Strana 3 z 4
Tak jako u většiny dnešních tabletů, i uvnitř Asusu Transformer najdeme ARM řešení firmy nVidia v podobě jejich Tegra 2. Takt procesoru je rovný 1GHz.K dispozici mu je 1GB RAM specifikace DDR2. Vnitřní datové úložiště podle verze činí buď 16 nebo 32 GB. Pokud toto nebude stačit, lze použít slotu na microSDHC kartu nebo současně i klasickou SD kartu (pomocí čtečky v dokovací stanici).
Dominantou jak už bylo řečeno celého tabletu je jeho IPS display, ten má uhlopříčku 10,1“ a rozlišení 1280 x 800 pixelů. Až 10 jednotlivých dotyk je snímáno na principu kapacitní technologie. Subjektivně je display dobrý, i když na můj vkus by mohl mít i trošku nižší hodnotu minimálního podsvitu pro pohodlné čtení ve tmě. To aby pěkný display zůstal stále pěkný, je chráněn sklem odolným proti poškrábání.
Konektivita s okolím je zajištěna pomocí Wi-Fi standardů 802.11 b/g/n, bluetooth v2.1 + EDR + v některých verzích volitelným 3G modulem.
Nechybí samozřejmě G-senzor, světelný senzor, gyroskop a GPS modul.
Multimédia zastupuje již zmiňovaný 5MPx fotoaparát s autofokusem, 3,5mm jack pro sluchátka či reproduktory. Fotoaparát bohužel nedělá příliš kvalitní snímky, ale popravdě nevidím moc praktické využití fotoaparátu u tabletu a tedy neviděl bych toto jako zásadní nevýhodu.
V námi testovaném tabletu byla přítomna verze operačního systému Android 3.2 ve své víceméně standartní verzi. Asus nám přichystal i tak přídavek v podobě několika aplikací. Je tedy přidána podpora DLNA pro sdílení médií s ostatními zařízeními.
Zajímavou aplikací je tzv. MyCloud umožňující vzdálenou práci se soubory uložených na dalších počítačích v síti.
Díky použitému hardware je umožněn přístup na službu Tegra Zone. Tedy Market aplikací určených pouze pro zařízení na Tegra platformě.
|