Strana 1 z 4
- TEST: Cooler Master MasterCase EG200
– Jak udělat z kancelářského notebooku výkonný herní stroj?
V dnešní recenzi se podíváme na velmi zajímavý produkt od společnosti Cooler Master v podobě externí malé case pro herní grafické karty, díky které lze udělat z jakéhokoliv pracovního notebooku silný herní stroj. Jedinou podmínkou je, aby tento notebook disponoval rozhraním Thunderbolt 3, který má dostatečnou datovou kapacitu, aby grafickou kartu nebrzdil a ta dokázala dodat notebooku co největší výpočetní výkon.
Cooler master, který je kromě jiného znám i svými skříněmi, pochopitelně svou EG200 koncipoval trochu univerzálněji. A tak vedle možnosti osadit „prakticky libovolnou“ (pokud se vejde do určitého rozměru) klasickou grafickou kartu a odpovídající SFX zdroj (osazený v základu), je tu také možnost rozšíření úložného prostoru připojeného PC. Po odkrytí přední části nabízí i připojení 2.5“/3.5“ disku formou dolovacího portu. Pomocí této krabičky tak můžete nejenom značně navýšit herní výkon svého pracovního notebooku, ale i jeho diskovou kapacitu. Další šikovnou věcí je i boční držák na notebook, který je i ze spodní strany chlazen pomocí airflow uvnitř, pokud chcete tedy notebook používat připojený k externímu monitoru a periferiím.
Ohledně toho, jak výkonnou grafickou kartu do skříně osadíte, jste omezeni více méně jenom dvěma parametry. Fyzickou velikostí zvolené karty, která je omezena na 2.5 slotu a délku 325mm. U maximální spotřeby je limit na straně v základu osazeného 550W zdroje s GOLD certifikací celkem dostatečný, dokonce zde máme celkem 4x 8pin konektory. Vzhledem k tomu že ten zdroj je určený vlastně jen na napájení grafiky a základního PCB uvnitř boxu, je to více než dostatečné i na high end karty.
Takže z hlediska dimenzování je na tom EG200 velmi dobře a bude stačit požadavkům většiny potencionálních zákazníků. Pokud se ptáte, jak je řešená vnitřní ventilace, výrobce to vyřešil všude přítomnou perforací, která samovolně ohřátý vzduch pouští ven ze skříně a kdyby toto nestačilo a vnitřní teplota přesáhla 45°C sepne se automaticky přídavní chlazení formou jednoho 92mm nízko profilového ventilátoru. Pokud by ani toto nestačilo, lze do skříně další ventilátor přikoupit. O další přísun vzduchu se pak stará i samotný zdroj.
Další předností je pak USB rozbočovač, včetně jednoho USB-C portu schopného dodat až 60W, není tedy problém skrze něj nabíjet třeba mobilní telefon, který takto výkonné nabíjení umožnuje. Každopádně MasterCase EG200 mě v praxi velmi zaujal, takže jsem se na něj podíval podrobněji …
|