Strana 2 z 3
- ASUS VivoWatch 5 AERO v praxi
Pokud jde o balení, to je jednoduché. Uvnitř najdeme kromě náramku s páskem, také napájecí USB kabel se speciální kolíbkou. Adaptér si už musíte zajistit sami, ale jako produkt nabíjený přes USB je samozřejmě kompatibilní s USB nabíječkami, které máte v hojném počtu většinou doma.
Součástí balení jsou také drobné gumové krytky, které máte instalovat na ty nabíjecí kontakty zezadu. Musím ale říci, že je to skoro na pinzetu a neumím si moc dobře představit, že to někdo bude pravidelně sundávat a nandávat.
Samotný náramek je opravdu velmi malý, tedy úzký, kdy má jen 20mm na šířku. Výška toho modulu je 46mm a tloušťka 12mm. Váha samotného modulu je 15g s páskem kolem 30g. Jak vidíte, je na přední straně neobvyklý prvek v podobě senzorů pro snímání prstu. Samozřejmě jinak jsou i klasicky senzory na zadní straně, tak aby to fungovalo i jako náramek na ruce.
Senzorově je vybavený opravdu luxusně. EKG, PPG, GPS, pulzní oxymetr, gravitační senzor. Nechybí samozřejmě baterie se 140mAh. Řemínek je silikonový a univerzální 15cm celkem. Kromě té neobvyklé sestavy předních senzorů pro měření věcí z prstu, je dominantou předního panelu ten 0,96“ barevný OLED displej.
Jaký je tedy v praxi? První zádrhel, který bude řada uživatelů asi řešit je, jak to vůbec zapnout :). Náramek totiž nemá žádná tlačítka! Ani jedno, výjimkou je senzorové tlačítko toho snímače, kterým se můžete rychle vrátit na hlavní stranu (ale to už musí náramek být zapnutý a musíte být v některé z menu). Zapíná se tak, že ho dáte na tu nabíječku a od určité hladiny nabití se prostě zapne a můžete ho začít používat.
Ovládání je prosté, listujete nahoru dolů nebo do stran. Menu je také velmi jednoduché, samozřejmě jako u všech věcí otázka zvyku, ale najdete tam rychle vše, co potřebujete. Připojení a spárování s telefonem (Android 4.4+ / iOS 11.0+) a aplikací ASUS HealthConnect je snadné a rychlé. Zde žádné háčky ani překvapení nejsou.
Funkce jsou celkem běžné jak v oblasti monitorování pohybových aktivit, spánku apod. tak i sportovních aktivit. Hodinky dokáží přijímat i hovory, textové zprávy a zobrazují tak upozornění a připomínky. Díky vlastnímu GPS nepotřebují k mnoha věcem ohledně snímání polohy atd. asistenci telefonu s GPS, takže fungují velmi samostatně.
Jejich nejzajímavějším prvkem je schopnost snímání ze zápěstí a prstu současně, díky tomu tedy nabízí snímání doby průchodu pulzu (PTT) a využívají tak data z EKG a PPG k výpočtům. Skrze aplikaci je pak možné dělat grafy a exportovat je do PDF. Samozřejmě vás asi napadne, jak moc je to přesné. Díky kolegyni, která má přístup k lékařským přístrojům, na jejichž měření je samozřejmě spoleh, jsme srovnávali, co ukazují ony a co ukazuje náramek. A je to hodně zajímavé. Úplně přesné to není, ale je to blízko. Lékařský přístroj to nenahradí, ale pro orientaci a monitoring je to více než dost dobré. Je vidět, že vývoj těch senzorů šel masivně kupředu, stejně jako potřebného SW, který ty výsledky vyhodnocuje.
Takže jaký je ASUS VivoWatch 5 AERO celkově?
|