Strana 3 z 4
Jak už bylo řečeno, Wildfire S si neklade za úkol být vrcholovým modelem a povýšení jeho parametr oproti předchůdci je symbolické. Frekvence procesoru poskočila z 528 na rovných 600 MHz. Procesor Qualcomm MSM7227 Snapdragon spolupracuje s grafikou Adreno 200. K dispozici 512 MB RAM a pro naše data a aplikace je přítomno dalších 512 MB.
Hlavním komunikačním rozhraním je dotekový kapacitní TFT display o úhlopříčce 3,2“ a rozlišení 480 x 320 pixelů. Vzhledem k malé velikosti se malé rozlišení nějak výrazně nepodepisuje výraznou hrubostí obrazu, i když samozřejmě jednotlivé pixely lze při podrobném zkoumání vidět.
HTC Wildfire S disponuje standartními komunikačními schopnostmi androidích telefonů. Jednak je vybaven bezdrátovou technologií Bluetooth 3.0 pro komunikaci s počítačem nebo ostatními bluetooth zařízeními v dosahu a jednak i Wi-Fi bezdrátovou sítí standardu 802.11 b/g/n. Nechybí podpora 3G sítí (HSDPA, HSUPA) s možností až 7,2 Mbps rychlostí stahování a 384 kb/s rychlostí odesílání. Podporovány jsou sítě HSPA/WCDMA při 900/2100 MHz a GSM při 850/900/1800/1900 MHz. Přítomen je samozřejmě i GPS modul s funkcí asistence A-GPS.
Fotografie pořizuje vestavěný 5 MPx fotoaparáts autofokusem, fotografická aplikace je klasická, na kterou jsme u Sense zvyklí, jako u většiny dnešních telefonů může někomu chybět jeho hardwarová spoušť.
O napájení se stará Li-Ion baterie s kapacitou 1230 mAh schopná podle papírových údajů udržet telefon naživu optimistických 360 hod. -v reálném provozu při normálním používání bylo cokoli nad tři dny nadprůměr.
Námi testovaný telefon obsahoval Android ve verzi 2.3.3, společně s grafickou nadstavbou Sense 2.1.
Celé prostředí je přizpůsobeno na menší display, ikony v menu se seskupují do matic 4x4. Na základní obrazovce nechybí winglet pro sbírání a zobrazování informací z rozličných sociálních sítí. Přítomno je i FM rádio s funkcí RDS (sluchátka se používají jako anténa).
Vestavěný přehrávač videí si poradí s formáty XviD, MP4, H.263, H.264 a WMV, u hudebního přehrávače je lehké mínus chybějící ekvalizér.
Internetový prohlížeč je klasický, trochu zjednodušený a disponující Flash Lite místo plnohodnotného Adobe Flash.
Celkově je chod telefonu při normálním telefonním používání dostatečně rychlý, ale jak po telefonu začneme chtít více (třeba ve více aplikacích najednou) je cítit zpomalení a v krajním případě i delší zátuh. Nejhorší je to při pokusech o práci s velkými fotografiemi, kdy je veškerá RAM doslova vycuclá a některé slabší povahy místo čekání po uzavření galerie raději přistoupí k restartu.
|