy obstála. Jen si musíte dát pozor. Pokud osazujete 3,5 i 2,5“ pozici, pak již další kartu raději neosazujte. Bez 2.5“ pozice by se měla do case vejít například zvuková karta, viz fotky
Pokud se Vám článek líbil, mohu začít dělat recenze i na další své buildy. Teď chystám například mini ITX se Skylake na 7,5 litrové Lian li PC Q21. Bohužel case není zatím v ČR k sehnání, ale je to jen otázka času, v nejhorším ho objednám v zahraničí :-)
|