Strana 2 z 4
Balení je pěkné a jednoduché. Kromě notebooku uvnitř najdete také tenký 180W adaptér. Notebook je možné jinak napájet také menší USB Type-C nabíječkou, ale tu si musíte sehnat extra (je stejná, jakou ASUS přidává k méně výkonným modelům notebooků).
Samotný notebook ve verzi s AniMe Matrix má velikost 324 x 222 x 199mm a váží 1,7kg. Verze bez AniMe matrix má výšku jen 179mm a váží 1,6kg. V každém případě jde o velmi tenký a malý 14nm notebook, který rozhodně ani náznakem nedává najevo, jak velký výkon ukrývá. Celé šasi je ze speciální kovové slitiny. Notebook je tak překvapivě pevný a odolný.
Víko je na pevných pantech, protože při otevření notebooku lehce nadzvedne do sklonu klávesnici. Notebook se tedy opírá víkem, které je vlastně nožičkami. Display má velmi tenké okraje, tak tenké, že neobsahuje ani webovou kameru. 14“ IPS panel v našem případě má 1920x1080 rozlišení a 120Hz. Existuje ale také model s 2560x1440 60Hz a základem je 1920x1080 ze 60Hz. Kromě toho posledního mají oba dva první jmenované Adaptive-Sync technologii. Panel samotný je velmi pěkný, rozhodně nadprůměrný, má skvělé pozorovací úhly, slušný jas i barvy. Díky 120Hz a AdaptiveSync je hraní na něm maximálně plynulé v patřičných hladinách FPS.
Notebook potěší kvalitní klávesnicí, bez prohýbání. Klávesy mají jistý stisk a jsou bíle podsvíceny. Nicméně protože jde o 14“ notebook, nemá numerickou část a také některé další klávesy (pg up/dwn apod.) To je trochu méně šikovné řešení, ale dá se s tím naučit. Nad klávesnicí je zapínací tlačítko s integrovanou čtečkou otisku prstů a vedle jsou ještě 4 samostatné multimediální klávesy. Pod klávesnicí je poměrně velký tablet, bez zvýrazněných/odělených tlačítek pro klikání.
Konektorová výbava je slabší, protože samozřejmě místa je málo, speciálně když tenle notebook obsahuje, co obsahuje. Na pravé straně najdeme USB 3.2 Gen2 Type-C a 2x Type-A 3.2 gen1. Na levé straně je pak konektor pro napájení, plnohodnotný HDMI 2.0b a pak USB TypeC 3.2 Gen2 konektor kombinovaný s funkcí napájení a také DisplayPort 1.4. Posledním konektorem je pak kombinovaný zvukový 3,5mm. To je vše. Bohužel tedy chybí čtečka paměťových karet třeba, a také chybí Webkamera.
Zato najdete 2x 2,5W reproduktory a 2x 0,7W tweetery. Zvukově je tak rozhodně nadprůměrný, vylastně vzhledem k rozměrům je zvuk výborný. Není zde ale třeba LAN, ovšem výbavě je samozřejmě Wi-Fi 6 karta s Bluetooth 5.0. V případě našeho konkrétního modelu je zde i příplatková AniMe Matrix technologie, která přidává více než 1000 led diod na víku, svítí sice jen jednou barvou (bíle), ale dokáží zobrazit spoustu věcí.
A jaký je tedy tento notebook v praxi?
|