Strana 2 z 4
Nejspíše poprvé se nám do rukou dostává notebook, který je přímo výrobcem koncipován jako herní. Tak se podívejme, jakými zvláštnostmi se liší od jiných mobilních modelů.
Konstrukce a desing
Vzhled notebooku je určitě velmi zajímavý a neotřelý. Notebook na sobě kombinuje oranžovou a černou barvu doplněnou stříbrnými okrasnými prvky. Toto vše je ještě doplněno modře podsvícenými okrasnými prvky a modrým O-LED displayem. Šasí je Kombinace hladkého lakovaného oranžového povrchu, lesklého tmavého povrch na víku a tmavého matného plastu, který má připomínat vzhled materiálu z uhlíkových vláken. Vzhled je tedy určitě udělán tak, aby zaujal a neudělal ostudu svému majiteli na nějaké té LAN Party.
Konstrukce notebooku jako taková je pevná, plastové šasi se zbytečně neprohýbá, vnitřní konstrukce v sobě ukrývá prvky z kovu. Výhrady máme tradičně ke zpracování povrchu, který je opravdu šíleně lesklý a díky černé barvě pod lakem je na něm vidět prostě všechno včetně dlouhodobých následků neustálého čištění. Po této stránce bohužel není notebook moc praktický a nevím, co výrobce notebooků (netýká se zdaleka jen ASUSu) dnes vede k názoru, že zákazníci touží po neustálém zapatlaném notebooku ...
ASUS G50V je spíše notebook pro hráče a domácí uživatele. Jeho taková vzhledová extravagance jej ale trochu distancuje od využití mimo zábavní kruhy. Nevím, jak moc dobře by takovýhle notebook působil například v rukou manažera, někde na obchodní schůzce, samozřejmě, pokud by se nejednalo o manažera nějaké herní společnosti ;). Nicméně do běžného profesionálního prostředí se příliš nehodí. Působil by nejspíše lehce kýčovitě, zejména díky osvětlení loga na víku a až skutečně kýčovitých neonů po stranách víka.
Rozměry a hmotnost
Rozměry 15,4" přístroje jsou 387x263x42mm a díky rozměrům se už notebook řadí spíše k 16" než k 15" modelům. Celková hmotnost je těsně nad 3 kg a je standardem. Pro herní notebook nutno však brát v potaz velký a těžký 120W napájecí adaptér.
Display
Notebook disponuje 15,6" displayem s rozlišením WXGA 1440x900. Pokud čekáte nějaké zvláštnosti, tak vás asi zklamu. Display není ničím zvláštní proti běžným notebookům. Jako takový nevybočuje z kvalitního průměru.
Má docela dobré pozorovací úhly a díky lesklé úpravě i pěkné podaní obrazu. Ani odezva není špatná, protože jsme si při hraní her nevšimli žádného rozmazávání obrazu a podobných průvodních jevů horších odezev monitorů. Doba, kdy LCD měla potíže s nízkými odezvami je však už dávno pryč. Po stránce displaye je tedy vše tak, jak má být ...
Výbava a klávesnice
Notebook disponuje slušnou výbavou. Ta zahrnuje digitální tv-tuner, modře podsvícený monochromatický OLED stavový display, který se ovládá přes softwarovou aplikaci přes tuto aplikaci lze také ovládat okrasné osvětlení. Právě OLED display patří k hlavním zajímavým prvkům herního notebooku. Zbytek vybavení je však poměrně standardní.
Najdeme 4xUSB, Wifi a/g/n/, BT 2.0, LAN, HDMI, eSATA a FW. Zkratka výbava je standardní to, co obsahuje platforma Intel Centrino 2, na které je tento model postaven. Samozřejmostí je pak přítomnost 1,3Mpx webové kamerky. Ta zde umožňuje například přihlášení do notebooku. Můžete si totiž udělat několik vlastních fotek sama sebe a pomocí sama sebe pak se přihlašovat do systému. Nicméně tento způsob není úplně dokonalý, nemluvě o možnosti jeho snadnějšího zneužití a prolomení, než třeba přihlašování pomocí čtečky otisku prstů, která zde na tomto modelu však chybí.
Klávesnice notebooku je zde poměrně důležitá, protože notebook je koncipován jako herní. ASUS narval na tento 15,4" model plnohodnotnou klávesnici včetně numerické části. Bohužel se to neobešlo bez celé řady ústupků. Za poměrně velký považuji zmenšení m mezerníku. Je to na hranici použitelnosti při psaní oběma rukama. Klávesnice je však poměrně slušná a na hraní, pakliže jste na klávesnice notebookového typu s nízkým zdvihem zvyklí, je bez problémů použitelná. Nicméně většina si nejspíše připojí vlastní klávesnici a myš. Nevystředěný Touchpad je průměrný a jeho umístění nijak zvlášť práci na notebooku neovlivňuje.
Na závěr bych se zmínil ještě o zvuku. Notebook je vybaven 2.1 reproduktory, ovšem jejich kvalita je poměrně horší, než bych očekával. ASUS ale nejspíše sází na to, že si připojíte vlastní repro, nebo pravděpodobněji sluchátka. Zvukové výstupy jsou sice ze strany notebooku, nikoliv vpředu, což je jistě změna k lepšímu, ale bohužel ASUS zvolil tu horší stranu a to tu pravou, kde má většina lidí většinou myš.
Celkově se nám notebook ASUS G50v docela líbí. Je to ovšem specifický produkt, který zdaleka není určen každému. Má svá specifika. Podívejme se na to, co tento notebook dokáže po stránce výkonu ...
|