Strana 5 z 5
Samsung Galaxy SII je skutečně jedním z nejlepších (možná dokonce nejlepším) telefonem, který je možno si dnes pořídit a prodejní čísla ukazují je o něj navzdory ceně i solidní zájem. Podívejme se tedy na hodnocení mé v jednotlivých bodech a pak zhodnocení kolegy jako novopečeného majitele.
Provedeni: Provedení Samsungu Galaxy S II je i navzdory celoplastové konstrukci pevné. Nízká tloušťka je příjemná. Ano nošení telefonu v kapse u kalhot není nějak nepohodlné. Jedinou vadou plastového povrchu je jeho náchylnost ke škrábancům (ty se též snadno udělají i na pokoveném rámečku). Během používání jsem se pak setkal s občasným ulpíváním nečistot v úzké spáře mezi sklem displeje a právě pokoveným rámečkem, nicméně není to nic strašného a mnozí uživatelé si tohoto pravděpodobně ani nevšimnou.
Telefonní funkce: Jako v případě i mnohem levnějších telefonů není se samotným telefonováním ani telefonní aplikací problém. Díky rozměrnému displeji je zadávání znaků velmi pohodlné. Osobně bych řekl, že tato úhlopříčka je právě tak akorát. Jediné co by se opravdu u tak vybaveného telefonu neztratilo, by byla stavová dioda, která se dnes bohužel už příliš nenosí.
Rychlost: Co se rychlosti a svižnosti systému týče. Standartním užíváním se Galaxy S II zadýchat nepodaří a osobně jsem během testování nenarazil na nějaký naznak výkonového nedostatku. Tedy rychlost se v současných měřítkách dá označit jedním slovem za fenomenální :-) .
Ovládání: Hlavním ovládacím prvkem je 4,3“ SuperAMOLED+ display. Jak bylo zmíněno, je opravdu výborný a i na slunci velmi dobře čitelný. Odezva systému blesková bez náznaků čekáni, pocuknutí nebo podobného nešvaru. Je přítomna i podpora gest s použitím G-senzoru.
Multimédia: Multimediální schopnosti telefonu jsou na opravdu vysoké úrovni jak po stránce konzumace obsahu, tak i po stránce jeho vytváření. Nebojím se říci že, v současné době se jedná asi o nejlepší multimediální smartphone na trhu. Fotoaparát odvádí svou práci na jedničku, snad jen jeho objektiv by mohl být lépe chráněn, či mít alespoň trochu zapuštěné ochranné sklíčko.
Výdrž: Na první pohled se zdá kapacita baterie 1650mAh mamutí, avšak výkonný hardware pro svůj výkon potřebuje i dostatečný příkon energie. V praxi to pak znamená, že pokud teletefon šetříme, dá se dostat s velkým sebezapřením i ke třem dnům výdrže. Naopak pokud hrajeme např. náročné hry, využíváme naplno výkon, dokáže telefon akumulátor vycucnout v řádu hodin. Pro zajímavost přehrání 100 minutového filmu v kvalitě 720p si řeklo o 21% baterie (stejně dlouhý film o podstatně nižším rozlišení 608x336 pixelů si řekne o 17%). Tedy výdrž je přibližně na úrovni většiny dnešních chytrých telefonů, jen zde prostě velká baterie živí žravější hardware.
Pohled z očí Tomáše "Tomtvy" Tvaroha (aneb víc očí víc vidí)
Po jisté době jsem si usmyslel, že přišel čas na upgrade mého chytrého telefonu. Moje v pořadí již 3. HTC, v tomto případě přes rok starý HD2 již lehce zastaral. Platforma MS Windows Mobile 6.5 je již taktéž dávno v důchodu a experimentování s androidem na tomto přístroji nenavozovalo špatný dojem z tohoto systému. Po zhodnocení současné nabídky jsem rozmýšlel, zda opět HTC (Sensation) nebo podlehnout mámení SAMSUNGu Galaxy SII. Po nastudování vlastností obou kandidátů, jejich kladů a záporů v mém případě padlo rozhodnutí na SGS2.
Teď, po dvouch týdnech užívání několik postřehů:
Vzhled je hodně podobný s Apple Iphone s prostředním tlačítkem, ten mí připomínalo vzdáleně i použité menu (HTC Sense mi vyhovovalo více, i když možná síla zvyku).
Překvapilo mě, že SGS2 ještě o chlup větší než HTC HD2, naštěstí ale díky tenkosti, zaoblení hran a nízké hmotnosti je práce sním i dá se říct příjemnější. V kapse se překvapivě ztratí díky tenkosti, což už uměla i HD2. Když porovnám se svoji "šuplíkovou" Nokii 5110 je stále menší (kromě šířky samozřejmě :-) ), ba dokonce i lehčí. Na vrub tenkosti a lehkosti jdou materiály, kdy se jedná o tvrdé plasty. Díky nemilé příhodě když jsem dva dny po koupi brzo ráno rozespalý kontroloval čas na telefonu, se mi povedlo to co jsem podle proklamací považoval za nemožné. Bohužel jsem telefon tak nešťastně vrátil na skřínku, že mi spadl za ní a tam o hranu topení přišel k cca 5mm dlouhému šrámu přes LCD. Po tomto trochu oslabila moje důvěra v Gorilla Glass použitému k ochraně displeje. Rychle jsem si tedy radši sehnal folii (na HD2 jsem ji měl téměř ze začátku a nebyl problém ani s náhodnými klíči v kapse sklo bez viditelných následků). Tak též jsem začal raději používat silikonové pouzdro pro bezpečnost při náročnější činnosti mimo domov. Protože zadní vystouplá část z leštěného plastu se dá taky velmi snadno poškrábat stejně jako čočka fotoaparátu, zvláště proto že se telefon o tyto místa opírá při položení.
SuperAMOLED+ display je super věc, jen se to nemusí nepřehánět s jeho jasem. Ne jen že to hodně užírá baterku ale mimo ostré světlo je práce s takto nastaveným LCD až nepříjemná. Jinak orzlišení 800x480 plně dostačující pro tuto velikost lcd nehnal bych se za větší jemností lcd.
Trochu mě po přechodu z WM zamrzela nutnost pro tethering nutnost nainstalovat ovladače (spolu se software Samsung Kies), ale to zase vyvažuje velkou rychlostí i proti mému dřívějšímu ne zrovna špatnému HD2 (ať už s WM nebo Android)
Fotoaparát je jedním slovem super.
Výdrž na baterii při srovnáni s HTC HD2 velmi podobná záleží na zatížení a využití telefonu.
Samsung Galaxy S II se výrobci jednoznačně povedl. Cenovka 13,5 tis. je na první pohled vysoká, avšak nabízí se za ní opravdu kvalitní zařízení a evidentně si to podle dosavadních prodejů myslí i hodně zákazníků. Hlavními atributy je tak vysoký výkon, opravdu dobrý fotoaparát i vynikající display. Pokud tedy hledáte opravdu to nejlepší, nemusíte řešit peníze nebo choutky na nekompletní ovoce neměl by tento přístroj rozhodně uniknout vaší pozornosti.
Za zapůjčení děkujeme firmě Samsung
|