Strana 4 z 4
- ASUS G50Vt – Praxe a hodnocení
Než se pustíme do nekompromisního kritizování ;), podívejme se ještě na provozní vlastnosti. U mobilního přístroje jsou sice důležité, ale u herního notebooku jsou možná lehce v pozadí než u jiných mobilních počítačů.
Výdrž a teploty
Notebook disponuje vzhledem ke svému výkonu relativně dobrou výdrží baterie při nenáročné činnosti. Při plném zatížení si ale zahrajete tak maximálně necelou hodinu. Výdrž tedy můžeme posoudit jako průměrnou, vzhledem k jeho výkonu ale není zase takovým překvapením.
Chlazení notebooku je dá se říci na velice dobré úrovni v klidu je prakticky neslyšitelné, ale při zatížení už dá o sobě znát. Ale vzhledem k výkonům je to nezbytné i při přetaktování se notebook zvládl kvalitně chladit. Ventilátor sice už potom je velice hlučný, ale předpokládá se, že v zápalu hry tomuto nikdo věnovat pozornost nebude.
Dnes představovaný model G50Vt toho proti minulému G50v zase o tolik jiného nenabízí. Nicméně celkově se nám líbil o něco více. Opravdu hodně silný mobilní procesor potěší každého, kdo chce dostatek výkonu. 4GB paměti jsou určitě také fajn, bohužel 32bit systém je docela chybou, a u ASUSu v případě 4GB modelů opakovanou. Hodně se nám líbilo i diskové pole, kdy 2x 320GB 7200ot/min patří k tomu nejlepšímu, co v mobilních počítačích jsme zatím měli k dispozici. Výkon i kapacita jsou supr. Ačkoliv je notebook jasně koncipován jako herní, zdaleka nejslabším článkem tohoto modelu je grafika.
I když ASUS přizpůsobil rozlišení 15,6“ LCD na nízkých 1366x768, grafika NVIDIA 9700GT 512MB DDR3 si stejně s novými hrami v plných detailech rozhodně neporadí. Model 9800GTX alias GTX280M (což je to samé) na tom určitě bude znatelněji lépe, ale také znatelně dráže. ASUS měl spíše vsadit na mobilní ATI Radeon HD 4850 nebo HD 4870, které nabízejí více a notebooku by slušely. Grafika GeForce 9700GT je tak paradoxně nejslabším článek tohoto herního notebooku a bohužel na více, než starší hry, nebo hodně dobře optimalizované on-line hry prostě nestačí. Díky ní i nutné rozlišení osazeného LCD, 1366x768, není příliš pracovní.
Notebook ale disponuje i řadou příslušenství. Kromě pěkného a kvalitního baťohu, najdeme i skutečnou herní myš, kterou není nic jiného, než Razer Coperhead. Notebook je vybaven i hybridním TV tunerem, Blu-ray mechanikou, stavovým OLED displayem, se kterým si hodně užijete. Nechybí ani softwarová výbava ASUS, například ExpressGate, instantní taktování, ovládání a programování zmíněného OLED panelu atd. Samozřejmě každá legrace něco stojí a ani ASUS G50Vt není za hubičku. Cena tohoto modelu je necelých 50 000 korun včetně DPH.
Celkově působí ASUS G50Vt rozhodně propracovaným a kvalitním dojmem s důrazem na každý detail, kterých je pro někoho možná až nevkusně mnoho. Podsvícení mohl ASUS určitě klidně vynechat. Každopádně ASUS to se svými hernímu notebooky myslí vážně, a na trhu už má pár dalších zajímavých novinek, na které se podíváme. Uvidíme, zda ASUS zlepšil některé oblasti, které s modelům G50 vytýkají.
Za zapůjčení děkujeme společnosti ASUS
AUTOR: TomTva |
---|
Jsem to ja. Dělám to pro zábavu a možnost něco ostatním sdělit a něco nového se dozvědět. |
|