Strana 2 z 3
Výrazná žlutá krabička, typická pro produkty Realme, ukrývá kromě telefonu i základní příslušenství. Klasicky chybí sluchátka, ale je zde výkonný (větší) adaptér, a USB kabel. Nechybí ani zatmavené silikonové pouzdro, které rozhodně používejte.
Telefon má totiž kompletně plastovou konstrukci. Plastová jsou nejen záda, ale hlavně rámeček, který se velmi snadno poškrábe. Odolnost vůči pádu je malá, takže to silikonové pouzdro je zde zásadní prvek a určitě ho nasaďte. Což je trochu obtížné, protože kompletně chrání i hrany až k displeji.
Rozměry telefonu jsou 160,6 x 73,9 x 8,1mm při hmotnosti 176g. S pouzdrem i bez se drží dobře, záda mají protiskluzovou texturu a poněkud přehnaný do designu se nehodící marketingový slogan. To šel asi nějaký pracovník marketingu zrovna kolem konstrukční kanceláře a přišlo mu to jako dobrý nápad. No, nebyl to dobrý nápad.
Telefon nemá žádnou zvýšenou odolnost IP. Tlačítka a ovládací prvky jsou na obvyklých místech. Čtečka otisku je součástí obrazovky už i v této cenové hladině. Spodní hrana má pak Type-C konektor, 3,5mm jack a reproduktor. Ten hraje velmi průměrně a samozřejmě na stereo reproduktory u jiných modelů to nemá.
Potěší pak velký „šuplík“, který pojme jak MicroSD kartu, tak dvě nanoSIM v základu. Pokud jde o displej, Realme sází i zde na Samsung a jeho Super AMOLED panel. Konkrétně jde o 6,4“ s rozlišením 2400x1080. Nicméně jde „jen“ o 60Hz panel. Ale to běžným uživatelům určitě v ničem vadit nebude.
Čtečka otisku, která je součástí displeje, funguje velmi dobře. Panel má pak jen „malý průstřel“ na levé straně pro přední 16Mpx kamerku, jinak zabírá prakticky celou přední stranu. Jen dole je větší rámeček kvůli výbavě. Panel má pěkné barvy a je dobře čitelný i na slunci, prostě typický SAMOLED. Žádný problém.
Telefon je vybavený slušnou 4500mAH baterií, samozřejmě nevyjímatelnou. Bezdrátové nabíjení zde není, ale rychlé ano. A to v kombinaci v základu dodávanou silnou nabíječkou s 65W. Telefon sám ale nabíjí maximálně 50W. Takže do půl hodinky máte drtivou většinu kapacity baterie nabito. Z hlediska výdrže silně samozřejmě záleží na tom, jak telefon používáte, ale dva dny by neměly být problém ani pro náročnější. Těm ostatním vydrží i několik dní bez potíží.
Z hlediska výkonu neuslyšíte žádné stížnosti. Qualcomm SnapDragon 720G sice není TOP platforma, ale stále má mnohem více výkonu, než běžný uživatel reálně u telefonu potřebuje. 8GB RAM je také více než dostatečné. Ani nijak nehřeje, a zvládá i hraní her bez potíží. Všechno je hladké a plynulé. Potěší základní 128GB úložiště, ze kterého reálně máte dostupných 100GB pro svá data. Rozšíření pomocí MicroSD karet je samozřejmě možné.
Po SW stránce také žádné výhrady nemáme. Telefon spoléhá na ANDROID 11 s lehkou nástavbou Realme 2.0, která je spíše jen vizuální s několika celkem využitelnými aplikacemi. Žádný balast, žádné zpomalování atd. Z velké části jde o téměř čistý ANDROID. Všechno šlape bez potíží.
Co je tedy největším lákadlem Realme 8 Pro? Určitě ten fotoaparát. Ten je hlavním bodem marketingu. Ostatně 4 čočky na zádech u telefonu za 8 tisíc, to se hned tak nevidí. Znamená to, že tenhle telefon fotí jako nic jiného nejen v této cenové hladině? A troufne si kvalitou i na násobně dražší špičkové telefony s na papíře podobně působivou výbavou? Jaký je tedy telefon v praxi …
|