Strana 3 z 4
Logitech Cooling Pad N100 – praxe a dojmy
Podložku jsme testovali intenzivně něco málo přes měsíc a dobrali jsme se následujících výsledků:
TVAR: Tvar podložky bez jediné ostré hrany nebo rohu je opravdu povedený a hodí se opravdu jak pro používání v peřinách, na klíně a jiných oblíbených místech, kde se bez podložky notebook dusí a přehřívá. Podložka netlačí a tvar spodní části umožňuje bezproblémové sání vzduchu. I hmotnostní nárůst je naprosto zanedbatelný, protože je skutečně lehká.
CHLAZENÍ: I na rovném podkladu je přínos vzduchu vháněného na spodní stranu počítače docela znatelný… Zaleží na konkrétním modelu počítače, na tom jak má umístěné nasávací otvory a vnitřním rozmístěním komponent.
Osobně jsem testoval na velice nevhodném notebooku staršího typu, který hřeje jak pětník (bez chlazení CPU 65°C: GPU: 78°C při standardní zátěži) a nepříliš šťastně umístěným chlazením vpředu – tedy mimo ofukovanou oblast. I tak při požívání podložky šla teplota o slušných 10°C dolů tím že opravdu ofukovaný kus spodní strany byl na dotek opravdu chladný. Na obrázcích je na podložce položený 12,1“ Acer Ferrari F1100.
Jako druhotný a nutno říct hodně pozitivní efekt vidím to, že příjemně ochlazuje i nohy či tělo, na kterém mate podložku s počítačem položenou. Takže na tom, že by tento produkt mohl částečně řešit problém s nezdravým zahříváním klína, rozhodně něco bude.
HLUK: původně jsem si říkal, že tato položka nebude nutná, protože při prvním použití se navzdory podezřele vypadajícímu chladiči žádný hluk ani vibrace nekonaly…. Nicméně po měsíci intenzívního používání se začal větrák projevovat hučením… - ne příliš nahlas, ale v noční tiché místnosti už poměrně slyšitelně.
Tak si udělejme nějaký ten závěr ....
|