Strana 2 z 5
Samsung Galaxy SII při prvním pohledu zaujme především svou nízkou tloušťkou udávanou v „propagační“ hodnotě 8,49mm. Tuto tloušťku překračuje jen ve spodní části, kde jsou uschovány antény a hlasitý reproduktor. Rozměry půdorysu jsou pak 125,3x66,1mm.
(nejtenčí v každé společnosti)
Další vlastností je poměrně nízká hmotnost 116g. Galaxy S II ji dosahuje svou konstrukcí, která je tvořena výhradně plastem. Telefon to rozhodně nějak neshazuje, konstrukce je pevná a Galaxy S II netrpí pazvuky či nedostatky ve zpracování. Plasty působí hodnotně, kov by pravděpodobně vypadal (zvláště v případě zadního slaboučkého krytu) ještě o chloupek lépe, ale to by se podepsalo jak na hmotnosti, tak i na potencionálních problémech s příjmem signálu. Jediným náznakem kovu je tedy decentní pokovený rámeček kolem displeje. Celkově konstrukce je proti předchůdci (u nějž nebyl zadní lesklý kryt ideální) vylepšením.
V současné době je na trhu pouze černá (tzv noble black) varianta telefonu, avšak v září by se měla objevit i bílá verze.
Přední straně telefonu dominuje mimo rozměrného 4,3“ displeje pod ním umístěné hardwarové tlačítko (po jeho stranách jsou dále dvě doteková). Nad displejem se dále nachází telefonní reproduktor společně s výrazným logem výrobce, vlevo od nich si lze všimnout objektivu 2MPx kamery pro videohovory ve společnosti senzorů světla a přiblížení. Celá přední strana je překryta odolným sklem Gorilla Glass. Sklo by mělo být odolné proti poškrábání a je pokryto speciální velmi praktickou vrstvou, na které nedrží mastnoty, respektive jdou velmi dobře setřít a člověk konečně nemá neustále pocit, že drží opatlané „cosi“. Kolem displeje a částečně i boků je již zmiňovaný pokovený rámeček.
Boky telefonu obsahují zbytek hardwarových tlačítek, zapínací tak najdeme na pravém, kolébku hlasitosti pak na levém boku. Spodní strana je vyhrazena pro micro-USB konektor a otvor pro telefonní mikrofon. Není bez zajímavosti že, Galaxy S II má funkci USB-host a je tedy možné přes redukci na klasické USB připojit třeba i flash paměť. Na horní straně Se pak nachází 3,5mm jack pro sluchátka a vedle něj druhý mikrofon, který má na starosti snímání okolních zvuků pro jejich odfiltrování během hovoru.
Na zadní straně mimo opravdu velmi tenkého krytu baterie s příjemným vroubkovaným povrchem pro jistější držení nalezneme spodní vystouplou část těla, v níž jsou naskládány antény a hlasitý reproduktor (ten zde má i mřížku). Umístění reproduktoru do těchto míst se mi jeví poněkud méně vhodné. Zpočátku se mi zdálo vyzvánění tiché i přes nastavenou maximální hlasitost. Teprve po chvíly jsem si všiml, že je to právě umístěním reproduktoru v místě kde se položený telefon dotýká podložky a tím na některých površích dochází k jeho „udušení“. V těchto místech bude pravděpodobně na telefonu znát opotřebení nejvíce, protože tato hladká část bude při pokládání trpět na lehké škrábance. Posledním a za to taky nejvýraznějším obyvatelem zadní části je skrz kryt vystupující objektiv 8MPx fotoaparátu. O fotoaparátu jako takovém si povíme dále, ale jen předestřu, že se nemá za co stydět. Na jeho vystouplé ploše je vedle krycího sklíčka samotného objektivu umístěna i přisvětlovací dioda. Nevím zdali se v případě překrytu fotoaparátu jedná o stejný materiál jako je použit k ochraně displeje, ale u testovacího kusu jsem si všiml dvou nepatrných škrábanečků na jeho povrchu –sklíčko je totiž v úrovni okolí a celý výstupek je druhým bodem, na kterém telefon leží na podložce.
Celkově lze označit design telefonu za povedený a alespoň mě osobně se líbí z konkurence „dvoujader“ nejvíce. HTC Sensation je asi pevností i materiály v detailech o chloupek lepší, ale Galaxy S II ve mně vyvolává osobně lepší pocity jako celek (malá tloušťka má své kouzlo).
|