Strana 2 z 3
Začněme u balení. Tady REALME vyměnilo svůj dosavadní výrazný žlutý styl a NARZO přichází v modrém balení.
Uvnitř nás ale nic nového nečeká. Je zde výkonná nabíječka, kabel USB type-A na Type-C k ní a silikonové lehce zatmavené pouzdro. To je důležité, protože telefon s ním fakticky přímo ve své konstrukci počítá.
Konstrukce telefonu totiž spoléhá jen na plasty, není to kovový telefon. Dodávané silikonové pouzdro je navrženo tak, aby zpevnilo a ochránilo hrany, a zasahuje až nad displej. Pevně tak telefon objímá. Nasadit ho dá docela práci. Rozhodně nedoporučuji tento telefon používat bez toho pouzdra.
Asi tedy nepřekvapí absence jakékoliv zvýšené odolnosti samotné konstrukce apod. Designově to není novinka, úplně stejný je dříve uvedený REALME 8 5G model, liší se zde jen výtvarné zpracování plastových zad. To že jsou magnetem na otisky je vlastně jedno, protože je stejně zakryjete tím silikonovým pouzdrem. Ale i skrze něj je ten docela pěkný design vidět. Záda jsou stříbrná nebo modrá.
Z hlediska výbavy je zde boční tlačítko na pravé hraně, které v sobě má současně i čtečku otisku prstu. Ta tedy u tohoto modelu není na přední straně pod displejem. Je ale stále rychlá a přesná. Kolébka pro ovládání hlasitosti je pak na levé straně telefonu, pod velkým šuplíčkem na dvě nanoSIM a microSD kartu.
Spodní hrana obsahuje Type-C USB konektor s 18W nabíjením (tedy nikoliv superrychlé jako u vyšších modelů). Je zde také 3,5mm jack. Zvuk obstarává pouze jediný reproduktor na spodní hraně. Takže žádné zvukové zázraky nečekejte.
Display je samozřejmě solidní. 6,5“ IPS s 1080x2400 je dnes už i v low endu :). Čím potěší je hlavně 90Hz frekvence (nastavitelná ze 60Hz), což stále není standard v nižší třídě, a rychle se na tu plynulost zvyká. Slabinou použitého panelu je nižší jas v praxi. Papírových 600nitů bych neřekl, že dosahuje. Čitelnost na slunci je horší, obecně ale za ty peníze více než OK. Chybí jen notifikační dioda.
(zadní hlavní kamera za nejlepších podmínek ... )
Z hlediska foto-výbavy, tady je znát šetření nejvíce. Výrobci stále lákají na vysoké Mpx hodnoty, ale ty neřeknou absolutně nic o tom, jak kvalitní foto-výbava skutečně je. REALME uvádí 16Mpx pro přední kameru a až 48Mpx hlavní zadní kameru (ta má ještě podporu dvou dalších čoček, které jsou ale prakticky k ničemu). Jako obvykle totiž hlavní rozdíl mezi fotoaparáty u telefonů dnes a kvalitou fotek z nich, je výkon a schopnosti AI funkcí, které fotky a veškeré výpočty a výslednou grafiku obstarávají. Jenže Realme spoléhá čistě na základní ANDROID systém, zatímco TOP značky u TOP modelů utrácí obrovské miliony za vlastní AI algoritmy navíc. A výsledek je v praxi znát.
(přední kamera)
Takže to nejlepší, co mohu o NARZO 30 5G říci, že to fotí. Na displeji samotného telefonu a na sociální sítě (které stejně sebelepší fotku zprzní a brutálně zkomprimují) to stačí s rezervou. Tento model ničím nevyniká. Pozor si dejte speciálně za horších světelných podmínek, kde je patrné značné zrnění. Za normálních světelných podmínek je to ale OK. Trochu zklamou možnosti natáčení videa, kdy 1080p jen při 30Hz co by maximum, není dnes zrovna ohromující. Za rozumnější bych považoval 1080p při 60Hz.
Co dále o telefonu říci?
|