TEST: ACER Aspire One 751h – Konečně použitelný netbook s 11,6“ LCD a komfortní klávesnicí! Tisk E-mail
Napsal Karel Tlamycha   
Pátek, 17 červenec 2009
Přejít na obsah
TEST: ACER Aspire One 751h – Konečně použitelný netbook s 11,6“ LCD a komfortní klávesnicí!
ACER Aspire One 751h - podrobný pohled
ACER Aspire One 751h - Hardware a testy
ACER Aspire one 751h - provoz, praxe a hodnocení

 

 

 

 

  • ACER Aspire One 751h – Hardware a testy

Ačkoliv asi víme, co můžeme od již v první kapitole představeného HW očekávat, pro pořádek se na to podívejme v pár testech.

  • Procesor, paměť, disk, grafika

Základem je mobilní procesor Intel Atom Z520 pracující na frekvenci 1,33 GHz. Za příplatek je možné koupit silnější verzi Z530 s taktem procesoru 1,6GHz, což jistě v praxi bude znát. U ATOM procesorů se obecně těžko mluví o nějakém výkonu, protože bez urážky, žádný nenabízejí. Nabízejí se jen jako pohon pro základní využití.

Operační paměť je typu DDR2 (667MHz) a námi testovaný model obsahoval modul o velikosti 1GB. Zaplňuje jediný slot, který je možné využít až za 2GB. Nutno říci, že 1GB je opravdu málo a 2GB by tomuto modelu dodaly na použitelnosti po HW stránce. Ani by se to o moc neprodražilo.

Grafický čip Intel GMA500 je dobrým řešením z pohledu spotřeby a pro surfování a kancelářskou práci je plně postačující. Dokonce zvládá i akceleraci HD videa, ale jen když k tomu má podmínky. Zvládne HD video 1920x1080 v kodeku H.264. Samozřejmě že ne přes procesor, ale s využitím programu (například Cyberlink PowerDVD 8) který je schopen akcelerovat přes grafiku, Intel GMA500 to zvládne přehrát slušně. Bohužel nejde to u všech formátů a samozřejmě ne u všech programů. Běžné video v neHD rozlišení ale zvládne i přes procesor. Samotná grafika pak po stránce výkonu opět nenabízí nic, než základní schopnost zobrazení na monitor. Žádnou klasickou moderní hru na ní určitě ani náhodou nerozjedete.

Pevný disk o kapacitě 160GB nepatří zrovna k největším rychlíkům se svými 5400ot/min, ale je na tom docela solidně a vykazuje také nízkou hlučnost a celkově slušná kapacita je k tomuto modelu tak akorát.

Tak se podívejme na provozní vlastnosti a závěr …



 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
GTA 5 dostane velkou technologickou aktualizaci!
GTA 5 dostane velkou technologickou aktualizaci!Neděle, 23 únor 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1041x
Komentářů: 0
3 série The Wheel of Time v ukázce!
3 série The Wheel of Time v ukázce!Středa, 19 únor 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 539x
Komentářů: 0
Atomfall od autorů Sniper Elite se blíží – vypadá divně.
Atomfall od autorů Sniper Elite se blíží – vypadá divně.Pondělí, 17 únor 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 884x
Komentářů: 2
Avowed – nové RPG od Obsidian zklamalo
Avowed – nové RPG od Obsidian zklamaloPátek, 14 únor 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1119x
Komentářů: 5
Thunderbolts* – konečně zajímavý MARVEL film?
Thunderbolts* – konečně zajímavý MARVEL film?Čtvrtek, 13 únor 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1331x
Komentářů: 0
Řešení hořících konektorů u NVIDIA grafik?
Řešení hořících konektorů u NVIDIA grafik?Středa, 12 únor 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1283x
Komentářů: 1