Strana 3 z 5
V případě Galaxy S II se Samsungu podařilo po stránce hardware do telefonu našlapat skutečně vše, na co lze dnes jen pomyslet. Předem upřesním, že Galaxy S II se vyrábí ve více hardwarových konfiguracích – ty další si zmíníme na konci kapitoly. Námi testovaný model je klasický model pro českou distribuci.
Srdcem Galaxy druhé generace čipová sada Exinos 4210 a dvoujádrový procesor s dvojicí jader Cortex A9 pracujících na frekvenci 1,2 GHz. K dispozici je rovný 1 GB operační paměti a o grafiku se stará graficky čip Mali-400. Pro uživatelská data, aplikace a podobně je pak přichystáno vnitřní 16GB úložiště, pokud by to snad nestačilo je samozřejmě k dispozici slot pro micro-SDHC kartu do kapacity dalších 32 GB.
Jako zobrazovací jednotka je u Samsungu Galaxy S II poučit 4,3“ SuperAMOLED+ display o rozlišení 800x480 bodů. Technologie displeje umožňuje opravdu velmi živé a kontrastní barvy i dokonalé podání černé (to je dáno tím, že tato technologie nepoužívá podsvit celého panelu, ale každý bod svítí samostatně svou barvou neovlivněn podsvitem). Díky tomu má proti konkurenčním technologiím tento display bezkonkurenčně nejlepší čitelnost na slunci a vynikající pozorovací úhly. Zaznamenal jsem názory, že display barvy přepaluje a kontrastu je až moc, ale tento názor nesdílím (zpočátku je podání barev rozdíl, ale po chvíli používání je naopak reakce velmi pozitivní a pomalu nechcete už nikdy nic jiného).
Konektivita zahrnuje všechny současné technologie a Podporovány jsou pásma GSM o frekvencích 850, 900, 1800, 1900 MHz, UMTS: 850, 900, 1900, 2100 MHz a datové sítě HSPA a HSUPA (5.76Mbps). Pro přenos dat mezi zařízeními je připraven Bluetooth 3.0 či WIFI ve specifikaci a/b/g/n a podporou DLNA. Nechybí micro USB 2.0 port pro propojení s PC pomocí kabelu nebo dokovací stanice. Pro navigaci pak poslouží GPS modul s elektronickým kompasem
Co se multimédií tyče, též nemá Galaxy S II na současném trhu nějakého přemožitele. Díky dostatku výkonu nemá problém s přehráním fullHD 1080p videa třeba v populárním fotmátu .mkv mimo to samozřejmě nechybí podpora .avi v DivX, Xvid kodecích, .mp4 a .wmv. Telefon přiřadit stejně pojmenované titulky k patřičnému videu pokud se nacházejí ve stejném adresáři… Podobně dobře je na tom i hudební přehrávač, který přehraje snad vše, co se mu podstrčí. Nechybí samozřejmě ani FM rádio.
Největším lákadlem z multimediálního soudku je vestavěný 8 MPx fotoaparát. Ten disponuje prisvětlovací diodou a nutno říci že patří mezi to úplně nejlepší, co lze v telefonu mít (jako jediná konkurence v tomto ohledu mě napadá ještě Nokia N8). Myslím, že za tisíc slov mohou mluvit testovací fotografie níže. Kamera je schopná též video v 1080p nahrávat.
Testovací fotografie zde: 1 2 3 4
Samozřejmě takto výkonný hardware chce pořádně najíst. Krmení elektřinou zabezpečuje akumulátor o papírově vysoké kapacitě 1650 mAh. Stačí to? -to si povíme ve zhodnocení na konci recenze.
Mimo této verze Samsung vyrábí pro některé trhy ještě jednu hardwarovou kongfiguraci postavenou na nVidia Tegra2 s její grafickou kartou a stejnou frekvencí dvoujádrového procesoru. V této konfiguraci bude dostupný nejen se SuperAMOLED+ displejem, ale i obyčejnějším Super Clear LCD. Další variací je vestavěná paměť -mimo současné 16GB verze se počítá pro některé trhy i s 32GB místa (tato však není u nás dostupná a je otázkou zdali vůbec bude).
|