Strana 2 z 4
- ASUS G60J – Notebook pod drobnohledem …
Dnes prezentovaný notebook máme první v ČR a jedni z prvních na světě, takže vám tuhle exkluzivní novinku můžeme hned 2x exkluzivně představit :).
Herní notebooky ASUS ROG jsou už známé a G60J se ničím zvláštním neodlišuje. Notebook na sobě kombinuje a černou barvu doplněnou stříbrnými okrasnými prvky a modrým víkem. Šasi je Kombinace hladkého černého stříbrného povrchu, lesklého modrého povrchu s ornamentem na víku a tmavého matného plastu, který má připomínat vzhled materiálu z uhlíkových vláken. Vzhled je tedy určitě udělán tak, aby zaujal a neudělal ostudu svému majiteli na nějaké té LAN Party. ASUS má v nabídce i další G notebooky s podobnými provedením v jiných barvách. Logo notebooku je samozřejmě poosvětleno.
Konstrukce notebooku jako taková je pevná, plastové šasi se zbytečně neprohýbá, vnitřní konstrukce v sobě ukrývá prvky z kovu. Výhrady máme tradičně ke zpracování povrchu, který je opravdu šíleně lesklý a díky černé barvě pod lakem je na něm vidět prostě všechno včetně dlouhodobých následků neustálého čištění.
ASUS G50Vt je spíše notebook pro hráče a domácí uživatele. Jeho taková vzhledová extravagance jej ale trochu distancuje od využití v práci, ale to už známe z minula. Dnes představovaný model působí ale přeci jen trochu konzervativnějším dojmem než červený, či oranžový G50V.
Rozměry 15,6" přístroje jsou 37.5 x 26.5 x 3.43-4.06 cm (d x š x v) a díky rozměrům se už notebook řadí spíše k 16" modelům. Celková hmotnost je 3,3 kg a je standardem pro takový stroj. Pro herní notebook nutno však brát v potaz ještě klasicky velký a těžký 120W napájecí adaptér. Na denní nošení je tedy ASUS G60J poměrně velkým a těžkým přístrojem, navíc vzhledem k jeho HW toho na baterie mnoho nevydrží. Na LAN Party ale bude tím pravým mobilním společníkem …
Notebook disponuje 15,6" displayem s rozlišením WXGA 1366x768 s lesklou úpravou a samozřejmě s LED podsvícením. Display nemá vůbec špatnou kvalitu. Líbilo se mi jeho podání obrazu. Bohužel rozlišení 1366x768 mi přijde na tento notebooku už dosti malé. Notebook by snesl rozlišení 1440x900 ne-li 1680x1050. Nedávno jsem se dokonce setkal s Full HD na 15". Nízké rozlišení má ale důvod a tím je osazená grafická karta. Poměrně už stará grafika (nové jméno z ní novinku neudělá) 9800GTX Mobility dnes nazývaná GTX 260M (G92), která samozřejmě nemá s desktopovou GTX 260 (GT200) nic společného a je to jen matení zákazníků. Tahle grafika už není schopna podat v nějakém vyšší rozlišení nějaký slušný herní výkon, bez výraznějšího omezení detailů. V daném rozlišení zvládá tedy hratelně na vysoké detaily většinu současných her, i když na vyskakování to není.
LCD má jinak docela dobré pozorovací úhly a díky lesklé úpravě i pěkné podaní obrazu. Ani odezva není špatná, protože jsme si při hraní her nevšimli žádného rozmazávání obrazu a podobných průvodních jevů horších odezev monitorů. Není tedy moc co kritizovat.
Notebook disponuje slušnou výbavou. Najdeme 4xUSB, Wifi a/g/n/, BT 2.0, LAN, HDMI, eSATA a FW. Zkratka výbava je standardní to, co obsahuje platforma Intel Centrino , na které je tento model postaven. Samozřejmostí je pak přítomnost 2Mpx webové kamerky. Ta zde umožňuje například přihlášení do notebooku. Můžete si totiž udělat několik vlastních fotek sama sebe a pomocí sama sebe pak se přihlašovat do systému. Nicméně tento způsob není úplně dokonalý, nemluvě o možnosti jeho snadnějšího zneužití a prolomení, než třeba přihlašování pomocí čtečky otisku prstů, která i zde na tomto modelu chybí.
Klávesnice notebooku je zde poměrně důležitá, protože notebook je koncipován jako herní. ASUS narval na tento 15,6" model plnohodnotnou klávesnici včetně numerické části. Od predchozího testovaného modelu doznala citelných změn a podobá se klávesnicím, jaké známe třeba z notebooků sony vaio. Nevystředěný Touchpad je dostatečně veliký a jeho umístění nijak zvlášť práci na notebooku neovlivňuje.
Na závěr bych se zmínil ještě o zvuku. Notebook je vybaven slušnými reproduktory, jejich kvalita je nadprůměrná a určitě dojem z notebooku nekazí. Ten kazí až umístění zvukových výstupů na pravou stranu, kde má většina lidí myš. Ze zvukových technologií ASUS zmiňuje hlavně podporu EAX 4.0 HD a další Creative vychytávky včetně rozhraní, ačkoliv notebook má v sobě normálně čip REALTEK. Zajímavé.
Celkově se nám notebook ASUS G60J docela líbí. Je to ovšem specifický produkt, který zdaleka není určen každému. Má svá specifika. Podívejme se na to, co tento notebook dokáže po stránce výkonu, zejména právě nové procesory Intel Core i7.
|