Strana 2 z 4
- Ultrabook s dvojicí LCD podrobněji
Ačkoliv vypadá jako běžný Ultrabook, běžný tak úplně není, což rychle objevíte. Zpracování je naprosto špičkové, stejně jako kvalita použitých materiálů.
Šasi je vyrobeno z pevné hořčíkové slitiny. Všechno je výborně slícované a žádné pazvuky se nikde nemají šanci vůbec objevit. Víko je ale díky LCD umístěným z každé strany těžší a kloub je tak více namáhaný a zasloužil by si více pevnosti.
Obě LCD jsou 11,6"s výborným rozlišením 1920x1080, jsou to IPS a mají matný povrch. Ten hlavní display je spíše ten vnější. Ten má totiž jak dotykovou vrstvu, tak hlavně překrytí Gorilla Glass II, což dává víku velmi slušnou odolnost. Ale také zvyšuje právě hmotnost celého stroje.
Základna NB s klávesnicí je podobná ZENBOOKům. Klávesnice, navíc podsvícená, je slušná a nabízí maximum, čeho lze na jinak neergonomických mobilních PC dosáhnout. Potěší i prostorný touchpad.
Samozřejmě díky tenkosti těla se toho na 11,6" Ultrabook mnoho nevejde, pokud jde o konektorovou výbavu. Počítejte tedy jen s dvojicí USB 3.0, microHDMI a audiokonektorem. Pak už musíte použít redukce - jedna z miniVGA na D-Sub a druhá z USB na LAN port. Zajímavým příslušenstvím je praktický STYLUS, který využijete při práci v tabletovém režimu.
Ostatní výbava TAICHI zahrnuje poměrně slušný zvuk SonicMaster, HD Kameru + 5Mpx duální kameru. Nechybí Wifi a BT. Optickou mechaniku samozřejmě už není kam osadit. Notebook má baterii 35Wh, což slibuje výdrž, podle výrobce, kolem 4,5 hodin. Dodává se s Windows 8 Pro 64bit.
Nás ale hlavně zajímá, jak se s tímto notebookem s dvojicí LCD v praxi žije a pracuje a zda má toto koncepční uspořádání nějaký smysl a přínos. A co jsme zjistili?
|