– cenově dostupný multimediální 3D notebook v akci
ACER na trh uvedl zajímavý model 15“ notebooku se zajímavou 3D technologií …
Mobilní počítače dobře známe, notebooků je plný trh a dnes si představíme jeden, který by zapadal do kategorie úplně běžných 15“ modelů s cenou pod 20 000 korun. Zapadal, kdyby neměl něco, čím se nemůže pochlubit takřka žádný třeba i mnohem luxusnější a dražší stroj. ACER do běžného notebooku integroval zajímavou 3D technologii…
ACER Aspire 5738DG je jinak běžný, ničím z řady ASPIRE nevybočující model, co se parametrů a provedení týká. Potěší všechny, kteří hledají zajímavý víceúčelový přenosný PC do 20 000 korun. Konkrétně se námi testovaná konfigurace dá pořídit za pěkných 19 000 korun včetně DPH a za to najdete následující:
K běžným vlastnostem ale musíme přičíst možnost 3D zobrazení a to prostřednictvím softwarové a polarizační technologie TriDef 3D. jak už víte z mnoha jiných článků, o 3D se hodně mluví a v zásadě se na trhu objevují dva principy. 120Hz technologie s aktivními brýlemi a polarizační technologie. Výhodou aktivní technologie se 120Hz panely je to, že výsledný obraz promítaný dvojmo (pro každé oko jeden) si zachovává rozlišení a tedy z 2x 1920x1200 máte 1920x1200. Nevýhodou je ovšem zátěž na oči, nepoužitelnost pro každého uživatele a vysoké pořizovací náklady na aktivní brýle i 120Hz zobrazovací zařízení. Asi není těžké uhádnout, že 15,6“ notebook za 19 000 korun sází na druhou, podstatně levnější technologii. Ta se skládá ze speciálního polarizačního filtru na LCD a polarizačních neaktivních brýlí. Její výhodou je kromě několikanásobně nižších nákladů i věrnější a lepší podání 3D. nevýhodou je ovšem fakt, že z rozlišení 1920x1200 má výsledný obraz jen poloviční rozlišení, protože polarizace dělá to, že zobrazí ob řádek pro každé oko.
ACER svou 3D technologii doplnil ještě o zajímavý software TriDef 3D, který dokáže převést do 3D běžné fotografie, filmy i hry a není k tomu zapotřebí podpora ze strany grafické karty. V balení našeho notebooku najdeme hned dvoje brýle, jedny běžné, podobné slunečním a druhé jsou nasouvací na optické brýle. Nejdříve se ale podívejme na samotný notebook …