Strana 2 z 4
- MSI Wind12 U200 – zpracování netbooku
Před námi je další z celé řady netbooků, tentokrát ve zpracování MSI. Může se něčím významně lišit od ostatních? No příliš ne, ale přesto samozřejmě najdeme originální podpis daného výrobce. Co si připravilo MSI?
Barevné provedení je vkusné a nepřináší modelu U200 nic zvláštního. Lesklost na vnitřních plastech kupodivu neobtěžuje uživatele tolik známými otisky prstů. Naopak je tomu u vnějšího plastu, zde je již vše při starém. Spodní plast je jako jediný matný. Z hlediska zpracování povrchu se tedy MSI drží běžně zažitých zvyklostí, které se bohužel mnoha zákazníkům líbí, recenzenti z nich nemůžou pro nepraktičnost, ale takový už je ten svět.
Co čekat od levného netbooku s nadstandardní 12“ úhlopříčkou? Samozřejmě zpracování odpovídá ceně i rozměrům. Konstrukční řešení bych zde hodnotil jako velmi slabé. U netbooku dochází k velkým prohybům, více než u konkurenčních modelů, což je dáno většími rozměry. Ony 10-11,6“ netbooky nejsou tak malé jen tak pro nic za nic. MSI se snažilo nabídnout více, větší a pohodlnější klávesnici a větší LCD, ale za stejnou cenu co menší netbooky konkurence a to se bohužel negativně podepsalo na pevnosti celého přístroje. Za cenu nějakých 11 500,- korun opravdu nemůžete očekávat magnesiové šasi.
Uhlopříčka 12“ se odrazila na mírně větších rozměrech jako u standardních netbooků, přesto se nejedná o nic hrozného. Hmotnost pod 1,5kg je pro mobilitu dobrá. Rozměry odpovídají 12“ mobilnímu PC a jsou 295 × 191 × 37 mm.
Klávesnice na první pohled působí pohodlně. Opravdu zde najdeme maximálně využitý prostor. Velké klávesy, ale…prohýbání klávesnice je ale dost znát a s tím jsem se nemohl v průběhu testování smířit. Touchpad je vzhledem k dostupnému místu postačující. Co mě u něj ovšem vadilo, jsou tlačítka. Jsou taková levně budící dojem, uvolněná a při stisku velmi hlučná. Celkově je to sice pohodlný netbook, pohodlnější na psaní než menší tradiční netbooky, ale MSI se snažilo udržet nízkou cenu tak usilovně, že je to prostě na zpracování znát.
Na netbook slušný panel o úhlopříčce 12“ má jinak tradiční rozlišení 1366x768 bodů a s tím už se dá pracovat. Rozhodně lepší než hrozivá známá rozlišení u 10“ netbooků. Škoda absence LED podsvícení, na druhé straně potěší po levé straně HDMI pro druhý monitor, což není na netboocích zrovna standard. Panel LCD drží dva panty. Jejich tuhost je mírně slabší, což by vzhledem k hmotnosti nemělo příliš vadit. Celkově se jedná o dnes již spíše parametrově lehce podprůměrné LCD, které je lesklé ale bez již poněkud standardního LED podsvícení. Přesto podání obrazu je překvapivě dobré s dobrými pozorovacími úhly a podáním barev a udělá dobrou službu a 12“ je příjemná velikost.
Nečekejme nic převratného, i když specialitou je HDMi, které jistě potěší a není rozhodně u netbooků standardem.
Pravá strana nabídne 2xaudio, 2xUSB, čtečku karet, síť a zámek Kensington. Vlevo pak třetí USB, již zmíněný HDMi pro druhý monitor, chlazení, analog výstup na druhý monitor a napájení. Přední a zadní strana neobsahuje žádné rozhraní. Vzadu by to ani kvůli vyklápění LCD panelu nebylo možné. Celkově nabízí U200 vše, na co jsme u kategorie netbooků zvyklí, takže.
Podívejme se tedy na to, co nabízí po výkonové stránce, kde by se mohl projevit silnější procesor CELERON proti ATOMu.
|