Strana 2 z 4
Znovu upozorňuji, že máme před sebou testovací verzi, nicméně ta by už měla být zpracováním identická s prodejními. Nedávno jsme zde měli ASUS G50. G71 je jeho větší příbuzný, a mají mnoho společných prvků, včetně téměř identického vzhledu a provedení ...
Konstrukce, design
Zde budeme chválit velmi povedený a neokoukaný design. Asus zvolil pro tento notebook kontrastní kombinaci černé a červené barvy. Na stroj zaměřený pro herní skupinu uživatelů je vzhled velmi pěkný. Ovšem překvapením je celkem nepovedené konstrukční řešení u krytky rozhraní. Na každé straně se nachází jedna a nemá smysl to nějak opisovat. Konstrukci těchto krytek navrhoval člověk, který u toho asi spal. Není snadné je otevřít, člověk s nimi musí trochu zápasit. Jejich funkce je mi ale záhadou. Jasně, čistota designu je důležitá, ale nemyslím si, že zakryté konektory jsou to nejdůležitější.
Notebook má stejně jako jeho menší bratříček G50V, ve výkonu prosvětlený znak a katody jsou i v bocích víka. Notebook tak svítí jak vánoční stromeček. Lze to omezit i přepnout barvu, každopádně zastáváme názor, že je to zbytečnost až kýč. Nicméně co jsem se bavil s ASUSem, tak to prý vzniklo na základě feedbacku od samotných uživatelů. Asi jsme tedy příliš konzervativní.
Jinak pochvalu zaslouží pevnost a použité materiály. Notebook je i při své velikosti 17" opravdu solidně pevný. Výhradu bych měl opět k lesklému povrchu např. kolem klávesnice (trpící na otisky). Obecně lesklý povrch je extrémně nepraktický, víko je téměř neustále opatlané a tak slabší povahy nedělají nic jiného, než drží v ruce mimo herní myši ještě hadr :). Opravdu nevím, co výrobce vede k tomu, takhle své zákazníky trápit ;).
Ovládací prvky a výbava
Plnohodnotná klávesnice zajišťuje pohodlné ovládání a jinak tomu není ani u touchpadu. Zde bych neměl žádné výtky. Ba naopak bych se kladně vyjádřil k multifunkčním tlačítkům a informačnímu displayi umístěném nad klávesnicí. Umožňuje zobrazení např. stavu baterie, využití procesoru, indikaci nových emailů apod. Je to celkem praktické řešení, zvlášť u her. Také si jej můžete pomocí příslušné aplikace nastavit. Víceméně je to zajímavý funkční prvek a rozhodně si myslím, že jej na noteboocích uvidíme častěji.
Ve výbavě najdeme 4x USB, VGA a HDMI, FireWire, LAN, čtečku paměťových karet, Blu ray mechaniku. Nechybí ani Bluetooth 2.1+EDR a jako bonus je zde TV karta s dálkovým ovládáním. Vybavení, ani rozmístění není co vyčítat.
LCD
Panel WXGA+ o úhlopříčce 17" disponuje parádním rozlišením 1920 x 1200 bodů, tedy plně postačující pro pohodlnou práci, hraní her i sledování filmů. Lesklý povrch nazvaný Color shine zvýrazní dobré podání barev a celkem obstojně se dalo s notebookem pracovat i ve dne. Nad panelem se nachází otočná webová kamera s rozlišením 2Mpix. Pozorovací úhly jsou dobré, barvy skvělé, celkové podání obrazu je opravdu hodně dobré. Ve spojení s HD rozlišením je to opravdu parádní LCD.
Velikost, hmotnost a zpracování
Důležitými vlastnostmi u Notebooku je samozřejmě jeho mobilita. ASUS G71 je 17" DTR. Tedy náhrada stolního počítače.
Jeho hmotnost i velikost tomu odpovídá, přesto ale DTR za těch pár let urazily ohromný kus cesty. 17" ASUS G71 není kdovíjak přerostlý (41.05 x 29.95 x 4.5~5.55 cm), jeho hmotnost je vzhledem k velikosti a výbavě 3,9kg, což není špatné. Sice se pronese, ale desktopová sestava s podobným výkonem by se pronesla nepochybně mnohem více :). Podívejme se, jaký ten výkon vlastně je ...
|