Strana 4 z 5
Ještě než to všechno uzavřeme, podívejme se na provozní vlastnosti notebooku. Co nás asi nejvíce zajímá u mobilního PC, je mobilita, tedy výdrž na baterie. Nicméně dnes testujeme herní DTR a tady prostě výdrž na baterii není příliš podstatná. Vzhledem k velmi výkonnému HW ani při obří 90Wh baterii (5800mAh) nelze čekat zázraky.
A ty se nedostaví, i v běžné činnosti je výdrž s Internetem (WiFi) někde kolem 3,5 hodiny. Bez WiFi, se sníženým jasem atd. se dostanete maximálně k 5 hodinám. Přehrávání videa zvládá maximálně 3 hodiny a v plné zátěži při hraní hry počítejte s výdrží necelých 1,5 hodiny. Není to vyložená tragédie, ale na zadek si z toho nesedneme. Zkrátka u tohoto mobilního stroje si vždy zkontrolujte, kde je nejbližší elektrická zásuvka a ten 1kg adaptér, který budete sebou muset všude nosit, bude váš nejlepší kamarád ;).
Pokud vás zajímá, kolik NB opravdu žere, tak ze zásuvky v klidových stavech bere kolem 36W, v plné zátěži jsem se dostal na 202W maximálně. Odpovídá to použitému mobilnímu HW se sníženými TDP.
A co hlučnost a zahřívání? ASUS u svých G7x modelů používá již léta nejen dvoukomorový systém, ale hlavně stále unikátní systém prodloužené zadní části (výfuků). Z hlediska výkonu chlazení nemá kromě vodou chlazeného modelu GX800 moc co lepšího nabídnout. Teploty GPU se drží kolem 76°C, což je teploty, kdy už kolísá frekvence a ta se snižuje. U CPU pak teplota maximálně dosahuje 75°C, což je velmi dobré a procesor tak může běžet na maximum. Výfuky, které ASUS používá, slouží jak tlumič hluku a fungují bezvadně.
Právě v oblasti hlučnosti chlazení je ASUS stále o třídu lepší, než veškerá konkurence. V klidových stavech je NB velmi tichý, ve středních stavech a hraní her už NB uslyšíte jasně, ale není to otravné a není to zdaleka tak hlučné, jako mnohé notebooky konkurence. V podstatě lepší je jen vodou chlazený ASUS GX 700(800), a to jen když je napojený na ten modul s AiO chlazením.
Takže k závěru …
|