Strana 2 z 5
- ASUS Transformer Book Trio - Notebook a Tablet
Ve složené stavu vypadá na první pohled TRIO jako běžný notebook. Ačkoliv jej ASUS označuje jako Ultrabook, ty jsou v jeho podání obvykle přeci jen ještě o něco tenčí a hlavně lehčí. Vyšší hmotnost i výška je ale u TRIO pochopitelná, díky zdvojenému HW a bateriím.
Zejména tabletová část s 11,6" obrazovkou je velmi kvalitně a odolně vyrobená. Zadní část, (vlastně víko) je hliníkové, předek je samozřejmě překrytý tvrzeným sklem. To dává notebooku slušnou pevnost ve složeném stavu, ale zároveň zvyšuje jeho hmotnost. I spodní část (dokovací stanice) je hliníková.
Jako celek má zařízení 305mm na šířku, 201mm na délku a výška je 23,6mm. V rozloženém stavu je pak výška tabletové části 9,7mm a spodní část má 13,4mm. Zařízení se prozatím dodává jen ve stříbrném provedení. Celková hmotnost je 1,7kg, přičemž tabletová část váží velice solidních 700g.
Tabletová část, která ve složeném stavu tvoří pochopitelně obrazovku, má 11,6" a rozlišení 1920x1080. Jedná se o dotykový IPS FHD panel s lesklým překrytím v podobě tvrzeného skla. Dotyková vrstva funguje jak v prostředí Android, tak v prostředí Windows.
Panel má solidní podání barev, rozlišení je velmi příjemné a velikost 11,6" také potěší. Jak při použití jako Tabletu, tak jako u cestovního notebooku.
Pozorovací úhly jsou velmi slušné. Na poměry běžných notebookových displayů tento vyniká vysokým jasem.
Tabletová část v odděleném stavu má veškerou výbavu. Na zadní straně nahoře je zapínací/vypínací tlačítku, na straně pak kolébka pro ovládání hlasitosti. Na zadní straně jsou také reproduktory a nechybí v dolní části ani zadní 5Mpx kamera.
Spodní hrana, kterou se tablet ukládá do dokovací stanice, má samozřejmě onen speciální port (což je asi kombinace HDMI a USB), pro uživatele jsou tu pak k dispozici microUSB port, slot pro microSD karty a také port pro sluchátka.
Obrazovka pak v horní části nabízí 720p HD kameru. Ovládá se samozřejmě dotykově. Z dů§vodů zvýšené ochrany má obrazovka masivní okraje. Ačkoliv působí robustně, je až nečekaně lehký a dobře se drží.
- Výbava - dokovací stanice
Spodní část PC je pak klasický mobilní PC, tedy vlastně Ultrabook, jedinou zvláštností je zde onen kloub s dokovacím portem. ASUS jej vymyslel dobře, upnutí je poměrně pevné, víko se jen lehce hýbe v upnutém stavu. Nic závadného. Vyjmutí je otázkou stisku tlačítka mechanického zámku.
Dokovací stanice nabízí na pravé straně konektor pro nabíječku, 1x USB 3.0 port, microDP a microHDMI.
Na druhé straně je pak další USB 3.0 a jednotný vstup pro sluchátka/mikrofon. Druhý mikrofon je ale také integrovaný v dokovací části. Na levé straně jsou trochu nezvykle i stavové diody. Nechybí ani reproduktory. Co chybí je čtečka karet, kterou má v tomto případě jen tabletová část, ale dvě čtečky karet by už asi přeci jen byly i na tomto zařízení trochu moc. To více zamrzí absence klasické LAN, což by mohlo být řešeno jako u ZENBOOKů USB redukcí, ta ale v balení u TRIO není. Spolehát tak můžete jen na WiFi.
Dokovací část nabízí samozřejmě klávesnici. Ta bohužel není podsvícená, jak už jsme si v této cenové kategorii notebooků dnes docela rádi zvykli. Také má poněkud drobnější klávesy. Zapínací tlačítko je součástí klávesnice jako klávesa v pravém horním rohu, což než si zvyknete může občas vést k jeho nechtěnému stisku.
Horní řada funkčních kláves slouží přes FN i jako multimediální klávesy a klávesy pro ovládání jasu, hlasitosti atd. Je zde i samostatné tlačítko, které přepíná mezi Windows a Android, když je TRIO ve složeném stavu. Nechybí ani touchpad, který je tvořený jedním kusem, tedy funguje i jako pravé-levé tlačítko touchpadu. To má bohužel za následek, že cvaká, kdykoliv jej zkusíte použít jen jako Touchpad pro posun kurzoru. A klape hodně nahlas.
Shrnutí: Zajímavý koncept konvertibilního notebooku. Plně funkční spodní dokovací i tabletová část, kdy každá má svůj systém a mohou být tedy používány odděleně. Zajímavé řešení problému "na co si kupovat notebook i tablet". ASUS TRIO nabízí Tablet, notebook a k tomu vlastně i "stolní PC" protože tu spodní část si jednoduše připojíte k jinému zobrazovadlu a můžete pracovat, jako na běžném stolním PC. A tím se dostáváme k výkonu a jak to celé vlastně pracuje ...
|