Strana 1 z 4
- ASUS ROG Strix GL704GW SCAR Edition II
– TEST herního notebooku, který mohl být velmi dobrý.
Společnost ASUS si dávala vždy hodně záležet na herních mobilních PC. Ovšem nějak na to rezignovala. Na rovinu, ASUS ROG Strix GL704GW SCAR Edition II by mohl být jeden z nejlepších herních notebooků, který jsem kdy testoval a mohl by být prakticky perfektním solidně výkonným mobilním počítačem pro hráče. Jenže má minimálně dvě větší chyby a spoustu menších, které však nevytváří dobrý dojem. Tím spíše, že se bavíme o počítači za 60 tisíc korun ,a především o herním mobilním PC z dílny společnosti ASUS, která si zakládala na detailech, zpracování vyvážení, vývoji vlastních konstrukcí a tak dále. U tohoto modelu však jakoby ho ani ASUS nevyrobil … na první pohled přitom vše vypadá dobře.
Některé věci nejsou problémem jen tohoto modelu a tohoto výrobce, další ale jsou. A je to už podruhé v krátké době, kdy si ASUS některými rozhodnutími kazí vlastní produkt. A kazí ho znatelně a prostě to nechápu. Každý, kdo o počítačích něco ví, tak by některé ty chyby neudělal. Je to opravdu škoda, protože jinak se mě tenhle notebook prakticky po mnoha stránkách líbí. A to moc. A líbil by se určitě mnoha uživatelům.
- ASUS ROG Strix GL704GW SCAR Edition II (GL704GW-EV022T)
Na test nám tedy před časem dorazil tento aktuální herní 17,3“ model od společnosti ASUS. Testovali jsme již jeho menšího 15,6“ příbuzného, takže tohle je takové doplnění, zda je na tom větší kousek lépe. Což určitě je, protože zatímco GL504GM má GTX 1060, dnešní novinka má podstatně výkonnější grafickou kartu. Jde o opravdu výrazně herně zpracovaný model s označením GL704GW-EV022T. To znamená notebook vybavený 6jádrovým/12vláknovým procesorem Intel Core i7-8750H (2,2GHz s TB na 4,1GHz) a RTX 2070 8GB (mobilní) grafikou. K tomu má 16GB operační pamětí a 512GB M.2 NVMe SSD disk.
Hráče pak potěší display, který má 17,3“ a FullHD rozlišení, hlavně ale je to IPS panel se 144Hz, tedy pro hraní her ideální a mobilní RTX 2070 v kombinaci s 1080p rozlišením dokáže v řadě her těch 144FPS poskytnout. Bohužel, nemá GSYNC ani FreeSync. Z nějakého důvodu. To je určitě chyba. Ale ne jediná ani největší tohoto modelu.
Co určitě potěší, že tenhle notebook je sice osazený výkonnými komponenty, ale jeho velikost je stále mobilní. Není to DTR, tělo má jen 26,4mm tloušťku a hmotnost je solidních 2,9kg. Disponuje také rozumnou baterií. Na hraní her na cestách to sice není, ale jako notebook to chvíli vydrží. I ostatní výbava je rozumná.
No a pro příznivce blikátek, je tu nový design RGB podsvícení, samozřejmě plně konfigurovatelné, a to jak klávesnice, tak další podsvícené plochy. Sama klávesnice potěší i numerickou částí, což je ale u 17,3“ notebooků celkem běžné.
Že to zatím zní všechno super, na papíře to vypadá opravdu pěkně? To ano, ono to vypadá pěkně i v praxi, až narazíte na pár věcí, které by se prostě u notebooku, navíc herního, za 59 990 korun vč. DPH, prostě v roce 2019 neměly vůbec objevit. Bohužel začínám mít pocit, že u společnosti ASUS mají sabotéra, jelikož některé ty věci si jinak neumím vysvětlit …
Podívejme se tedy na notebook podrobněji …
|