Strana 2 z 4
Balení obou telefonů je velice podobné, uvnitř se liší jen v detailech.
U obou nadále najdeme nabíječky. A to pořádně silné, tak aby bylo možné využít opravdu rychlého nabíjení, které telefony mají. 12+ má dokonce 67W, levnější 12 „jen“ 45W. Ani jeden z nich nemá nepřekvapivě bezdrátové nabíjení. U obou telefonů je v příslušenství také průhledné silikonové pouzdro, které je poměrně nezbytné.
Ač mezigeneračně došlo ke zlepšení konstrukce, stále se bavíme o levnějších modelech. Takže více plastu, méně kovu. Navíc Realme se zaměřilo spíše na hezký než funkčně praktický design, takže rám telefonu je velmi hladký, doslova jako zrcadlo. Použití toho silikonového pouzdra je prostě základem, pokud chcete, aby telefon přežil bez úhony i relativně velmi malý pád. Současně má konstrukce alespoň IP54 odolnost, do vody ho sice stále neházejte, ale je to lepší než dříve.
Realme se navíc opět snažilo o bohatou výbavu. Oba telefony tak potěší solidní stereo-reproduktory a mají stále i 3,5mm zvukový port. Jen se lehce liší jeho umístění.
To platí i o čtečce otisku prstu, u levnějšího 12 je totiž na boku součástí hlavního zapínacího tlačítka, u 12+ je čtečka optická a umístěna pod displejem.
Na zadní straně telefonu je výrazně umístěná sada foto výbavy. I ta se u obou modelů liší. 12 má 2 snímače, 1080mpx hlavní a 2Mpx macro. 12+ má 3, konkrétně 50mpx, 8mpx a 2Mpx. Kvalita fotografií je podobná, 12+ je nepřekvapivě o něco lepší, ale obecně jde o naprostý přinejlepším průměr i na poměry mainstreamu. 12+je rozhodně lepší pro video, má optickou stabilizaci, dokáže 1080/60 i 4K/30. 12tka je zde velmi omezena, zvládá totiž max. 1080/30.
Rozdíl je také v přední kameře, 12tka má 8Mpx, 12+ disponuje 16Mpx, odlišná je celá optika. Oba telefony umí přední kamerou video jen 1080/30. Realme spoléhá na AI prvky a algoritmy přímo zabudované v samotném Android systému, žádný vlastní systém extra algoritmů a AI na to nemá. A kvalita fotek i videí tomu tedy odpovídá.
(Hlavní fotoaparát: 12+ nahoře, 12 dole)
S mobilní špičkou prostě srovnání nesnese. Použitelné to je, samozřejmě za nějak horšího světla jsou výsledky velmi omezené. Řekl bych mezigeneračně malý, ale alespoň nějaký posun v kategorii levnějších telefonů, ovšem nic, co by vybočovalo z běžného mainstreamového průměru a podprůměru. 12+ je však objektivně lepší na foto i video.
(přední fotoaparát: 12+ nahoře, 12 dole)
Oba telefony se liší i v dalších prvcích výbavy, 12+ má například i Wi-Fi 6 a rychlejší USF 3.1, levnější model 12 si musí vystačit se starší verzí Wi-Fi a USF 2.0, takže je o něco pomalejší i v tomto ohledu. A jak tedy šlapou v praxi?
|