Strana 2 z 4
- ASUS S121 – Styl pod drobnohledem
Dnes představovaný model jsme dostali velmi exkluzivně zapůjčený od ASUSu a jedná se o PR testovací předváděcí kousek, takže to není prodejní kus, nicméně je shodný s prodejním modelem.
Design notebooku určitě nikoho neurazí. Naopak je to prvek, na kterém si ASUS dal u tohoto modelu hodně záležet. Notebook má na vnějšku víka lesklou takzvanou „plum“ barevnou úpravu. Ta sice působí velice pěkně, ale nelze ji odpustit extremní upatlávání. Každý dotek je okamžitě patrný a kazí dojem. Navíc při neustálém leštění nastává veliká šance, že se vám na hadřík dostane nějaké to smítko nečistoty a ve snaze očistit povrch mu nadělíte navíc pěkné šrámy. Když je ale notebook čistý, je to radost pohledět.
Spodek notebooku je tradičně vyveden v černých nelakovaných tvrdých plastech. Područka, část notebooku před klávesnicí je vyvedena v tmavě hnědé barvě kůže. Povrch předručky je určitě lepší, protože se neupatlává. Klávesnice v černém provedení s bílými popisky. Při podrobnějším pohledu najdeme i luxusní detaily a doplňky o které se postarala právě firma Swarovski a to konkrétně krystaly v pantech notebooku. Je to krásné, ale určitě to nebude zadarmo …
Zpracování je na velmi dobré úrovni a kvalitou je odpovídá výrobků značky ASUS. Z pohledu pevnosti a vhledem k tloušťce těla notebooku nelze nic vytknut, i když je použit na povrchu pouze tvrdý plast, působí notebook velice pevně. Nikde nic nevrže. Nic se nadměrně neprohýbá.
Po otevření notebooku máte pře sebou lesklé 12,1“ LCD – vzhledem k tomu, že tenhle notebook je vlastně netbook (ATOM CPU), je místo 10“ LCD použití 12,1“ novinkou, které se ale chystí kde kdo a nové netbooky už těch 12“ některé mají také. Pro některé z nás je právě malý display něco, kvůli čemu se s 10“ netbooky nedá dobře pracovat. 12“ je ale jiné kafe. Podsvícení je LED.
Tomuto faktu odpovídá tloušťka panelu i jeho obrazové podaní jak jasu taky i barev. Tento fakt i napomáhá snížení spotřeby. Pracovní plocha je při porovnání co se tyče rozlišení a rozměru je použitelná na běžnou práci. Použité rozlišení 1280x800 je na práci na cestách ideální a mnohem lepší než u 10“ netbooků.
12“ LCD se kladně podepsalo i na velikosti klávesnice, protože výrobce mohl osadit lepší a pohodlnější. Černá klávesnice bez numerického bloku s bílými popisky poskytuje na 12“ velmi pohodlné psaní a dobrý pocit stisku. Klávesnice nenabízí nic nestandardního. Klávesnice je vybavena dle mého názoru dostatečně velkými klávesami a i pohodlná na standardní psaní, o moc lepší než u malých netbooků, se kterými se nedá dost rozumně pracovat, kvůli malé klávesnici.
Notebook je dále vybavení dle mého vzhledové i funkčně povedeným touchpadem se standardními funkcemi s vyznačení oblastí listování. Vzhledem k velikosti notebooku musím pochválit velikost touchpadu. Toto a řešení ale vytěsnilo tlačítka touchpadu dosti nízko. Na notebooku lze nalézt jen jedno multimediální tlačítko a to pro výběr napájecího profilu, které se nachází vlevo u pantu LCD panelu. U levého panelu se potom nachází poosvětlené tlačítko pro zapnutí. Stavové diody se nacházejí vlevo od touchpadu. Na pravém boku se nachází posuvné tlačítko pro aktivaci Wi-fi a bluetooth modulů. Vše je velmi jednoduché a účelně zpracované.
Zabezpečení v podobě čtečky otisku prstu bohužel u tohoto testovaného notebooku nenajdete a vzhledem k ambicím notebooku to lze považovat za nedostatek.
Vybavenost notebooku není nejhorší, ale určitě nenadchne, protože je netbooková.
Na notebooku lze nalézt 3x USB 2.0 port, VGA D-SUB port, LAN RJ-45 , čtečka pamětních karet, 2 audio konektorů, expres card.
Z výbavy pracovního stroje na cestách mi chybí například: HDMI či ESATA, 3G modul apod.
Podívejme se tedy na to, co to dokáže a co obsahuje za hardware …
|